Liga prvaka: Tottenham slavio protiv Citya; Liverpool siguran protiv Porta (VIDEO)

UEFA Champions League / Twitter

Večeras su odigrane prve dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka. Tottenham je s minimalnih 1:0 svladao Manchester City, dok je Liverpool ostvario lijepu prednost protiv Porta.

Tottenham 1-0 Manchester City

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka Tottenham je na svom terenu minimalnim rezultatom svladao Manchester City.

Ispod očekivanja bilo je prvo poluvrijeme na novom stadionu Tottenhama. Gosti su imali najbolju priliku za vodstvo, nisu je iskoristili, a u nastavku poluvremena vidjeli smo tek nekoliko ozbiljnijih dolazaka pred gol.

Prvu prijetnju bilježimo u osmoj minuti kada Alli puca nakon ubačaja Sissoka, ali lopta odlazi preko gola. U desetoj minuti prilikom klizećeg starta, Dany Rose je igrao rukom. Sudac Kuipers najprije je pokazao na korner, no nakon što je pregledao snimku, dosudio je kazneni udarac za goste.

Penal je izveo Sergio Aguero, Hugo Lloris ga je pročitao i obranio njegov udarac.

To je bio treći penal s kojim se Lloris susreo u 2019. godini, uspio je obraniti sva tri. Prethodno ga je obranio protiv Leicestera te protiv Arsenala.

U 24. minuti bilježimo pokušaj Kanea koji brani Ederson. Pet minuta kasnije pokušao je i Harry Winks, ali njegov udarac iz prve nije bio precizan. Za kraj prvog dijela, udarac Sergia Aguera u sudačkoj nadoknadi – otišlo je pored gola.

Gosti su dobro otvorili drugo poluvrijeme. Uspjeli su jednom zaprijetiti udarcem, u 48. minuti Lloris brani pokušaj Sterlinga. Dvije minute kasnije pokušava Son iz daljine, lopta odlazi preko gola.

Veliki udarac za Tottenham u 55. minuti. Delph je nagazio Kanea, a najbolji strijelac Spursa morao je napustiti igru.

Nakon toga uslijedio je period igre u kojem su ‘Građani’ bili bolji, ali bez ozbiljnijih prilika. Tottenham u 78. minuti stiže do vodstva. Eriksen je poslao lijepu loptu za Sona a ovaj lijepo pronalazi prostor za udarac te šalje loptu ispod Edersona.

Guardiola je na klupi ostavio ponajveće zvijezde, De Bruynea i Sanea koji su u igru ušli tek u 88. minuti. Bernardo Silva se nije niti našao u zapisniku. Te izmjene stigle su očito prekasno.

Uzvrat na Etihadu je za osam dana, pred Guardiolinom momčadi sigurno neće biti lagan posao.

Liverpool 2-0 Porto

Liverpool je ostvario dobar rezultat u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka protiv Porta. Momčad Jurgena Kloppa riješila je pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu s dva pogotka.

Očekivano dominantan bio je Liverpool u prvom dijelu. Sve to okrunio je s čak dva pogotka. Prvi pada već u petoj minuti. Roberto Firmino uposlio je Nabya Keitu, njegov udarac dira nekog od gostiju i odlazi u mrežu Casillasa.

Veliku šansu imao je Liverpool u 21. minuti. Katastrofalno je pogriješila obrana Porta, Mohamed Salah dobiva loptu i izlazi sam na vratara gostiju, ali puca jako loše, pored gola.

Drugi put obrana Porta kapitulirala je u 26. minuti. Odlično se ubacio Alexander-Arnold koji je izbjegao zaleđe, bek ‘Redsa’ upošljava Roberta Firmina kojem iz blizine nije bilo teško zabiti svoj treći pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Četiri minute kasnije, imao je Porto veliku šansu za pogodak, Marega se našao u prilici ali sjajno brani Allison. Minutu kasnije gosti traže kazneni udarac. Lopta je u ruku pogodila Alexandera-Arnolda, no sudac Lahoz nije pokazao na bijelu točku, tako su mu javili i iz VAR sobe.

U 34. minuti Roberto Firmino se nalazi u novoj šansi, no njegov volej odlazi preko gola.

Početkom drugog poluvremena Liverpool stiže do novog gola. Ipak, nakon pregledavanja snimke Lahoz dosuđuje zaleđe i gol se poništava. U 69. minuti Marega se nalazi u novoj šansi, oslobodio se čuvara i lijepo pucao, ali iz ovog dvoboja kao pobjednik opet izlazi Alisson. Napadač Porta opet je u šansi u 78. minuti, lopta ovog puta odlazi pored gola.