Lokomotiva na krilima Kačavende trijumfirala na Šubićevcu (VIDEO)

Lokomotiva je preokretom na Šubićevcu u uvodnom dvoboju 27. kolu HT Prve lige slavila protiv Šibenika rezultatom 1:4 (1:0).

Narančasti su u debiju Deana Računice poveli u ranoj fazi susreta preko Erosa Grezde, no izabranici Silivija Čabraja do tri boda dolaze blitzkriegom u nastavku kada je dvostruki strijelac bio Lukas Kačavenda, a po pogodak su još dodali Nikola Soldo i Indrit Tuci.

Lokomotiva je tako došla do svoje devete ovosezonske pobjede, a gosti su 15. ovosezonskim porazom produbili krizu u kojoj se nalaze u posljednje vrijeme.

Domaćini u vodstvo dolaze u 14. minuti kada je Marin u srcu šesnaesterca pronašao Grezdu koji je utrčao iz drugog plana te je usamljen primio loptu nakon čega je glavom s vrha peterca matirao Nevistića. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Narančastih.

Gosti su zaprijetili u 19. minuti kombinacijom iz slobodnog udarca nakon čega je s dvadesetak metara pucao Kulenović, no bio je to lagan zadatak za vratara Rogića.

Dobar ubačaj Milićevića u 26. minuti s lijeve strane u posljednji je trenutak ispred Kulenovića u korner odbio Perić.

Solo prodor Kačavende u 37. minuti završio je udarcem sa šest metara iskosa, no lopta samo pogađa vanjski dio mreže.

Nakon uvodnog dijela drugog poluvremena u kojem su obje momčadi imale svoje priliku Lokomotiva do izjednačenja dolazi u 65. minuti. Nakon flipera u šesnaesercu domaćih lopta dolazi do Kačavende koji se odlično snašao te je s pet metara zakucao loptu pod gredu.

Samo dvije minute kasnije gosti dolaze do još jednog pogotka. Nakon ubačaja iz kornera Rogić je obranio pokušaj Mersinaja, ali odbijenu loptu iza leđa vratara Šibenika šalje Soldo.

Domaćini su u 68. minuti tražili kazneni udarac nakon što je lopta na rubu šesnaesterca u ruku pogodila Milićevića, a sudac Bebek i VAR soba nisu se oglasili.

Nova prilika Lokosa uslijedila je u 70. minuti kada je Cipetić ubacio za Kačavendu, ali on nije uspio uputiti opasniji udarac.

Šibenik je u 71. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Marićem dobio Perić.

Minutu kasnije udarac iz daljine je probao Milićević, a lopta prolazi malo pokraj stative. Nedugo potom je nakon ubačaja glavom pucao i Kulenović, ali nije bilo opasnosti po gol Šibenika.

Gosti su pitanje pobjednika riješili u 76. minuti novim zgoditkom Kačavende. Nakon udarca Cipetića s dvadesetak metara Rogić je odbio loptu, a s pet metara ju je u mrežu proslijedio mladi hrvatski reprezentativac.

Lokomotiva je mrežu Šibenika zatresla i u 84. minuti kada je još jednu odbijenu loptu iza leđa Rogića pospremio Tuci. Pogodak prvotno zbog prethodnog zaleđa Vasilja nije priznat, no VAR je promijenio odluku pomoćnika te je albanski napadač došao do svog povratnog pogotka nakon oporavka od teške ozljede.

U subotnjem programu 27. kola Slaven Belupo od 15 sati u Koprivnici igra s Istrom 1961 dok od 18 sati na Poljudu počinje derbi Hajduka i Dinama.

U prvom susretu 27. kola HT Prve lige od 18 sati na Šubićevcu snage će odmjeriti Šibenik i Lokomotiva. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna susreta Narančasti su slavili na domaćem terenu dok u Zagrebu nije bilo pobjednika.

Na klupi domaćih debitirat će novi trener Dean Računica, a tom prilikom neće moći računati na Bačelića-Grgića i Antonija Jakoliša koji su suspendirani odlukom vodstva kluba dok su Mesa, Julardžija i Burgui ozlijeđeni, a Skorup ima kartone. U redovima gostiju zbog zdravstvenih razloga nema Osmankovića, De Haasa, Cokaja i Aliyua.

Strateg Šibenika je u najavi utakmice rekao: “Jasno je da mora biti promjena što se tiče i zahtjeva i ponašanja kada dođe novi trener. Čini mi se kako su igrači jako dobro prihvatili ono što sam od njih tražio, premda je najbitnije u ovom trenutku vratiti glave na pravi put. Znate, nije bilo lako proživjeti sve ono što se u klubu događalo u proteklih mjesec i pol dana. Toliko smjena trenera, turbulencija, stresova… I puno kvalitetniji igrači bi se teško nosili s takvim stvarima. Mislim da je to prvi i osnovni razlog zašto je Šibenik izgledao loše na terenu, izuzev dijelova utakmica s Rijekom i Istrom. Radili smo cijeli tjedan da to ispravimo, igrači su jako dobro odgovorili i vjerujem da će protiv Lokomotive pokazati svoje pravo lice.”

Njegov kolega Silvijo Čabraja je dodao: “Gledali smo Šibenika pod vodstvom bivših trenera, dobili su novoga trenera, koji će vjerojatno imati i neke nove zahtjeve, uvijek se budi pozitivan šok s promjenom trenera, tako da će sigurno biti vrlo zahtjevna utakmica, no dati ćemo sve od sebe da se vratimo s pozitivnim rezultatom.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Bojan Zobenica i Ivan Mihalj iz Velike Gorice te Marin Vidulin (Kanfanar), a za VAR su zaduženi Duje Strukan i Hrvoje Radić iz Splita. Delegat susreta je Mladen Bukal (Gornja Rijeka), suce će kontrolirati Ante Vučemilović-Šimunović (Višnjevac), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.