Leko i Tudor ponovno na vrhu; pogoci Čopa, Mancea, Bušića i Tokića (VIDEO)

U nedjeljnim susretima, četiri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Duje Čop poentirao je u preokretu Standarda, Antonio Mance pogodio je u visokom slavlju Trenčina, a pogađali su i Tomislav Bušić te Hrvoje Tokić. Asistencije su upisali Marko Livaja, Marko Bašić, Stjepan Kukuruzović te Ivan Paurević. Od trenera uspješni su bili Igor Tudor i Ivan Leko, koji su preuzeli vrh sa svojim Galatasarayom, odnosno Club Bruggeom. Pobjedu je upisao i Goran Sablić, dok su Damir Burić i Romeo Jozak poraženi.

Drugi pogodak Čopa za Standard

Standard iz Liegea preokretom je svladao Lokeren rezultatom 2-1 u osmom kolu belgijskog prvenstva. Preokret domaćih u 52. je minuti započeo hrvatski reprezentativac Duje Čop drugim pogotkom ove sezone, prvim u prvenstvu. Osim Čopa, cijeli je susret za Lokeren odigrao naš stoper Jakov Filipović, dok je utakmicu zbog ozljede ramena propustio Mario Tičinović. Standard se s devet bodova nalazi na desetoj poziciji prvenstva, dok je Lokeren 12. sa sedam.

Mance nastavio s dobrom formom

Trenčin je u desetom kolu slovačkog prvenstva s visokih 0-7 svladao Presov. Za goste je prvo poluvrijeme igrao hrvatski napadač Antonio Mance, koji je u 37. minuti postigao treći pogodak na utakmici, svoj već četvrti ove sezone. Trenčin sada ima 12 bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tri u tri Tomislava Bušića

Albanski Flamurtari svladao je danas Teutu rezultatom 1-2. Gostima je pobjedu osigurao hrvatski napadač Tomislav Bušić s dva zgoditka. Iskusni napadač pogađao je mrežu domaćih u trećoj i 37. minuti, čime je stigao na brojku od tri gola u isto toliko susreta ove sezone. Flamurtari nakon tri kola ima šest bodova i nalazi se na trećoj poziciji prvenstva.

Tokić opet precizan s bijele točke

Islandski prvoligaš Breidablik svladao je Vestmannaeyjar rezultatom 3-2 danas. Cijeli susret za domaće je odigrao hrvatski napadač Hrvoje Tokić, koji je u 59. minuti postigao drugi pogodak svoje momčadi, iz kaznenog udarca. Tokiću je to četvrti pogodak ove sezone, a zadnji je zabio u prošlom kolu, također iz kaznenog udarca, u porazu kod Grindavika. Breidablik nakon 21. kola ima 27 bodova i drži sedmu poziciju prvenstva.

Asistencija Livaje u sjajnom derbiju

U sjajnom derbiju igranom u Ateni, AEK je rezultatom 3-2 svladao Olympiakos. Gosti su imali vodstvo od 0-2 pogocima Marina i Ofoea, ali su domaći do kraja uspjeli preokrenuti. U 64. i 80. minuti Christodoulopoulos je AEK-u donio izjednačenje, da bi domaći u 90. stigli do potpunog preokreta. Na asistenciju našeg Marka Livaje pogodio je Mantolas. AEK nakon pet kola ima 13 bodova i nalazi se na prvoj poziciji grčke Super Lige.

Pobjeda Tudora za povratak na prvo mjesto

Sjajnu formu u Turskoj nastavio je Igor Tudor, koji sa svojim Galatasarayom drži prvu poziciju turskog prvenstva. Danas je njegova momčad na gostovanju u Bursi pred 45 tisuća navijača svladao Bursaspor 1-2. Domaći su poveli pogotkom Delargea, ali su gosti preokrenuli na koncu utakmice. Najprije je Feghouli u 73. minuti poravnao na 1-1, da bi Cigerci u 81. donio potpuni preokret gostima. Galatasaray nakon šest kola ima 16 bodova i bez poraza je, ima tri boda više od Bešiktaša i Göztepea.

Prvi poraz Jozaka

Aktualni poljski prvak Legia kojeg vodi Romeo Jozak poražen je na gostovanju kod Jagiellonie s minimalnih 1-0. Nakon pobjede u debiju, Jozak je tako upisao svoj prvi poraz na klupi poljskog tima. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski stoper Ivan Runje. Legia nakon deset kola ima 16 bodova i nalazi se na šestoj poziciji, dok je Jagiellonia četvrta s 18.

