Lokomotiva i Šibenik pogocima Goričana te Ćurića osvojili po bod (VIDEO)

Lokomotiva i Šibenik su u sklopu 18. kola HT Prve lige u Kranjčevićevoj odigrali bez pobjednika, u 1:1 (1:0) remiju domaćini su poveli preko Silvija Goričana dok je bod gostima donio Mario Ćurić.

Obje momčadi su tako produžile svoj niz bez pobjede. Lokomotiva za nju ne zna već tri, a Narančasti četiri kola.

Domaćini su u 3. minuti zaprijetili preko Goričana koji je pucao ravno u Rogića, a u 8. minuti Dabro je pucao s dvadesetak metara iskosa, no lopta je prošla pored suprotne stative.

Cipetić je u 19. minuti s desne strane ubacio za Dabru koji je s desetak metara pucao iz prve, ali lopta je prošla iznad prečke Rogićeva gola.

Šibenik je dvije minute kasnije kreirao prvu opasnost pred golom Nevistića. Dobro je s dvadesetak metara pucao Ćurić, ali lopta odlazi pored suprotne stative.

Ćurić je u 28. minuti ubacio iz kornera, a nakon loše reakcije Solde lopta na drugoj stativi dolazi do Bilića čiji udarac od bloka Mersinaja odlazi malo pored gola Lokomotive.

U 33. minuti bljesnula je kontra Narančastih u kojoj je Bačelić-Grgić propustio dodavanje Delića na koje je natrčao Marin Jakoliš, a njegov udarac sa sedam metara odlično brani Nevistić.

Lokomotiva do vodstva dolazi u 39. minuti kada je Cokaj uposlio Goričana, a on se izborio za udarac s dvadesetak metara kojim je pogodio suprotni donji kut. Vratar Rogić je dirao loptu, no nije uspio spriječiti drugi ovosezonski prvenstveni zgoditak mladog ofenzivca.

Cokaj je asistent i u 43. minuti kada iz kornera na prvoj stativi ubacuje za Mersinaja, a njegov udarac glavom pogađa vanjski dio mreže.

Drugo poluvrijeme je otvoreno šansom domaćih u 48. minuti kada su udarci Goričana i Cokaja završili u bloku šibenskih braniča.

Četiri minute kasnije Kačavenda je dobro pucao s oko 25 metara, a Rogić paradom izbacuje loptu u korner. Iz kuta je ponovno proradila veza Cokaja i Mersinaja, a vratar Šibenika još jednom brani. U nastavku akcije lopta se odbija do Kačavende, no i njegov udarac iz peterca Rogić fantastično brani.

Cokaj je aktivan i u 58. minuti kada njegov dalekometni udarac prolazi pokraj suprotne vratnice.

Šibenik je zaprijetio u 66. minuti kada je Antonio Jakoliš pucao s petnaestak metara iskosa, a lopta od bloka završava u korneru. Iz njega je ubacio Marin Jakoliš, a lopta se od Solde odbija na drugu stativu gdje ju je spremno dočekao Ćurić matiravši Santinija.

Pokušaj Kačavende u 75. minuti završava u bloku nakon čega se lopta odbija do Solde koji je pucao iz prve s dvadesetak metara, a lopta je prohujala malo pred okvira gola Šibenika. Dvije minute kasnije u dobroj prilici je Aliyu, ali sa sedam metara iskosa pogađa vanjski dio mreže.

Pritisak Lokomotive nastavio se i u 80. minuti kada je Goričan povratnom loptom priredio šansu za Aliyu, a njegov udarac s deset metara odlazi pokraj stative.

Kačavenda je u 87. minuti uposlio Cokaja koji je pucao sa 17 metara, no od bloka Mine lopta se odbija u korner.

Posljednje minute susreta pripala se Lokomotivi, no njezin pritisak nije urodio novim golom u mreži Rogića tako da je dvoboj završio bez pobjednika.

Osamnaesto kolo se nastavlja od 17:30 kada u Maksimiru počinje najveći derbi hrvatskog sporta, sraz Dinama i Hajduka.

U prvom susretu nedjeljnog programa 18. kola HT Prve lige Lokomotiva od 15 sati u Kranjčevićevoj dočekuje Šibenik. Njihovi prvi ovosezonski međusobni dvoboj pripao je Narančastima koji su na Šubićevcu slavili rezultatom 2:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Milićevića dok su gosti bez Batarela, Perića i Marina.

Trener Lokomotive Silivijo Čabraja je u sraza utakmice rekao: “Imali smo u proteklih tjedan dana dvije teške utakmice protiv Osijeka i Hajduka gdje su se igrači fizički i emotivno iscrpili. Međutim imali smo četiri dana za regeneraciju i spremni dočekujemo Šibenik. Ne moram posebno apostrofirati kako je Šibenik iznimno neugodan protivnik koji je ove sezone pružio sjajne igre. Maksimalno ih respektiramo, međutim naravno da smo svjesni i mi naših kvaliteta. Moramo ući maksimalno angažirano i skoncentrirano u utakmici kako bi ostvarili pozitivan rezultat. Igrači su svjesni kako samo uz maksimalno zalaganje bodovi mogu ostati u Kranjčevićevoj.”

Strateg gostiju Mario Rosas se za SD osvrnuo na protekli tjedan u kojem su njegovi igrači održali štrajk upozorenje: “Te situacije nisu ugodne i ne bi se trebale događati. Ipak, smatram kako nije loše to što su igrači napravili kako bi se poboljšala komunikacija s Upravom. U konačnici, mi smo koncentrirani na teren i nadam se kako ova će ova priča s kašnjenjem plaća što prije završiti i kako se neće više ponavljati.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Mladen Bukal (Gornja Rijeka), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka).