Liga prvaka: Bez golova u dvije utakmice večeras (VIDEO)

Champions League / Twitter

U dvije utakmice večeras igrane u osmini finala Lige prvaka nismo vidjeli niti jedan pogodak. 0:0 su odigrali Liverpool i Bayern te Lyon i Barcelona.

Liverpool 0:0 Bayern

Bez golova odigrana je utakmica na Anfieldu. Bolji je bio Liverpool od momčadi Nike Kovača, no na kraju domaća momčad nije uspjela stići do pogotka i prednosti.

Prva je zaprijetila domaća momčad, Salah je dobio dugu loptu i pokušao iz prve, no nije bilo problema za Neuera. Već minutu kasnije u šansi se našao Lewandowski nakon centaršuta s desne strane, no Alisson je bio dobro postavljen i brani to. U 16. minuti pokušao je i Coman, no bio je neprecizan. Veliku šansu imao je Salah u 24. minuti, no Egipćanin puca pored gola.

U 33. minuti najveća šansa. Firmino je odlično prošao, Keita pucao a lopta od bloka dolazi do Sadia Manea, no Senegalac iz odlične pozicije šalje loptu pokraj gola.

Novu veliku šansu imao je Liverpool u 40. minuti. Firmino je dobio loptu od Salaha na lijevoj strani, odlično uposlio Matipa, no stoper Liverpoola nije uspio pogoditi.

Prva prilika u drugom dijelu viđena je nakon 15 minuta igre. Serge Gnabry je pucao s vrha kaznenog prostora, lopta je otišla preko gola. Nešto manje zanimljivo drugo poluvrijeme od prvog završio je Sadio Mane novom šansom, ovog puta pucao je glavom, no odlično ga je zaustavio Manuel Neuer.

Lyon 0:0 Barcelona

Bez golova bila je i utakmica u Lyonu. Zadovoljniji svakako može biti domaćin koji je uspio zaustaviti Barcelonu i sačuvati svoju mrežu.

U šansi je bila Barça već u 32. sekundi kada je lopta gurnuta za Dembelea, brzi Francuz je prošao no nije bio precizan. U devetoj minuti sjajna šansa za Lyon. Mladi Martin Terrier je sjajno pucao, fenomenalan udarac mladog igrača domaće momčadi uspio je uz pomoć prečke zaustaviti sjajni Ter Stegen na golu Barcelone.

U 17. minuti prva velika šansa za goste. Toliko puta viđena kombinacija Albe i Messija, no Argentinac nije najbolje pucao, lopta je otišla preko gola. Ubrzo nakon toga Barcelona je imala nove dvije šanse. Najprije je Rakitić pucao, lopta je otišla pokraj gola, a onda se u sjajnoj šansi našao opet i Ousmane Dembele. Mladi Francuz je izbacio svog čuvara, ali sjajno mu je to obranio vratar domaćih – Lopes. Za kraj prvog poluvremena, Lyon je odigrao jednu jako lijepu akciju, ali Terrier je pucao pored gola.

U drugom poluvremenu Barcelona je bila još dominantnija. Dvije šanse Suareza, po jedna Messija, Albe i Busquetsa, no domaći su se uspjeli obraniti. Treba izdvojiti sjajan udarac iz okreta Luisa Suareza koji je otišao malo pokraj gola, te udarac Sergia Busquetsa s 20-ak metara, no loptu je ‘iščupao’ sjajni Lopes na golu Lyona.

Barcelona je utakmicu završila s čak 25 udaraca prema golu, no Lyon je uspio sačuvati svoju mrežu pred uzvrat na Camp Nou.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu, a ovo mu je bila 250. utakmica u dresu Blaugrane u svim natjecanjima.

Uzvrati ovih utakmica igrat će se 13. ožujka.