Lokomotiva nadoknadila dva gola zaostatka i osvojila bod kod Gorice (VIDEO)

Po izrazito teškim uvjetima zbog guste magle Gorica i Lokomotiva su u 16. kolu HT Prve lige odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (2:1). Zadovoljniji bodom mogu biti gosti obzirom da su golovima Aliyua i Pivarića poništili vodstvo domaćih za koje su zabili Fruk i Pršir.

Današnjim remijem Gorica i Lokomotiva ostaju poravnati na prvenstvenoj ljestvici s identičnim učinkom od po šest pobjeda i poraza te četiri remija.

Domaćini su na najbolji mogući način otvorili utakmicu te su do vodstva došli već u 3. minuti susreta preko Tonija Fruka. On je s ruba kaznenog prostora odlično pogodio donji lijevi kut gola nakon što mu je asistirao Kalik. Za mladog reprezentativca Hrvatske bio je to četvrti ovosezonski pogodak.

U 10. minuti Stojanovski je okušao udarac s dvadesetak metara, no to je bio lagan zadatak za Nevistića. Tri minute kasnije udarac Delfija s ruba kaznenog prostora završava u bloku, a odbijena lopta dolazi do Fruka koji je iz dobre pozicije šalje malo iznad gola.

Gorica je dobru šansu imala i u 17. minuti kada Delfi u petercu nije uspio doći do lopte koja je nakon ubačaja iz kornera proslijeđena s prve stative.

Fruk je novim udarcem iz daljine zaprijetio i u 21. minuti, a ovaj put Nevistić paradom odbija loptu koja je išla u gornji lijevi kut njegova gola.

Domaćini su vodstvo povećali u 24. minuti kada se ponovno u asistente upisao Kalik koji je idealno uposlio Pršira čiji udarac glavom sa šest metara u visokom luku uz pomoć stative završava u mreži Lokomotive. Za još jednog mladog reprezentativca bio je to prvijenac u Prvoj HNL.

U 29. minuti Stojanovski je dobro pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala malo iznad grede.

Gosti su uzvratili minutu kasnije kada je Kačavenda uposlio Aliyua, a njegov pokušaj s desetak metara iskosa dobro brani Kotarski.

Lokomotiva je smanjila zaostatak u 34. minuti kada je Milićević dobrim ubačajem s lijeve strane uposlio Aliyua, a on je odmah iz poluvoleja s ruba kaznenog prostora proslijedio loptu u bliži kut.

Samo dvije minute kasnije novi dobar ubačaj Milićevića ovaj put pronalazi Pivarića koji je pucao glavom s vrha peterca, no Kotarski je ovaj put spreman na udarac.

Domaćini su u 42. minuti tražili kazneni udarac nakon što je lopta u ruku poslije pokušaja Pršira u kaznenom prostoru udarila Dabru, no sudac Bel je smatrao da se nije radilo o kažnjivoj situaciji.

Velika magla se dodatno spustila na travnjak na početku drugog poluvremena tako da je praćenje igre bilo znatno otežano.

Lokomotiva je veliku priliku za izjednačenje imala u 55. minuti kada je Milićević ubacio s lijeve strane, a lopta je preletjela Keitu te je došla do Aliyua, no njegov udarac sa sedam metara iskosa odlično brani Kotarski.

Gosti su uspjeli izjednačiti pet minuta kasnije kada je Aliyu prizemno ubacio loptu u peterac koju Kotarski odbija do Pivarića, a on je mirno šalje u gol Gorice.

Aliyu je u 78. minuti povratnom loptom asistirao za Kačavendu, no njegov udarac s pet metara prolazi pokraj bliže stative. Dvije minute kasnije u šansi je i Hoxha čiji udarac iz kaznenog prostora iskosa brani Kotarski.

Veliku priliku za pogodak u 82. minuti propustio je Aliyu kojeg je idealno uposlio Kulenović, ali njegov udarac iz peterca ispred gol linije je uspio blokirati Keita.

Kalik se u 88. minuti odlučio za udarac s dvadesetak metara koji je prošao malo pored gola gostiju. U 91. minuti iz slične pozicije i istog učinka je zaprijetio Brodić.

Lovrić je u 93. minuti iz skraćenog kornera na prvoj stativi pronašao Kalika, no on nije uspio pogoditi okvir gola. Bila je to posljednja prilika na utakmici da dođe do promjene rezultata.

Šesnaesto kolo će od 17:30 na Rujevici zaključiti Rijeka i Hajduk.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U pretposljednjoj utakmici programa 16. kola u Velikoj Gorici se s početkom u 15 sati sastaju šestoplasirana Gorica i petoplasirana Lokomotiva.

U svoj četrnaesti međusobni ligaški okršaj momčadi ulaze bodovno izjednačene (21), a u dosadašnjih šest odigranih susreta u Velikoj Gorici tri pobjede imaju ‘Lokosi’, dva susreta okončana su remijem, dok je Gorica slavila jednom. U prvom ovosezonskom okršaju odigranom u Zagrebu Gorica je slavila rezultatom 0-1.

U najavi susreta strateg domaćih Krunoslav Rendulić je izjavio: “Lokomotiva je jako dobra momčad, puna mladosti koja ima kvalitetu. Riječ je o momčadi koja je agresivna, teži nadigravanju i očekuje nas zaista zahtjevan zadatak. Međutim, mi imamo svoju kvalitetu i vjerujemo da ćemo pružiti dobru igru i pobijediti”.

Kolega mu Silvijo Čabraja vjeruje u osvajanje bodova u gostima: “Imali smo vikend stanku, odigrali smo kvalitetnu prijateljsku utakmicu, iskoristili smo pauzu za dodatno uigravanje i provođenje nekih ideja na teren. Gorica je, kao što i govori tablica, jak protivnik i maksimalno ga respektiramo. Tradicionalno odigravamo jako atraktivne utakmice, ne dvojim da će tako biti i u idućem susretu. Imamo kvalitetu za vratiti se iz Gorice s bodovima, i napraviti ćemo sve da bi to i ostvarili”.

Glavni sudac susreta je Dario Bel iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti sugrađanin Dino Knez i Ivan Janić iz Iloka. Četvrti sudac je Domagoj Kurtović iz Osijeka, a VAR i AVAR suci su Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat utakmice je Jakov Juretić iz Splita, a kontrolor suđenja Vlado Svilokos iz Siska.