Odličan dvoboj Dinama i Red Bull Salzburga okončan bez pobjednika (VIDEO)

U 4. kolu skupine E UEFA Lige prvaka Dinamo i Red Bull Salzburg su u dinamičnom susretu odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:1). Prvi su do gola došli gosti preko Seiwalda, a bod domaćinima je koncem prvog dijela dobio Robert Ljubičić.

Izabranici Ante Čačića su tako došli do četvrtog boda u grupi čime su ostali u igri za prezimljavanjem u europskim natjecanjima. Prolaz će tražiti u posljednja dva kola kada su prvo domaćini AC Milanu, a potom gostuju kod Chelsea.

Iako je Dinamo otvorio utakmicu terenskom inicijativom do vodstva u 12. minuti dolaze gosti. Nakon pogreške Ivanušeca i akcije Šeška lopta se spretno od Šutala odbila do Seiwalda, a on je prizemnim udarcem s desetak metara iskosa svladao Livakovića.

Ristovski je u 16. minuti ubacio s desne strane, a Ademi je na drugoj stativi uspio uputiti udarac glavom koji je otišao visoko iznad gola.

Dinamo je u 19. minuti preko Petkovića zatresao mrežu gostiju, no njemački sudac Stieler je prije njegovog šuta prekinuo igru označivši ponavljanje udarca iz kuta jer su se Perić i Solet prilikom duela zabili u njega. Nakon novog ubačaja lopta se odbila do Mišića koji je s dvadesetak metara poslao loptu pokraj stative.

Pritisak Plavih se nastavio i u sljedećim minutama, a u 37. minuti sa crte šesnaesterca je udarac uputio Ivanušec, no to nije bio težak zadatak za dobro postavljenog Kohna.

Domaćin je mrežu Red Bulla zatresao i u 40. minuti kada se nakon ubačaja iz kuta lopta odbila do Ljubičića, a njegov udarac s dvadsetak metara se odbija od Pavlovića i završava u golu. Pomoćni sudac je prvotno označio zaleđe jer se Špikić nalazio ispred Kohna, ali nakon intervencija VAR i pregleda snimke Stieler je pokazao na centar.

U sudačkoj nadoknadi Špikić je s desne strane ubačajem pronašao Ivanušeca, a on glavom loptu šalje iznad grede.

Ivanušec je u 51. minuti zaradio žuti karton jer je pokušao iznuditi kazneni udarac. Tri minute kasnije nakon akcije po desnoj strani povratno dodavanje dolazi do Ademija, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora od bloka Seiwalda odlazi malo pokraj suprotne vratnice.

Nova prilika za Dinamo uslijedila je u 56. minuti kada Kohn brani udarac Špikića glavom sa šest metara nakon ubačaja Perića s lijeve strane.

Opasno kontru gostiju u 60. minuti odličnim uklizavanjem na dvadesetak metara od gola Dinama zaustavio je Šutalo. Dvije minute kasnije iz slobodno udarca sa 17 metara opasno je zaprijetio Sučića, a lopta je prohujala malo pored stative. U 70. minuti Sučić je pokušao uposliti Adamua, na drugoj stativi, no mladi napadač nije uspio doći do lopte.

Šutalo je jako dobro reagirao i u 73. minuti kada je na rubu kaznenog prostora odbio loptu ispred Šeška koji se spremao uputiti udarac. Minutu kasnije solo prodor Sučića završio je udarcem sa 16 metara kojim je zatresao gredu. Potom je u 76. iz daljine šutirao Kjaergaard, a lopta je bila malo previsoka.

U 81. minuti vidjeli smo prodor Pavlovića kojim je nanizao nekoliko igrača Dinama, no na koncu u njegovom udarcu nije bilo dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi gol Livakovića. Minutu kasnije vratar Plavih je dobro reagirao na prizemni udarac Seiwalda sa 17 metara.

Kjaergaard je u akciji i u 85. minuti kada je dugo vukao loptu nakon čega se umjesto proigravanja odlučio za udarac s dvadesetak metara koji odlazi iznad grede.

U prvoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca sa 17 metara Bočkaj je prebacio živi zid nakon čega je zatresao gredu. Bila je to posljednja prilika na utakmici da dođe do promjene rezultata.

Rezultati 4. kola:

GNK Dinamo – Red Bull Salzburg 1:1
AC Milan – Chelsea 0:2

Raspored 5. kola:

GNK Dinamo – AC Milan 25.10.
Red Bull Salzburg – Chelsea 25.10.

U sklopu 4. kola skupine E UEFA Lige prvaka od 21 sat na Maksimiru susreću se Dinamo i Red Bull Salzburg. U njihovom prošlotjednom srazu odigranom u Austriji slavio je domaćin pogotkom Okafora iz kaznenog udarca. Plavi su još u grupi pobijedili Chelsea te su izgubili kod AC Milana dok je Red Bull s oba navedena suparnika odigrao bez pobjednika.

Domaćini u današnjem ogledu zbog ozljeda na raspolaganju nemaju Boška Šutala i Menala dok su gosti bez Kamerija te Fernanda.

Strateg Plavih Ante Čačić je u najavi izjavio: “Jedino je normalno da vjerujemo da možemo napraviti dobar rezultat, te da tome i težimo. Ovo je najprestižnije klupsko natjecanje na svijetu, nije tu lako osvajati bodove, no Dinamo je otvorio skupinu s tri boda protiv Chelseaja. Naravno da je to podiglo apetite javnosti, ali i igrača, no to smo i zaslužili. Nije bilo jednostavno ni doći do Lige prvaka, imali smo odlične momčadi protiv sebe, Ludogorec i Bodo. Utakmice u Milanu i Salzburgu pokazale su da nam malo nedostaje, sljedeće tri utakmice pokazat ćemo možemo li to malo promijeniti. Salzburg se neće puno promijeniti u odnosu na prvu utakmicu, može se samo dignuti kvaliteta naše igre.”

Njegov kolega na klupi Salzburga Matthias Jaissle je dodao: “Dobro smo analizirali prvu utakmicu. Očekujem da će Dinamo igrati ofanzivnije, ali pokazali su svoju snagu i u Salzburgu. Bit će puno snažniji, kao što su igrali protiv Chelseaja. Morat ćemo igrati 100 posto ako želimo tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Tobias Stieler iz Njemačke kojem će asistirati Christian Gittelmann, Eduard Beitinger i Martin Petersendok će u VAR sobi biti Christian Dingert i Benjamin Brand. Njih će kontrolirati Mehmet Murat Ilgaz iz Turske, a delegat će biti Poljak Marcin Stefanski.