Liverpool potvrdio prolazak u finale Lige prvaka u Kijevu (VIDEO)

Twitter / UEFA Champions League

Nakon što je sinoć plasman u finale Lige prvaka osigurao Real, večeras je put u Kijev osigurao i engleski velikan Liverpool. ‘Redsi’ su se plasirali u finale usprkos porazu od 4:2 na Olimpicu.

Bio je ovo dvomeč polufinala Lige prvaka s najviše postignutih pogodaka, njih čak 13. Romi je trebao brzi pogodak da bi zakomplicirali stvari, ali poveo je Liverpool. Loptu je gostima poklonio Nainggolan, Firmino je to iskoristio i uposlio Manea, a Senegalac je matirao Alisona za 0:1.

Roma je odgovorila nakon svega šest minuta, uz veliku pomoć igrača Liverpoola i uz dosta sreće. Naime, nakon jednog pokušaja Rome Lovren je pokušao ispucati loptu, a ona je pogodila Milnera u glavu, te završila u mreži Kariusa.

Do novog vodstva Liverpool je stigao u 25. minuti, kada je za 1:2 zabio Wijnaldum.

Roma je do poravnanja rezultata stigla početkom drugog dijela. Strijelac pogotka, svog osmog u Ligi prvaka ovesezone bio je Edin Džeko.

U nastavku utakmice Roma je ozbiljno prijetila da poravna rezultat iz prve utakmice (5:2), ali koštalo ih je previše promašenih prilika, baš kao i Bayern sinoć. Ipak, tračak nade u 86. minuti sjajnim je pogotkom vratio Radja Nainggolan.

U trećoj minuti sudačke nadoknade zbog igranja rukom Klavana, slovenski sudac Skomina pokazao je na bijelu točku, a Nainggolan je postigao svoj drugi pogodak. Za peti pogodak koji bi Romu odveo u produžetke ipak nije bilo vremena, jer je sudac odmah nakon toga svirao kraj utakmice.