Liga prvaka: Slavlje Reala protiv vrlo dobrog Ajaxa, Tottenham uvjerljiv (VIDEO)

Champions League / Twitter

U večerašnjim susretima osmine finala Lige prvaka Real Madrid je slavio na gostovanju kod vrlo dobrog Ajaxa rezultatom 1:2, te tako ostvario važnu prednost pred uzvrat. U drugom susretu, Tottenham si je visokom pobjedom protiv Dortmunda širom otvorio vrata četvrtfinala.

Ajax – Real Madrid

Madridski Real ostvario je važnu prednost u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Aktualni europski prvak s dva gola u gostima dočekuje Ajax u uzvratu koji je danas ponudio odličan nogomet.

Ajax je odigrao sjajno poluvrijeme, imali su nekoliko sjajnih prigoda za vodstvo, jedan su pogodak i postigli, no on je poništen. Prvi je zaprijetio Real. U dobroj se situaciji u šestoj minuti našao Bale, ali je pucao ravno u vratara. Prvi pokušaj domaće momčadi vidjeli smo u devetoj minuti kada udarac Mazraouia odlazi pored gola.

U 14. minuti u doboj situaciji našao se Vinicius Junior, pucao je, ali njegov udarac obranio je Onana. Nakon dominacije Ajaxa, u 26. minuti dolaze do najbolje prilike na utakmici. Loptu je primio Dušan Tadić, pucao je s Ramosom na leđima, ali na njegovu nesreću – lopta je završila na stativi.

Još jedna velika prigoda u 36. minuti za domaće. Nakon dobro izigrane akcije u velikoj se šansi našao Hakim Ziyech, ali u situaciji jedan na jedan puca ravno u vratara Courtoisa.

Minutu kasnije Ajax stiže do vodstva. Nakon kornera glavom puca De Ligt, jako loše reagira Courtois, a akciju pogotkom završava lijevi bek Nicolas Tagliafico. Ipak, nakon pregledavanja snimke, sudac Damir Skomina pokazao je da gol ne vrijedi zbog zaleđa.

U 43. minuti Dušan Tadić se našao u još jednoj dobroj situaciji. Dobro je srpski nogometaš prošao, izborio se za udarac, ali nije uspio na pravi način zaprijetiti vratima Reala.

Prvu prijetnju u drugom dijelu vidjeli smo od Reala. U 51. minuti Benzema puca iz prve, no Onana dobro reagira i brani taj udarac. Već minutu kasnije Neres prijeti gostima, ali njegov udarac brani Courtois. Do vodstva Real stiže u 60. minuti. Vinicius je dobro prošao, navukao protivničke braniče na sebe, uposlio Karima Benzemu, a Francuz zabija svoj 60. gol u Ligi prvaka.

Nakon toga gledali smo nešto mirniju utakmicu. Sve do 75. minute, kada Ajax stiže do izjednačenja. Dobru akciju izigrala je domaća momčad, Neres je uposlio Hakima Ziyecha, a Marokanac šalje loptu u mrežu Reala za 1:1.

Četiri minute kasnije Real je mogao povisiti vodstvo. Iz prve puca Asensio, ali zatresao je samo vanjski dio mreže. Real do pobjede stiže u 87. minuti. Loptu je na desnu stranu dobio Dani Carvajal, uposlio je Marca Asensia koji koristi nešto lošiju reakciju Onane te donosi veliku prednost Realu pred uzvrat. U začetku akcije Lucas Vasquez srušio je De Jonga, domaći su tražili prekršaj, no VAR očito nije ništa sugerirao slovenskom sucu.

Tottenham – Dortmund

Tottenham je potpuno zasluženo danas visoko slavio protiv Dortmunda, te si tako praktično otvorio vrata četvrtfinala Lige prvaka-

U susretu na Wembleyu blagu dominaciju u posjedu u prvom poluvremenu imala je domaća momčad. No ipak, priliku više imao je Dortmund. U sedmoj minuti Lucas Moura je imao šansu dovesti Tottenham u vodstvo, no njegov je udarac otišao malo pokraj gola.

Prvu veću prijetnju od Dortmunda vidjeli smo u 35. minuti. U šansi se našao Thomas Delaney, pucao je s ruba šesnaesterca, no dobru obranu bilježi Hugo Lloris.

Deset minuta kasnije francuski se golman još jednom istaknuo na golu ‘Spursa’. Nakon ubačaja glavom je pucao mladi stoper Dan-Axel Zagadou, no Lloris brani i njegov udarac.

Na samom startu drugog dijela Tottenham stiže do vodstva. Loptu je s lijeve strane ubacio Vertonghen, Zagadou nije pazio Heung-Min Sona, a ovaj to koristi te glavom zabija za vodstvo domaće momčadi.

Svoje vodstvo Tottenham je povisio u 83. minuti. Serge Aurier je ubacio loptu, a Jan Vertonghen nakon asistencije upisuje i pogodak te dovodi svoju momčad u vrlo lagodnu poziciju.

Tri minute kasnije već je 3:0. Korner je izveo Eriksen, gostujuća obrana nije pazila na Fernanda Llorentea koji je dvije minute ranije ušao u igru, a Španjolac to koristi na najbolji mogući način.