Lokomotiva pobjednički prošla i kroz Veliku Goricu

Lokomotiva je upisala treću prvenstvenu pobjedu u nizu. Pred 1.137 gledatelja u Velikoj Gorici u sklopu 20. kola SuperSport HNL-a slavili su protiv domaćina rezultatom 1:2 (1:1). Strijelci za goste su bili Robert Mudražija i Duje Čop s 11 metara dok je za Goricu privremeno izjednačenje donio Tim Matavž.

Izabranici Silvija Čabraje su se šestim ovosezonskim HNL trijumfom bodovno izjednačili s današnjim suparnikom na petom mjestu ljestvice. Momčad koju vodi Dinko Jeličić je pak nastavila negativan niz te je zabilježila treći poraz u nizu, sva tri su bila na domaćem terenu.

U sljedećem kolu Gorica će gostovati na Maksimiru kod Dinama dok će Lokomotiva u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Varaždinom.

Nakon ubačaja iz auta u 9. minuti Kalaica je prenio loptu do Čopa koji ju je udarcem glavom poslao u gol, no sudac Terzić je prethodno označio prekršaj asistenta u napadu tako da pogodak nije priznat.

U 15. minuti gosti su došli u vodstvo. Nakon akcije po lijevoj strani Leovac je povratnim dodavanjem pronašao Mudražiju koji je udarcem sa sedam metara pronašao put do mreže Gorice. Veznjaku Lokomotive to je bio treći prvenstveni gol u sezoni.

Već u 19. minuti domaćin je poravnao rezultat. Štiglec je ubačajem s lijeve strane asistirao za Matavža, a on je dobrim udarcem glavom s osam metara matirao Čavlinu. Slovenskom napadaču to je također bio treći zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Gorica je u 25. minuti bila prisiljena napraviti prvu zamjenu. Umjesto ozlijeđenog Vujnovića šansu je dobio Soldo.

Četiri minute kasnije domaća obrana odbija loptu do Mudražije koji je snažno pucao s desetak metara, no odličnom reakcijom Banić odbija loptu preko grede. U 30. minuti je iz kornera ubacio Krivak, a glavom sa šest metara je pod samu prečku pucao Mersinaj za još jednu jako dobru obranu Banića.

Lokomotiva je blizu gola bila u 39. minuti kada je Krivak iskoristio nesporazum Štigleca i Krizmanića te je došao do lopte nakon čega je pucao sa sedam metara za još jednu veliku intervenciju golmana Gorice.

Gosti ponovno vode od 51. minute kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Duje Čop koji je tako nastavio svoju dobru formu upisavši četvrti gol u sezoni. Prethodno je Sagna neoprezno u šesnaestercu ušao u Mudražiju nakon čega je sudac Terzić pokazao na bijelu točku.

Gorica je u šansi bila u 76. minuti kada je Smakaj nakon ubačaja Mitrovića odbio loptu do Solde, a njegov snažan udarac s desetak metara odlazi iznad gola.

Dvadeseto kolo će od 17:45 na Poljudu zaključiti Jadranski derbi, sraz Hajduka i Rijeke, vodećih momčadi na ljestvici.

U sklopu 20. kola SuperSport HNL-a od 15 sati se sastaju Gorica i Lokomotiva. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Velikoj Gorici završio je minimalnim slavljem domaćina dok u Kranjčevićevoj nije bilo pobjednika (1:1).

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Mrzljaka, Majstorovića i Ndockyta dok su gosti bez Šotičeka i Bubanje.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi poručio: “Emotivno smo proživjeli poraz od Rijeke, sve nas je to malo pogodilo, ali smo to stavili iza sebe. Zdravstveno stanje je dobro, vraćaju nam se neki igrači u kadar i spremni smo za jednu zahtjevnu utakmicu. Lokomotiva je stabilna ekipa, koja ima, poput nas, naglašen defenzivni blok, uz dobru tranziciju. Ima niz mladih potentnih igrača, odlično su krenuli u nastavak sezone pobjedom protiv Dinama. Čop je odlično kompenzirao odlazak Tucija i čeka nas jedna zahtjevna utakmica, ništa manje zahtjevna nego protiv Rijeke.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Atmosfera uoči utakmice je dobra, pokušavamo ostaviti Dinamo iza sebe i čitav fokus staviti na Goricu. Gorica je dobra ekipa, koja je napravila dobre rezultate i sigurno nas čeka teška i zahtjevna utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Ante Terzić iz Podstrane kojem će asistirati Hrvoje Radič (Split), Goran Perica (Šibenik) i Marino Majstrović (Crikvenica) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).