Liga prvaka: Atletico bez osmine finala prvi put nakon osam godina; Bayern slavio protiv PSG-a (VIDEO)

Twitter / FC Bayern München

Danas smo saznali sudionike osmine finala Lige prvaka te šesnaestine finala Europske lige u grupama A, B, C i D.

Iz grupe a dalje prolaze Manchester United i Basel, iz grupe B PSG i Bayern, iz grupe C Roma i Chelsea, dok iz grupe D dalje idu Barcelona i Juventus.

Treće mjesto i plasman u Europsku ligu ostvarili su CSKA Moskva, Celtic, Atletico Madrid te Sporting. Madridski Atletico posljednji put nije uspio izboriti nokaut fazu Lige prvaka u sezoni 2009/10, kada su osvojili Europsku ligu.

Manchester United je u posljednjem šestom kolu upisao svoju petu pobjedu. Momčad Josea Mourinha slavila je preokretom s 2-1 protiv CSKA Moskve. Ruski tim poveo je preko Dzagoeva u 45. minuti. U drugom dijelu gosti su u razmaku od dvije minute postigli dva pogotka te tako odnijeli sva tri boda. Najprije je u 64. pogodio Lukaku, da bi u 66. za preokret pogodio Marcus Rashford. Manchester je s 15 bodova zauzeo prvu poziciju grupe A, dok će CSKA u Europsku ligu, osvojivši devet bodova.

Iako je bila uz Manchester favorit za prolazak grupe, Benfica je natjecanje kroz skupine završila bez ijednog boda zabivši samo jedan gol. U posljednjem kolu na svom su terenu poraženi protiv Basela 0-2, koji se plasirao u osminu finala. Zauzeli su drugu poziciju s 12 bodova. Pogotke na današnjoj utakmici postigli su Elyounoussi i Oberlin.

U jednoj od dvije najzanimljivije utakmice večeri, Bayern se osvetio PSG-u za poraz u drugom kolu. Momčad Juppa Heynckesa slavila je s 3-1 protiv francuskog prvaka. Domaći su poveli već u osmoj minuti, preko Roberta Lewandowskog. U 37. minuti sjajan ubačaj Jamesa s lijeve strane u gol pretvara Corentin Tolisso. U drugom dijelu, u 50. minuti PSG smanjuje rezultat preko Mbappea, koji postaje najmlađi koji je stigao do brojke od deset golova u Ligi prvaka. Za to mu je bilo potrebno tek 15 utakmica. Pobjedu Bavaraca osigurao je Tolisso novim pogotkom u 69. minuti nakon sjajnog prodora po lijevoj strani Comana. Usprkos porazu danas, PSG je zauzeo prvu poziciju koji ima 15 bodova kao i drugoplasirani Bayern.

U drugoj utakmici grupe B Anderlechtu je bilo potrebna pobjeda od više od tri razlike protiv Celtica kako bi ih prestigli na trećoj poziciji. Gosti iz Belgije odnijeli su pobjedu, ali minimalnu, i to autogolom Joze Šimunovića u 62. minuti. Celtic je dakle izborio nastavak natjecanja u Europskoj ligi, iako je Anderlecht također imao tri boda.

U utakmici grupe C, Atleticu je bila potrebna pobjeda na Stamford Bridgeu uz poraz Rome protiv Qarabaga. Na kraju, nije se ostvarilo ni jedno ni drugo. Utakmica između Chelsea i Atletica završena je rezultatom 1-1. Povela je momčad Diega Simeonea u 56. minuti, nakon kornera Torres je produžio loptu za Saula koji pogađa mrežu domaćih. Dvadesetak minuta kasnije domaći su stigli do boda, crnogorski stoper Stefan Savić postigao je autogol, te tako onemogućio svojoj momčadi da osvoji tri boda. Chelsea je zauzeo drugu poziciju grupe C s 11 bodova, dok je Atletico završio treći sa sedam.

Ne baš lako kao što se očekivalo, Roma je stigla do pobjede na Olimpicu protiv Qarabaga. Gol je pao u 53. minuti, udarac Džeke brani vratar gostiju, a odbijanac glavom u mrežu šalje Perotti. Roma je na kraju natjecanje kroz grupnu fazu završila na prvoj poziciji s 11 bodova, dok je Qarabag ostao na ona dva osvojena protiv madridskog Atletica.

Utakmicu posljednjeg kola s izmiješanim je sastavom započela Barcelona, koja je na Camp Nou dočekala portugalski Sporting. Momčad Ernestea Valverdea slavila je s 2-0, a prvi pogodak pao je u 59. minuti. Ubačaj iz kornera Denisa Suareza u mrežu šalje španjolski napadač Paco Alcacer. Pobjedu Katalonaca potvrdio je u prvoj minuti sudačke nadoknade Jeremy Mathieu autogolom. Baš je francuski stoper do prošle godine branio boje španjolskog doprvaka. Barcelona je u grupi završila na prvoj poziciji s 14 osvojenih bodova, dok Sporting ide u Europsku ligu sa sedam bodova.

Pobjedu od 0-2 u posljednjem je kolu ostvario i Juventus, protiv grčkog prvaka Olympiakosa koji je i prije ovog kola bio ‘zakovan’ za posljednju poziciju. Poveo je talijanski prvak u 15. minuti, ubacio je s lijeve strane Alex Sandro, a Cuadradu je ostalo samo postaviti nogu za pogodak gostiju, što je i uradio. Konačnih 0-2 u 90. je minuti postavio Bernardeschi na asistenciju Khedire. Olympiakos je na kraju grupu završio sa samo jednim bodom, dok ih je drugoplasirani Juventus osvojio 11.