Liga prvaka: Pogodak i asistencija Vlašića; Rakitić, Modrić i Kramarić asistenti (VIDEO)

Dobro prvo kolo imali su hrvatski nogometaši u svojim klubovima u Ligi prvaka. Četiri naša nogometaša upisala su asistencije, a Nikola Vlašić je osim asistencije upisao i pogodak za CSKA Moskvu.

Vlašić za bod CSKA Moskve

CSKA Moskva je remizirala u prvom kolu na gostovanju u Češkoj protiv vrlo vjerojatno konkurenta za treću poziciju u grupi. Domaća momčad u prvom je dijelu imala prednost od 2:0, no gosti iz Moskve uspjeli su se vratiti u drugom dijelu. U 49. minuti Chalov smanjuje na 2:1, na asistenciju Nikole Vlašića. Upravo je Vlašić bio strijelac pobjedničkog pogotka CSKA Moskve iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade. Ovaj sjajan učinak nagrada je Vlašiću za vrlo dobra izdanja u dresu ruskog prvoligaša, čiji je ponajbolji igrač u startu prvenstva.

Dodajmo i kako je SofaScore Vlašića uvrstila u idealnu momčad prvog kola Lige prvaka.

Team of the Week provided by Sofascore LiveScore

Sjajna asistencija Rakitića

Uvjerljiva je bila Barcelona u prvom kolu. Tri pogotka Messija te jedan Dembelea donijeli su Kataloncima visoku pobjedu od 4:0 protiv PSV-a. Cijeli je susret za Barcelonu odigrao hrvatski veznjak Ivan Rakitić, koji je kod trećeg pogotka domaće momčadi u 77. minuti upisao sjajnu asistenciju za Messija.

Modrić asistent u visokoj pobjedi Reala

Real Madrid bio je siguran u prvom kolu na svom terenu. Španjolski doprvak slavio je protiv Rome s uvjerljivih 3:0. Goste je ‘načeo’ Isco pogotkom iz slobodnog udarca u 45. minuti. U 58. minuti bilo je 2:0, strijelac je Bale, a vrlo lijepu asistenciju upisao je Luka Modrić. Do kraja je Real zabio još jedan zgoditak, sjajno je pogodio Mariano Diaz.

Asistencija Kramarića

Hoffenheim je osvojio bod na gostovanju kod Šahtara u prvom kolu. Povela je njemačka momčad u šestoj minuti, no Šahtar je poravnao u 27. minuti. Gosti su vratili prednost u 38. minuti, na asistenciju Andreja Kramarića zabija Nordtveit.

Šahtar je ipak stigao do boda, pogotkom Maicona u 81. minuti.

Slavlje Kovača

Siguran je bio Bayern našeg Nike Kovača u prvom kolu grupe E. Njemački prvak slavio je protiv Benfice u Portugalu rezultatom 0:2. Strijelci su bili Lewandowski u desetoj, te Renato Sanches u 54. minuti.

Poraz Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge pomalo su nesretno poraženi u prvom kolu. Bolja je bila Borussia Dortmund koja je slavila minimalnim rezultatom 0:1. Cijeli susret za Lekinu momčad odigrali su naš vratar Karlo Letica te branič Matej Mitrović. Jedini pogodak pao je u 85. minuti kada se lopta pomalo sretno odbila od Mitrovića te stigla do Pulisica, koji zabija za slavlje njemačke momčadi. Brugge u drugom kolu gostuje kod Atletico Madrida.

Spomenimo i Inter, koji je preokretom u zadnjim minutama slavio protiv Tottenhama 2:1. Za Inter su igrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović dok je Šime Vrsaljko bio odsutan zbog ozljede. Cijeli susret za Juventus je odigrao Mario Mandžukić u pobjedi kod Valencije (0:2). Težak poraz upisao je jučer Lokomotiv Moskva kod Galatasaraya (3:0), a za tim iz Moskve igrao je i hrvatski branič Vedran Ćorluka.