Lokomotiva i drugi put u sezoni bolja od Istre 1961 (VIDEO)

Pogocima Sandra Kulenovića i Luke Stojkovića Lokomotiva je u uvodnom susretu 17. kola SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj svladala Istru 1961.

Domaćini su do prvog gola došli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sudac Kulušić dosudio nakon sugestije VAR-a, a pitanje pobjednika su riješili u 73. minuti ovosezonskim prvijencem mladog veznjaka.

Izabranici Silvija Čabraje su tako drugi put u sezoni bili bolji od Zeleno-žutih te su petom pobjedom učvrstili sedmu poziciju na ljestvici. Uz odigranu utakmicu više današnji suparnik im sada bježi samo dva boda.

U 7. minuti susreta nakon ubačaja Pivarića došlo je do sudara između Mersinaja i Perkovića u kaznenom prostoru gostiju. Nakon duge provjere i sugestije VAR-a sudac Kulušić je pozvan na pregled snimke nakon čega je pokazao na bijelu točku u korist domaćina. Odgovornost s 11 metara potom je preuzeo Kulenović te je Lokomotivu doveo u prednost.

Zeleno-žuti su blizu poravnanja rezultata bili u 20. minuti kada je Hujber s desne strane povratnim dodavanjem odlično asistirao za Mumbu, no njegov udarac s desetak metara odlazi malo iznad grede.

U 52. minuti nakon ubačaja iz kuta Erceg je pucao glavom sa šest metara, a lopta je nakon visokog luka završila na gredi.

Lokomotiva je uzvratila u 66. minuti preko Goričana koji je pobjegao po desnoj strani, ali njegov udarac s osam metara iskosa odlazi pokraj suprotne vratnice. Četiri minute kasnije nakon ubačaja iz kuta pucao je De Haas, ali s istim učinkom.

Pitanje pobjednika je riješeno u 73. minuti kada je ubačaj Goričana s desne strane glavom na pet metara spustio Kulenović, a snažnim udarcem pod gredu mrežu Istre je zatresao Stojković za svoj ovosezonski prvijenac u HNL-u.

U 75. minuti s ruba šesnaesterca iskosa dobar udarac je uputio Erceg, no Čavlina je bio spreman na pokušaj koji je išao pod gredu.

Domaćini su do konca utakmice mirno čuvali stečenu prednost, a jedino veće uzbuđenje smo vidjeli u 91. minuti kada je Kulenović pobjegao obrani gostiju, ali je s 15 metara šutirao malo pored suprotne stative.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada u Koprivnici počinje dvoboj Slaven Belupa i Hajduka.

U prvoj utakmici 17. kola SuperSport Hrvatske nogomete lige, posljednjeg u ovoj godini i uoči odlaska na stanku zbog Svjetskog prvenstva, od 15 sati na stadionu u Kranjčevićevoj sastaju se Lokomotiva i Istra 1961. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na Aldo Drosini u Puli pripao je gostima koji su slavili rezultatom 1:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Santinija, Maleša, Smakaja, Vasilja, Kačavendu, Cipetića, Marića i Aliyjua dok su gosti bez Galilee, Caseresa, Mlinara, Blagojevića, Duvnjaka, Lisice, Kneževića i Kopljara.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Želimo zaokružiti polusezonu s pozitivnim rezultatom i nastaviti niz koji je sada na pet utakmica bez poraza. Istra je kvalitetna momčad, voli se nadigravati kao i mi tako da nas sigurno očekuje atraktivna utakmica. Izostanci ne smiju biti alibi, momčad mora od početka susreta susreta biti maksimalno angažirana, jedino tako možemo do rezultata koje priželjkujemo.”

Strateg Zeleno-Žutih Gonzalo Garcija je dodao: “Igrat ćemo sa zahtjevnom ekipom, koja ima visoki intenzitet i težinu, pa tako i sada očekujem isto. Odlazimo tamo s namjerom da završimo ovaj dio sezone s još dodatna tri boda. U utorak na utakmici kupa nam je nedostajalo oštrine i preciznosti, no nije nam uzdrmalo samopouzdanje. Igrači znaju što mogu donijeti i kako mogu igrati, no na toj smo utakmici igrali u ”nižoj” brzini, a kada je takva situacija – onda te svatko u biti može pobijediti. Nadalje, Caseres i Mlinar će nedostajati u vezi, no pokrit ćemo njihove pozicije jer imamo igrače koji to mogu odraditi. Trenutno nemam oko osam igrača na raspolaganju, što ozlijeđeni, što kartonirani za ovu utakmicu. Također Einar ima tri žuta kartona, no vraća se Perković koji nije igrao prošlu utakmicu. Lokomotiva kada dobije loptu, juri odmah na gol. Utakmice s njima su uvijek uzbuđujuće i smatram da imaju odlične igrače i kvalitetu. Volim ih kao ekipu i igrati protiv njih – uvijek bude zanimljivo!”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Luka Pajić (Rijeka) i Marino Majstrović (Split) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), a kontrolor suđenja Dalibor Conjar (Osijek).