Liga prvaka: Barcelona se ‘osvetila’ Juventusu; zanimljiva utakmica Rome i Atletica završena bez pogodaka (VIDEO)

liga prvaka

Zanimljivo je bilo u prvih osam utakmica prvog kola Lige prvaka. Barcelona i Bayern upisali su pobjede od 3-0, katalonski tim protiv Juventusa, a minhenski protiv Anderlechta. Uvjerljiv je bio Chelsea protiv azerbajdžanskog Qarabaga, kao i PSG u Glasgowu kod Celtica.

U prvom kolu u grupi A, pobjede su odnijeli Manchester United i CSKA Moskva. Manchester je na svom terenu bio bolji od Basela, s uvjerljivih 3-0. Švicarskog prvaka ‘načeo’ je Marouane Fellaini u 35. minuti, 15 minuta nakon što je zamijenio ozlijeđenog Pogbu. Za momčad Josea Mourinha u drugom su dijelu pogađali još Romelu Lukaku i Marcus Rashford.

U drugom susretu ove grupe CSKA je ostvarila vrijednu pobjedu na gostovanju kod Benfice. Domaća je momčad povela početkom drugog dijela pogotkom Seferovića. Vrlo brzo ruska je momčad poravnala rezultat pogotkom Vitinha iz kaznenog udarca, a potpuni preokret donio je napadač Zhamaletdinov koji je ušao s klupe.

U grupi B, očekivano su pobjedama startali PSG i Bayern. Parižani su bili uvjerljivi kod Celtica s 0-5, a ponovno je dominantan bio njihov napadački trio. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom dijelu, jer su redom pogađali Neymar, Mbappe te Cavani iz kaznenog udarca. Pobjeda je potvrđena u drugom dijelu, najprije je Lustig postigao autogol u 83. minuti, da bi Cavani u 85. lijepo glavom pogodio za konačan rezultat.

Bayern je na Allianz Areni s 3-0 svladao belgijski Anderlecht. Smjer utakmice bio je jasan u 11. minuti kada je Kums skrivio kazneni udarac te zaradio direktan crveni karton. Precizan s bijele točke bio je Robert Lewandowski. Gostujuća momčad i s igračem je manje imala nekoliko prilika da poravna rezultat, ali nije uspjela. Domaći su potvrdili pobjedu pogocima u drugom dijelu preko Thiaga i Kimmicha.

U grupi C, pobjedu je odnio samo Chelsea, koji je očekivano lagano svladao azerbajdžanski Qarabag kojem je ovo bio debitantski nastup u Ligi prvaka. Za ‘plavce’ su redom pogađali Pedro, Zappacosta, Azpilicueta, Bakayoko, Batshuayi te autogol Medvedeva. Posebno treba izdvojiti pogodak talijanskog braniča Davidea Zappacoste, koji je fantastično poentirao u 30. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe bodove su podijelili Roma i Atletico Madrid. U iznimno kvalitetnoj utakmici igranoj na Olimpicu koja je obilovala šansama, pravo je iznenađenje kako nije viđen niti jedan pogodak. Vrlo uzbudljivo bilo je cijeli susret, no najuzbudljiviji trenuci bili su u sudačkoj nadoknadi drugog dijela, kada je Saul Niguez pogodio vratnicu domaćih.

U ‘derbiju večeri’, Barcelona je s uvjerljivih 3-0 svladala Juventus, te se tako na neki način osvetila za isti rezultat kojim je Juventus svladao Katalonce prije par mjeseci. Blaugrana je slavila na krilima sjajnog Lea Messija, koji je u 45. minuti postigao prvi zgoditak na utakmici, te svoj prvi pogodak protiv legendarnog Gianluigi Buffona. Domaća je momčad igrala puno bolje u drugom dijelu, gdje su zabili još dva pogotka. Najprije se Rakitić u 56. minuti upisao u strijelce, da bi u 69. minuti Leo Messi postavio konačan rezultat još jednim sjajnim zgoditkom.

U drugoj utakmici grupe D, slavlje u Pireju ostvario je Sporting, koji je rezultatom 2-3 svladao Olympiakos. Gosti su već nakon 13 minuta imali prednost od dva gola, jer su u drugoj i 13. minuti pogodili Doumbia i Martins. Na 0-3 povisio je Fernandes koncem prvog dijela. Olympiakos se probudio u drugom dijelu, no njihov prvi pogodak stigao je prekasno. Na 1-3 smanjio je Pardo u 89. minuti, a konačnih 2-3 postavio je isti igrač u sudačkoj nadoknadi.