Lokomotiva osvojila važan bod na Aldo Drosini (VIDEO)

Lokomotiva je korak bliže ostanku u HT Prvoj ligi nakon što je u 34. kolu na Aldo Drosini remizirala 1:1 (1:1) s Istrom 1961. Riječ je o dvoboju izravnih konkurenta za ostanak u najvišem rangu natjecanja. Gosti su poveli preko Josipa Pivarića koji je realizirao kazneni udarac, a bod Zeleno-žutim donosi Sergio Gonzalez.

Izabranici Samira Toplaka su tako uoči posljednji 180 minuta sezone zadržali četiri boda prednosti pred Istrom 1961 koja se nalazi na dnu ljestvice. Lokomotiva će u posljednja dva kola odmjeriti snage s Osijekom i Hajdukom dok pulskog prvoligaša očekuju Slaven Belupo i Osijek. Istra 1961 za prvenstvenu pobjedu ne zna već dva mjeseca odnosno devet kola u nizu.

Nakon opreznog početka s obje strane Bebek je u 35. minuti sudio prekršaj za Lokomotivu smatrajući da je vratar Lučić igrao rukom van šesnaesterca što je izazvalo velike proteste domaćih. U prilog im ide i video snimka koja je sugerirala da se Lučić ipak zadržao unutar granica 16 metara.

Iz slobodnog udaraca je potom ubacio Pivarić, a Ivančića u kaznenom prostoru lopta pogađa u ruku nakon čega je Bebek pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Pivarić koji je Lučića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

U 39. minuti i Istra 1961 je tražila kazneni udarac nakon što je u duelu s Čelikovićem pao Hujber, no sudac Bebek nije smatrao da se radi o prekršaju. Njegova odluka je izazvala nove proteste s klupe Zeleno-žutih zbog čega je drugi žuti karton dobio Goran Roce.

Istra 1961 se u rezultatski egal vraća u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Veliku pogrešku je napravio vratar Santini koji je izletio u prazno nakon ubačaja Galilee. Do lopte prvi dolazi Sergio Gonzalez koji ju je proslijedio u prazna vrata. Bio je to njegov prvijenac u zeleno-žutom dresu.

Santini se djelomično iskupio u 57. minuti kada odlično brani udarac Halilovića glavom s vrha peterca kojeg je prethodno ubačajem s lijeve strane pronašao Sergio Gonzalez.

Domaćini su i u 58. minuti tražili kazneni udarac sugerirajući da je prilikom ubačaja iz slobodnog udarca Petrak u šesnaestercu srušio Tomaševića, no sudac Bebek opravdano nije uslišio njihove molbe.

Ivančić je u 67. minuti ubačajem pronašao Haru, a on se pored Leškovića izborio za udarac glavom i novu obranu Santinija.

Kazneni udarac su u 72. minuti tražili i gosti sugerirajući da je Halilovića nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta pogodila u ruku, no ovaj put Bebek se nije oglasio.

Osam minuta kasnije isto su tražili i domaćini nakon što je Hara u kaznenom prostoru pao poslije duela s Čelikovićem, no ni njihovi prosvjedi nisu urodili plodom.

Santini je u 83. minuti pravovremeno izbio loptu pred Vukom kojeg je u petercu pokušao pronaći Bande. Minutu kasnije Sergio povratnom loptom asistira za Vuka koji s 15 metara puca ravno u vratara Lokomotive.

Uslijedio je pokušaj Šutala u 88. minuti koji je odbijenu loptu sa sedam metara iz poluvoleja poslao poviš gola. Sudac Bebek je utakmicu produžio šest minuta, ali u tom periodu domaćini nisu uspjeli kreirati nijednu opasnost pred golom Lokomotive.

Kolo se nastavlja od 19:05 kada će u Gradskom vrtu snage odmjeriti Osijek i Šibenik.

U prvoj utakmici 34. kola HT Prve lige Istra 1961 od 17 sati na stadionu Aldo Drosina dočekuje Lokomotivu. Riječ je o važnom dvoboju u borbi za ostanak u najvišem rangu natjecanja obzirom da su Zeleno-žuti trenutno na posljednjem mjestu ljestvice s četiri boda zaostatka za današnjim suparnikom.

U njihova tri prethodna međusobna ovosezonska duela uspješnija je bila momčad iz Pule koja je nakon početnog susreta bez golova dobila sljedeće dva sraza rezultatima 3:1 i 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Bosančića, Navarra i Levitta koji su ozlijeđeni dok kod gostiju iz istog razloga nedostaju Mersinaj, Đira, Tahiraj, Aliyu, Tuci i Hadžić, a Marić je kartoniran.

Trener Istre 1961 Danijel Jumić je u najavi utakmice rekao: “Izuzetno bitna utakmica za nas, rekao bi najbitnija nakon reprezentativne pauze. Voda je došla do grla, još uvijek je sve na nama, trebamo biti svjesni toga i napraviti sve da budemo što bolji na sutrašnjoj utakmici.”

Njegov kolega Samir Toplak je dodao: “Svjesni smo kakav smo posao napravili u zadnja dva-tri tjedna. Došli smo u situaciju da možemo dva kola prije kraja teoretski osigurati ostanak u ligi. Da nam je to netko ponudio prije dva tjedna, rekli bismo mu da nije normalan. Ali ni mi nismo normalni jer smo došli u takvu situaciju. Stvarno sam ponosan na dečke kako su reagirali pod pritiskom rezultata. Postali smo prava, kompaktna ekipa. Očekujem takvu utakmicu i sutra u Puli. Sigurno je da je domaćin pod većim pritiskom od nas i mislim da to moramo iskoristiti.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Luka Pajić (Rijeka) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a kontrolor suđenja Miroslav Vitković (Velika Gorica).