Livaja donio Hajduku tri boda protiv Lokomotive (VIDEO)

Hajduk je došao do šeste ovosezonske prvenstvene pobjede. U 10. kolu HT Prve lige Bili su pred 7.657 gledatelja na Poljudu svladali Lokomotivu rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Marka Livaje u 81. minuti susreta.

Izabranici Jensa Gustafssona su se tako na ljestvici bodovno poravnali s Dinamom s tim što Plavi imaju odigranu utakmicu manje. Gosti su pak produžili svoj negativni niz pa za pobjedu sad ne znaju već pet kola.

Prvu dobru priliku na utakmici kreirali su gosti u 6. minuti kada je Kačavenda povratnom loptom uposlio Maleša, a on je sa 17 metara pucao malo pored stative.

Biuk je u 9. minuti uposlio Livaju koji pada u kaznenom prostoru nakon kontakta s De Haasom, no sudac Bebek iznenađujuće nije pokazao na 11 metara. Desetka domaćih je pak zbog prigovora dobila žuti karton.

U 11. minuti Mlakar bježi obrani Lokomotive nakon čega njegov udarac brani Nevistić, no pomoćni sudac je potom označio prethodno zaleđe slovenskog napadača.

Livaja je u 17. minuti ukrao loptu De Haasu nakon čega je idealno uposlio Sahitija, no njegov udarac sa šest metara iskosa odličnom reakcijom brani Nevistić.

Dvije minute kasnije Atanasov je u kaznenom prostoru tražio Mlakara koji nije uspio uputiti udarac prema golu Lokomotive.

Lovrencsics je u 28. minuti iz slobodnog udarca s desne strane ubacio za Mlakara, a on je loše zahvatio loptu glavom tako da nije bilo opasnosti po gol gostiju.

U 38. minuti Pivarić je proigrao Dabru koji je loše pucao sa 16 metara tako da je lopta otišla daleko od okvira gola Hajduka.

Kačavenda je u 43. minuti povukao kontru gostiju nakon koje je lopta došla do Pivarića, ali i njegov pokušaj s 15 metara nije bio precizan.

Livaja je u 47. minuti sugerirao igranja rukom De Haasa u kaznenom prostoru, a VAR nakon pregleda nije odlučio pozvati Bebeka da pogleda snimku.

Aliyu je u 69. minuti ubačajem s desne strane idealno uposlio usamljenog Pivarića, a on s vrha peterca loše puca i šalje loptu pokraj gola.

Livaja je u 75. minuti snažno pucao s dvadesetak metara, lopta je prošla pored Nevistića, ali se ispriječila stativa.

Hajduk do vodstva dolazi u 81. minuti kada je Mlakar s lijeve strane ubacio za Livaju koji je izbjegao zaleđe te je glavom proslijedio loptu pored Nevistića. VAR provjera je potom utvrdila da nije bilo zaleđa. Bio je to njegov sedmi gol u sezoni kojim se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Drmićem.

Nakon ubačaja Cipetića iz auta u 98. minuti u prilici se našao Kulenović koji je s desetak metara loše zahvatio loptu koja je otišla daleko od gola domaćih.

U 100. minuti u velikoj prilici se našao Kačavenda koji je ostao sam na drugoj stativi, no njegov udarac sa sedam metara odlično brani Kalinić. Bio je to posljednjih pokušaj Lokomotive da dođe do boda.

Deseto kolo će sutra od 18 sati u Kranjčevićevoj u derbiju začelja zaključiti Hrvatski dragovoljac i Istra 1961.

U drugom susretu nedjeljnog programa 10. kola HT Prve lige Hajduk od 19:05 na Poljudu dočekuje Lokomotivi. Njihov prvi ovosezonski dvoboj odigran u Kranjčevićevoj završio je bez pobjednika rezultatom 2:2.

Domaćini su danas bez kartoniranog Krovinovića te Posavca i Eduoka koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Cokaja, Petraka i Tucija.

Trener Hajduka Jens Gustaffsona je uoči utakmice rekao: “Prva utakmica protiv Lokomotive na otvaranju sezone bila je teška za nas, većina se više i ne sjeća one šanse koju smo imali u samoj završnici susreta. Lokomotiva je dobra momčad, iako su sada u nešto lošijem periodu. Dobro se brane, napadaju, imaju dobrog trenera i zato očekujem neugodnu utakmicu. Mi smo imali dovoljno vremena za pripremu utakmicu, imali smo i Kup susret u međuvremenu, spremni smo igrati na visokoj razini i sigurno ćemo biti još bolji.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Kroz četiri dana, koliko je prošlo od Kup utakmice s Dugopoljem do utakmice s Hajdukom, uspjeli smo igrače vratiti na pravi kolosijek tako da mislim da će biti na Poljudu potpuno spremni, i fizički i psihički. Svaka utakmica je drugačija, naravno, Hajduk je sada domaćin, na određeni način će ih nositi i publika, u međuvremenu su pojačali igrački kadar, mislim da nam slijedi znatno teža utakmica nego što je bila u 1. kolu u Kranjčevićevoj.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Marin Vidulin (Kanfanar), a u VAR sobi će biti Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica).