Livaja zabio za slavlje Hajduka na Opus Areni

U zaostalom susretu 3. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Opus Areni pred 11.105 gledatelja bio bolji od Osijeka rezultatom 0:1 (0:0). Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u završnici prvog dijela kada se u strijelce nakon pogreške Jugovića i proigravanja Sahitija upisao Marko Livaja.

Bili su tako došli do desete pobjede u sezoni kojom su se s tri boda prednosti i odigranom utakmicom više od Rijeke izdvojili na vrhu prvenstvene ljestvice. Bijelo-plavi su zabilježili drugi uzastopni i ukupni peti poraz kojim su ostali na petom mjestu ljestvice. Sljedećeg vikenda u okviru 15. kola na Poljud stiže Varaždin dok će Osijek na Opus Areni odmjeriti snage s Lokomotivom.

Prvu dobru akciju na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je Pukštas pobjegao po desnoj strani nakon čega je odlično ubacio za Livaju, no njegov udarac sa šest metara odlazi pored gola. Dvije minute kasnije Dajaku je okušao udarac s oko 25 metara iskosa, a lopta je proletjela poviš grede.

Dajaku je tri minute kasnije ubačajem s lijeve strane uposlio Sahitija, a njegov pokušaj sa sedam metara iskosa također odlazi iznad gola. Na drugoj strani travnjaka u 14. minuti je s dvadesetak metara zapucao Gržan, ali Lučić je lako pokupio loptu koja je prethodno usporila od bloka.

Novi pokušaj Hajduka bilježimo u 15. kada je Sahiti s desne strane uposlio Pukštasa čiji pokušaj s vrha peterca odsjeda na gredi nakon čega je pomoćni sudac označio njegovo zaleđe.

U 18. minuti bilježimo novi ubačaj Dajaku i udarac glavom Krovinovića s desetak metara nakon kojeg je Malenica upisao sigurnu obranu. Minutu kasnije je Sahiti s druge strane ubacio za Livaju, a njegov pokušaj glavom s druge stative odlazi iznad grede nakon čega je Čulina označio njegov prekršaj u napadu.

Dobar pokušaj smo vidjeli od Livaje u 22. minuti kada je pucao sa 16 metara, no Malenica paradom odbija loptu. U nastavku akcije se Sigur odlično oslobodio Omerovića nakon čega je uputio oštar ubačaj u peterac na koji njegovi suigrači nisu stigli reagirati.

Sigur je u 28. minuti ukrao loptu ispred Drambaeva nakon čega je ponovno oštro ubacio u peterac, no sudac Čulina je zaustavio igru smatrajući da je bek Hajduka napravio prekršaj.

Novi pokušaj gostiju uslijedio je pet minuta kasnije kada je Livaja ubacio s lijeve strane, a Duarte je nespretno zahvatio loptu koja je ipak otišla iznad grede.

Nakon ubačaja Krovinovića iz kornera u 35. minuti lopta je prošla kroz peterac, ali ponovno nitko od gostujućih igrača nije stigao reagirati i usmjeriti je prema golu.

Osijek je zaprijetio u 41. minuti kada je Omerović ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Jugović je glavom prenio loptu na drugu stativu gdje na nju ipak nije stigao Nejašmić.

Gosti do zasluženog vodstva dolaze u 42. minuti. Nakon velike pogreške Jugovića na centru igrališta Sahiti je prihvatio loptu te je odmah u šansu izbacio Livaju koji je u situaciji 1 na 1 s Malenicom uspio nadmudriti vratara Osijeka za svoj šesti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Zoran Zekić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Maneva, Drambaeva i Brleka dok je priliku dao Pušiću, Bukviću i Caktašu.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 47. minuti došlo je do sudara između Lučića i Bralića zbog čega je stoperu Osijeka bilo potrebno ukazati pomoć. Vratar Hajduka je prethodno izboksao loptu.

Domaćin je u 52. minuti imao kontru 2 na 1, ali Bukvićevo dodavanje prema Caktašu nije bilo dobro tako da je obrana Bilih preko Žapera stigla otkloniti opasnost.

Opasnu situaciju po Osijek smo vidjeli u 55. kada je u kontri dodavanje Livaje prema Sahitiju u posljednji trenutak blokirao Bralić.

Nejašmić je u 58. minuti dobro s desne strane ubacio za Caktaša koji se probio iz drugog plana, no njegov udarac glavom sa sedam metara nije bio dovoljno precizan. Minutu kasnije nakon dobre akcije Caktaša i Bukvića u šansi je bio Jugović koji je na vrhu peterca napucao svog suigrača Pušića.

Nakon sat vremena igre Pukštas je dugim dodavanjem pokušao proigrati Livaju, ali ispred njega brže do lopte dolazi istrčali Malenica.

U 77. minuti Trajkovski je iz kornera pronašao Sigura čiji pokušaj glavom s prve stative odlazi pored suprotne stative.

Lovrić je u 79. minuti izborio slobodni udarac na dvadesetak metara, ali iz njega je samo uspio pogoditi živi zid.

Novi ubačaj Trajkovskog iz kornera vidjeli smo u 83. minuti kada u gužvi Šarlija pronalazi Pukštasa, a njegov pokušaj glavom iz peterca od bloka se odbija u stativu te u ruke Malenice.

Osijek je zaprijetio u 84. kada je Bukvić proigrao Jugovića čiji pokušaj sa 16 metara odlazi malo pored stative. Dvije minute kasnije Lovrić i Mierez su pripremili šansu za Jugovića, no njegov udarac s desetak metara odlazi ravno u Lučića.

Blizu gola odnosno boda domaćin je bio u 95. minuti kada je s dvadesetak metara pogodivši vanjski dio grede dobro pucao Lovrić.

Rijeka – Dinamo 12.11. 19h

Opus Arena je od 17 sati domaćin odgođenog susreta 3. kola SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Osijek i Hajduk. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran na Poljudu završio je slavljem Bijelo-plavih rezultatom 0:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Fućka i Fiolića dok su gosti bez Melnjaka, Eleza i Ferra.

Trener Osijeka Zoran Zekić je u najavi istaknuo: “Puno se toga događa u kratko vrijeme ali nema kukanja, imali smo imali smo bolan poraz u subotu. Analizirali smo, ne treba se skrivati iza poraza, no imali smo dobrih stvari a sve je otišlo na stranu Gorice. U srijedu već imamo novu utakmicu, novi izazov, igramo pred domaćom publikom i postavit ćemo se da 90 minuta budemo agresivni i hrabri, da prepoznamo sve one izazove koje utakmica nudi, a onda da se na kraju svi zajedno radujemo.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je dodao: “Svaka utakmica je priča za sebe. Onaj poraz je bio bolan za nas, Osijek je tada promijenio trenera pa im je to donijelo pozitivan šok. Ovaj put igramo u gostima, priča je drugačija i radujem se utakmici. Radimo maksimalno na opuštanju ekipe. Želimo igrati brže i u zadnjoj trećini moramo preuzimati više rizika. Protiv Rudeša smo u prvom dijelu bili stalno u zadnjoj trećini, ali tu se traži puno brzih dodavanja i driblinga. Ja sam dosta opušten tip u svlačionici, uvijek igračima govorim da ne trebaju misliti o rezultatu nego o načinu na koji igraju.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dario Kolarević (Zagreb) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.