Leko sam na vrhu

Derbi osmog kola u Belgiji su igrale vodeće momčadi prvenstva, Charleroi i Club Brugge. Gostujući sastav kojeg vodi naš Ivan Leko upisao je slavlje od 1-2, te se odvojio na prvoj poziciji. Goste je u vodstvo u 68. minuti doveo Wesle, da bi Rezaei u 77. poravnao na 1-1. Tri boda Bruggeu donosi veznjak Anthony Limbombe u 88. minuti. Momčad Ivana Leke nakon osam kola ima sedam pobjeda i jedan poraz, te ima četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Charleroi.

Nakon pogotka asistencija za Bašića

Nakon što je u četvrtak bio strijelac protiv Thuna, hrvatski veznjak Marko Bašić danas se upisao u asistente. Njegov Grasshopper uvjerljivo je slavio kod Lugana rezultatom 0-3, a Bašić koji je u igru ušao početkom drugog dijela, bio je asistent zadnjeg pogotka u 80. minuti. Nakon devet kola Grasshopper ima 12 bodova i nalazi se na petoj poziciji švicarske Super Lige.

Asistencija Kukuruzovića

U Švicarskoj se u asistente upisao još jedan hrvatski veznjak – Stjepan Kukuruzović. St.Gallen je na svom terenu svladao Thun s 3-0, a Kukuruzović je bio asistent kod posljednjeg pogotka svoje momčadi u 55. minuti. St.Gallen nakon devet kola ima 15 bodova i nalazi se na drugoj poziciji prvenstva, pet manje od prvoplasiranog Young Boysa.

Asistencija Ivana Paurevića

Ruska Ufa upisala je treću pobjedu u 11. kolu Premier Lige. Bolja je bila od Arsenal Tule rezultatom 1-0. Cijeli susret za domaće je odigrao 26-godišnji hrvatski veznjak Ivan Paurević, koji je u 77. minuti bio asistent jedinog pogotka svoje momčadi. Ufa se nakon 11 kola nalazi na desetoj poziciji s 13 bodova.

Novi poraz Damira Burića

Nakon što je na debiju upisao pobjedu, Damir Burić drugi je put u nizu poražen sa svojim Greuther Fürthom. Danas je Fürth na svom terenu rezultatom 1-3 poražen protiv Nürnberga, što im je već šesti poraz u osmom kolu druge njemačke lige. Cijeli susret za Fürth je danas odigrao hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth se nalazi na pretposljednjoj 17. poziciji sa samo četiri osvojena boda.

Dva penala za jedan bod Begovića

Iranski drugoligaš Gol Gohar kojeg vodi 68-godišnji hrvatski trener Vinko Begović remizirao je danas sa Saba Qomom (2-2). Gostujuća momčad Gol Gohara oba je pogotka postigla zahvaljujući kaznenim udarcima koje je precizno izveo Hajizadeh, dok su domaći izjednačujući pogodak postigli u čak 12. minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Gol Gohar nakon šest kola ima devet bodova i nalazi se na sedmoj poziciji druge iranske lige.

Pobjeda Širokog Brijega

Nakon poraza protiv Sarajeva, momčad Širokog Brijega vratila se pobjedama. Momčad Gorana Sablića danas je na svom terenu svladala NK Vitez s minimalnih 1-0. U devetoj minuti u kaznenom prostoru srušen je Dejan Čabraja, ali je udarac s bijele točke istog igrača zaustavio vratar gostiju Tirić. U 67. minuti domaćima je dosuđen novi kazneni udarac, a ovog puta siguran je izvođač bio Josip Ćorić. Za domaće su od hrvatskih nogometaša igrali Bernardo Matić, Josip Ćorluka, Dejan Čabraja, Luka Begonja i Slavko Bralić. Široki se ovom pobjedom vratio na treću poziciju na ljestvici sa 16 bodova iz devet utakmica, tri manje od Željezničara, osam od Zrinjskog.

Genoa pala na samom kraju

U šestom kolu Serie A na Giuseppe Meazzi su se sastali Inter i Genoa. Pobjedu je odnijela domaća momčad, koja je slavila s minimalnih 1-0. Gol odluke stigao je u 88. minuti, kada je pogodio D’Ambrosio. Za momčad Genoe, koju vodi naš Ivan Jurić u sudačkoj je nadoknadi ostao bez čak dva igrača, isključeni su Stephane Omeonga i Adel Taarabt. Za Inter je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, dok je Marcelo Brozović zamijenjen u 81. minuti. Inter nakon šest kola ima 16 bodova, dva manje od Juventusa i Napolija, dok je Genoa tek 18 sa samo dva osvojena boda.