Liga prvaka: Još jedan nevjerojatni preokret i hat-trick Lucasa Moure za finale Tottenhama (VIDEO)

UEFA Champions League / Twitter

U još jednom nevjerojatnom polufinalu Tottenham je u drugom poluvremenu uzvratu nadoknadio čak tri pogotka zaostatka, te hat-trickom Lucasa Moure izborio finale.

Ajax je ‘Spurse’ dočekao s prednošću od 0:1 iz Londona, no i na startu ove utakmice bili su napdački nastrojeni. Već u četvrtoj minuti dobro prijeti Dušan Tadić čiji udarac Lloris odbija u korner.

Iz tog kornera Ajax stiže do vodstva. Schone je ubacio, Matthijs De Ligt bježi protivničkim igračima i zabija za 1:0. Mladi 19-godišnji kapetan tako nakon Juventusa i četvrtfinala zabija i u polufinalu.

Brzo je mogao Tottenham poravnati, opasan je po lijevoj strani bio Heung Min Son koji pogađa stativu. U 31. minuti opet prijeti Tadić koji iz teške pozicije upućuje udarac, a lopta odlazi malo pored stative gola Llorisa.

U 35. minuti Ajax je podebljao svoje vodstvo. Dobru kontru odigrala je momčad Erika ten Haga, Van de Beek je krenuo prema naprijed i uposlio Dušana Tadića na lijevoj strani koji je i pokrenuo kontru, srpski nogometaš uposlio je Hakima Ziyecha koji lijepom završnicom zabija za 2:0.

Tottenham je odlučno ušao u drugo poluvrijeme. S obzirom da su im bila potrebna tri gola, odmah su krenuli po prvi. Veliku šansu da zabiju imali su u 54. minuti kada puca Alli, no Onana sjajno brani.

U 55. minuti ‘Spursi’ uspijevaju smanjiti na 2:1. Odigrali su sjajnu akciju koja je započeta na njihovoj strani terena, Alli je lijepo uposlio Lucasa Mouru, a Brazilac zabija za smanjenje prednosti Ajaxa.

Nevjerojatnu utakmicu smo gledali i večeras, baš kao i sinoć. Četiri minute kasnije Tottenham nakon prvog odmah zabija za 2:2. Onana najprije sjajno brani Llorenteov pokušaj, a onda ga je danski veznjak Schone omeo i dopustio Lucasu Mouri da ukrade loptu i još jednom poentira za 2:2.

Nakon toga uslijedio je još bolji nogomet, ako je to uopće bilo moguće. Redale su se šanse, Ajax je imao dvije šanse preko Ziyecha koji je najprije pogodio stativu a onda mu je udarac obranio Lloris. Tottenham je mogao zabiti preko Verthongena koji iz blizine pogađa gredu, a onda Ajaxovi braniči čiste loptu s gol crte.

I onda. Doslovno u zadnjoj sekundi Tottenham stiže do pogotka vrijednog prolaska u finale. U šestoj minuti sudačke nadoknade lopta dolazi do Lucasa Moure, Brazilac postaje potpuni heroj i hat-trickom donosi Tottenhamu finale u Madridu.

Englesko finale se igra 1. lipnja na Wandi Metropolitano.