Liga prvaka: Kontre PSG-a kobne za Bayern; Chelsea preokretom do pobjede kod Atletica (VIDEO)

PSG / Twitter

U osam utakmica drugog kola Lige prvaka večeras vidjeli smo 25 pogodaka. U najzanimljivijem susretu večeri, PSG je na svom terenu s 3-0 slavio protiv minhenskog Bayerna. Chelsea je preokretom svladao Atletico Madrid, a Basel je s čak 5-0 bio bolji od Benfice.

Grupa A

Novu sigurnu pobjedu upisao je Manchester United, koji je u Moskvi pobijedio CSKA rezultatom 1-4. Već u četvrtoj minuti bilo je jasno u kojem smjeru ide utakmica, jer je Romelu Lukaku pogodio za vodstvo gostiju. U 19. je na 0-2 iz kaznenog udarca povisio Martial, a Lukaku novim pogotkom u 27. na 0-3.  Početkom drugog dijela četvrti gol Mourinhovoj momčadi zabija Mkhitaryan, da bi u 90. počasni pogodak za domaće postigao Kuachev. Nakon dva kola CSKA je ostala na tri boda, dok je Manchester na šest.

U drugoj utakmici ove grupe Basel je s čak 5-0 svladao Benficu. Nakon 20 minuta domaći su imali dva gola prednosti pogocima Langa i Oberlina. U drugom dijelu goste su dokrajčili Oberlin još jednim pogotkom, van Wolfswinkel te Riveros. Benfica nakon dva kola čeka svoje prve bodove, a Basel sada ima tri.

Grupa B

U derbiju večeri, PSG je s čak 3-0 porazio minhenski Bayern. Momčada Unaia Emerya povela je već nakon 100 sekundi pogotkom Dani Alvesa. U 31. minuti sjajno je pogodio Edinson Cavani za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Neymaru 63. minuti nakon sjajnog prodora Mbappea. Francuski je doprvak imao još nekoliko prilika da pošalje loptu iza leđa Ulreicha, a sve to preko sjajne tranzicije. PSG nakon dva kola ima šest, a Bayern tri boda.

Svoju prvu pobjedu upisao je i Celtic, koji je s 0-3 svladao belgijski Anderlecht. Statistički podjednaka utakmica, no gosti su bili konkretniji, pa ih je Griffiths u 38. minuti doveo u vodstvo nakon dobre akcije. U 50. minuti autogol postiže Kara za 0-2, a u 94. minuti Scott Sinclair postavlja konačan rezultat.

Grupa C

Zanimljivo je bilo na Wanda Metropolitanu, odakle je Chelsea preokretom odnio sva tri boda. Atletico je poveo nakon 40 minuta igre iz kaznenog udarca. Penal koji je skrivio David Luiz, iskorištava Antoine Griezmann. Momčad Antonia Contea nastavila je s dobrom igrom u drugom dijelu, a to im se isplatilo kada u 60. minuti Morata poravnava rezultat na asistenciju Hazarda. Potpuni preokret ‘Plavcima’ donosi francuski napadač Michy Batshuayi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nakon drugog kola, Atletico je ostao na samo jednom bodu, dok Chelsea ima maksimalnih šest.

U utakmici koja se igrala od 18 sati, Roma je odnijela sva tri boda u Azerbajdžanu. Već nakon 15 minuta Rimljani su vodili 0-2, pogocima Manolasa i Džeke. Qarabag je u igru vratio Pedro Henrique u 28. minuti kada je iskoristio grešku Gonalonsa, te smanjio na 1-2. Do kraja utakmice, domaća momčad nije uspjela stići do svog povijesnog boda u Ligi prvaka.

Grupa D

Ne učinkovito kako se mislilo, ali do tri boda stigla je i Barcelona u Lisabonu protiv Sportinga. Pogodak odluke pao je u 49. minuti. Nakon ubačaja Messija iz slobodnog udarca pokušao je Luis Suarez, a Sebastian Coates nespretno loptu gurnuo u svoju mrežu. Nakon dva kola Barcelona ima maksimalan učinak od šest bodova, dok je Sporting na tri.

Očekivano je slavio i Juventus, koji je na Juventus Areni svladao Olympiakos rezultatom 2-0. Za prvi pogodak čekalo se do 69. minute, kada je Gonzalo Higuain pogodio. Pobjedu je u 80. minuti potvrdio Mario Mandžukić, trećim ovosezonskim pogotkom.