Liverpool četvrti put u povijesti osvojio europski superkup (VIDEO)

Liverpool je osvajač UEFA Superkupa. U dinamičnom i uzbudljivom susretu bogatom prilikama te odigranom pred nešto više od 41 tisuće gledatelja na Besiktas Parku u Instanbulu slavili su protiv Chelsea boljim izvođenjem jedanaesteraca ukupnim rezultatom 7:6 (2:2/1:1/0:1).

Momčad Jurgena Kloppa je tako došla do svoj četvrtog naslova pobjednika europskog superkupa. Pobjedniku je pripala i novčana nagrada od 4,5 milijuna eura dok se poraženi utješio s 3,5 milijuna eura.

U redovima Chelsea 101 minutu je odigrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić dok Dejan Lovren nije bio u kadru Liverpoola za večerašnji dvoboj.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 36. minuti kada je Chelsea iskoristio bolju igru u prvom dijelu susreta. Kante je pronašao Pulisica koji odličnim proigravanjem upošljava Girouda, a francuski napadač mirno plasira loptu pored nemoćnog Adriana.

Liverpool do izjednačenja dolazi na startu drugog poluvremena kada je u 48. minuti nakon akcije Fabinha i Firmina poentirao Mane.

Usprkos nekoliko dobrih prilika s obje strane rezultat se do isteka 90. minute nije mijenjao tako da se ušlo u produžetke u kojima do vodstva dolazi Liverpool.

Ponovno je za momčad koju vodi Frank Lampard bila kobna kombinacija Firmina i Manea, a potonji u 95. minuti preciznim i snažnim udarcem uz pomoć vratnice šalje loptu u mrežu Arrizabalage.

Samo četiri minute kasnije novo izjednačenje. U kaznenom prostoru Liverpoola Adrian je srušio Abrahama, a sutkinja Frappart je pokazala na bijelu točku iz koje je precizan bio Jorginho. Uprkos prosvjedima crvenih VAR nije promijenio odluku sutkinje na terenu.

Do konca produžetaka bolje prilike je imao Chelsea, ali nije uspio doći do trećeg pogotka tako da je o pobjedniku odlučivalo raspucavanje s jedanaest metara gdje su pucači bili jako sigurni. Ključnim se pokazala peta serija u kojoj udarac Abrahama brani Adrian te tako donosi slavlje klubu s Anfielda.

Večerašnji susret je imao i povijesni značaj jer ga je vodila francuska sutkinja Stéphanie Frappart koja je tako postala prva žena koja je sudila jednu veliku utakmicu UEFA natjecanja u muškoj konkurenciji. Pomoćnice su joj bile sunarodnjakinja Manuela Nicolosi i Michelle O’Neill iz Irske.