Liga prvaka: Barceloni bod i prvo mjesto kod Juventusa; sedam golova PSG-a i novi rekord (VIDEO)

U večerašnjih osam utakmica plasman u osminu finala osigurali su Barcelona i Chelsea. Osim plasmana u nokaut fazu, Barça je osigurala i prvu poziciju u grupi, a za to im je bio dovoljan i remi (0-0) kod Juventusa. Najzanimljivija utakmica igrana je na Parku Prinčeva, gdje je palo osam golova.

U CSKA Areni, CSKA je upisala novu pobjedu. Ruski tim bio je bolji od Benfice rezultatom 2-0, koja i nakon pet kola nema bodova. CSKA je povela već u 13. minuti pogotkom Schennikova, da bi u drugom dijelu autogol za 2-0 postigao stoper gostiju Jardel. CSKA nakon pet kola ima devet bodova kao i drugoplasirani Basel, te će im biti potrebna pobjeda protiv Manchester Uniteda za plasman dalje.

Svoj prvi poraz upisao je Manchester United. Još jednom koban, baš kao i 2011. godine za ‘Crvene vragove’ bio je švicarski Basel koji je slavio s minimalnih 1-0. Pogodak odluke pao je tek u 89. minuti, a sretni strijelac bio je veznjak Michael Lang. Manchester nakon pet kola ima 12 bodova, te još nije osigurao niti prvu poziciju niti prolazak dalje, jer u slučaju neke visoke pobjede CSKA Moskve na Old Traffordu, mogu i dalje ispasti.

Rešetanje grupe B nastavio je PSG. Francuski doprvak s visokih je 7-1 svladao Celtic, te tako stigao do pete pobjede u grupi. Poveli su gosti, već u prvoj minuti strijelac je nakon kornera bio Dembele iz lijepe kombinacije. Samo osam minuta trebalo je Neymaru da poravna rezultat, a onda 13 i da preokrene. Nakon toga za 4-1 na poluvremenu pogodili su Cavani te Mbappe. U drugom dijelu momčad Unaia Emerya dokrajčila je škotskog prvaka, još jednom je pogodio Cavani, a gol su dodali i Verratti te Dani Alves. PSG je nakon pet kola maksimalan, s čak 24 postignuta pogotka, te jednim primljenim, ovim danas. Celtic na trećoj poziciji ima tri boda, a PSG-u prvo mjesto može izmaknuti samo ako im Bayern na Allianz Areni vrati za onaj poraz, te ih porazi s četiri gola prednosti.

Ponovno je uspješan bio Bayern protiv Anderlechta. Njemački prvak poveo je tek u 51. minuti pogotkom Lewandowskog nakon lijepe asistencije Tolissoa. 12 minuta kasnije Anderlecht je poravnao na 1-1 preko Hannija, ali radost domaćih nije dugo trajala. U 77. minuti asistent kod prvog gola Tolisso našao se u ulozi strijelca, te je svojoj momčadi osigurao tri boda. Drugoplasirani Bayern ima 12 bodova iz pet utakmica, dok je Anderlecht posljednji bez bodova.

Plasman u osminu finala očekivano je osigurao Chelsea, koji je u Bakuu svladao Qarabag rezultatom 0-4. Gosti su poveli iz kaznenog udarca u 21. minuti. Hazard je bio strijelac, a zbog prekršaja je kapetan domaćih Sadygov prestrogo isključen. ‘Plavci’ su vodstvo povećali u 36. minuti kada se u strijelce upisao Willian, a u 71. je momčadi Antonija Contea dosuđen još jedan kazneni udarac. Portugalski sudac De Sousa opet je pogriješio, a Fabregas to iskoristio i pretvorio u pogodak. Konačan rezultat drugim je pogotkom u 85. minuti postavio Willian.

U petom kolu Atletico Madrid je tek ostvario svoju prvu pobjedu. U utakmici u kojoj su morali osvojiti tri boda, momčad Diega Simeonea svladala je Romu rezultatom 2-0. Mrežu talijanskog tima otvorio je Griezmann prekrasnim pogotkom u 69. minuti, da bi pobjedu potvrdio Gameiro u 85. Atletico na trećoj poziciji ima šest bodova nakon pet kola, dva manje od drugoplasirane Rome. Za plasman u osminu finala, Atleticu je potrebna pobjeda kod Chelsea, te remi ili poraz Rome protiv Qarabaga.

Utakmica grupe D između Juventusa i Barcelone imala je najveća očekivanja, ali nije nam puno ponudila. Utakmica je završena bez pogodaka, čime je Barcelona osigurala prvu poziciju u grupi. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, dok je Mario Mandžukić utakmicu odgledao s klupe. Barcelona na prvoj poziciji ima 11 bodova, tri više od drugoplasiranog Juventusa koji ih više ne može dostići zbog lošijeg međusobnog omjera.

Porazom kod Sportinga od 3-1, Olympiakos se i službeno ‘zakovao’ za posljednju poziciju grupe D. Sporting je pred kraj poluvremena u tri minute postigao dva pogotka preko Dosta i Brune Cesara, te tako ostvario veliku prednost. Na 3-0 je u 66. minuti drugim pogotkom povisio Dost, a počasni pogodak gosti su postigli u 69. minuti preko Odjidje-Ofoea. Olympiakos nakon pet kola ima samo jedan bod, dok je Sporting treći sa sedam. Za drugu poziciju Sportingu treba pobjeda kod Barcelone, te remi ili poraz Juventusa kod Olympiakosa.