Lokomotiva golom Bubanje pobijedila Osijek

Zgoditkom mladog crnogorskog veznjaka Vladana Bubanje Lokomotiva je u 20. kolu SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj svladala Osijek. Domaćini su do gola vrijednog tri boda došli u završnici prvog poluvremena i to nakon što je iz slobodnog udarca asistent bio iskusni Josip Pivarić.

Izabranici Silvija Čabraje su tako došli do šeste ovosezonske pobjede čime su se s 22 osvojena boda učvrstili na sedmom mjestu ljestvice. Bijelo-plavi su pak upisali šesti ovosezonski poraz.

Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 16. minuti kada je Čavlina loše reagirao prilikom istrčavanja, do lopte je došao Mierez, ali loše je pucao dodavši loptu vrataru Lokomotive. Pomoćni sudac je potom označio sumnjivo zaleđe.

Tri minute kasnije u strijelce se na suprotnoj strani travnjaka mogao upisati Aliyu koji je nakon ubacivanja iz auta efektno iz peterca zatresao gredu, a potom je odbijenu loptu poslao u stativu da bi njegov treći pokušaj obranio Malenica.

Nakon pola sata igre Pivarić je iz kornera ubacio za De Haasa koji s vrha peterca glavom puca iznad grede.

Do prvog gola smo čekali 39. minuti kada je Pivarić iz slobodnog udarca s desne strane ubacio na prvu stativu, a tamo se najbolje snašao Bubanja koji je glavom poslao loptu iza leđa Malenice. Mladom crnogorskom veznjaku bio je to prvijenac u HNL-u.

Prvi pokušaj u drugom poluvremenu uslijedio je u 57. minuti kada je dobru akciju Stojković okončao udarcem sa 17 metara kojim je zatresao vanjski dio stative. Tri minute kasnije iz slične pozicije je pored gola pucao Kulenović.

Gosti su u 72. minuti tražili kazneni udarac nakon starta Aliyua nad Lovrićem na rubu šesnaesterca, ali Strukan i VAR nisu dijelili njihov stav.

Kulenović je u 75. minuti nakon greške gostujuće vezne linije uposlio Stojkovića, a on s desetak metara ne pogađa okvir gola.

U 88. minuti susreta priliku s klupe je dobio Kačavenda koji je tako zabilježio povratnički nastup nakon sedam mjeseci i oporavka od teške ozljede i operacije koljena.

Program 20. kola se nastavlja od 17:30 kada u Koprivnici počinje utakmica Slaven Belupa i Dinama.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 20. dionice SuperSport HNL-a Lokomotiva će od 15 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Osijekom. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Zagrebu pripao je Lokomotivi rezultatom 2:1 dok su Bijelo-plavi na Gradskom vrtu uzvratili pobjedom 4:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Santinija dok su gosti bez Špoljarića, Brleka, Lončara i Cvijanovića.

Strateg Lokomotive Slivijo Čabraja je u najavi rekao: “Osijek je izvrsno krenuo u polusezonu. U dvije domaće utakmice osvojio je četiri boda. Dovoljno govori o njihovoj snazi i kvaliteti je da su treća ekipa prvenstva. Očekuje nas jedna izrazito teška i zahtjevna utakmica.”.

Njegov kolega na klupi Osijeka Rene Poms je izjavio: “Iz tjedna u tjedan naglašavam da puno toga ovisi o nama. U ovoj ligi sve momčadi imaju kvalitetu, teško je protiv kogagod igrao. Lokomotiva ima mladu i talentiranu momčad, imaju plan za svaku utakmicu, znaju što treba raditi… Igraju brzo, imaju igrače koji mogu odgovoriti takvih zahtjevima zbog svojih nogometnih kvaliteta. Očekujemo tešku utakmicu i suparnika, ali imamo svoje kvalitete, znamo što želimo i imamo plan s kojim želimo doći do svog cilja, osvojiti tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Solin) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), suce će kontrolirati Zlatko Šimčić (Koprivnica), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.