Lokomotiva preokretom protiv Gorice stigla do pete uzastopne pobjede (VIDEO)

U posljednjem susretu 26. kola HT Prve lige Lokomotiva je u Velikoj Gorici pred 1.357 gledatelja nakon preokreta svladala Goricu rezultatom 1:3 (0:0). Domaćini su poveli preko Matthewa Steenvoordena, a gosti do pobjede dolaze golom Iyayi Atiemwena i preko dvostrukog strijelca Myrta Uzunija.

Izabranici Gorana Tomića su tako upisali petu uzastopnu pobjedu kojom su preskočivši Hajduk stigli do trećeg mjesta na ljestvici.

Lokomotiva je mrežu Gorice zatresla već u 2. minuti kada je Uzuni nakon slobodnog udarca Karačića bio najbrži na odbijenu loptu, no gol je zbog zaleđa opravdano poništen.

Domaćini su uzvratili u 7. minuti kada se nakon dodavanja Suka Ndiaye odlično izborio za udarac s 15 metara, ali obranom se iskazao Grbić.

Sljedeću opasnu situaciju smo vidjeli u 27. minuti kada se nakon slobodnog udarca Karačića lopta odbila do Atiemwena koji iz dobre situacije puca visoko pored gola.

Osam minuta kasnije kontranapad Gorice je završio pokušajem Lovrića koji nije bio opasnost za gol Lokomotive.

U drugoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kuta i Gorica preko Ndiayea trese mrežu Lokomotive, ali sudac Zebec je prethodno označio prekršaj nad Kolingerom.

Domaćini do vodstva dolaze u 53. minuti. Udarac iz kuta je izveo Golubickas koji je na drugoj stativi pronašao Suka, a on je vratio loptu na peterac gdje je u gol šalje Steenvoorden za svoj prvijenac u dresu Gorice.

Lokomotiva je mogla izjednačiti u 60. minuti kada je Atiemwen odličnim dodavanjem pronašao Budimira, ali s pet metara napadač gostiju gađa pokraj stative.

Dvije minute kasnije Lokomotiva se vraća u igru. Nakon centaršuta Karačića Kahlina je nespretno odbio loptu do Atiemwena, a bivši igrač Gorice s 15 metara preciznim udarcem šalje loptu u mrežu. I njemu je to bio prvijenac za Lokomotivu.

U 65. minuti je sa 16 metara iskosa suprotni kut gađao Lovrić, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti.

Sedam minuta kasnije Cokaj je dugo loptom uposlio Kastratija, ali njegov udarac je u posljednji trenutak omeo Čabraja.

Lokomotiva do preokreta dolazi u 76. minuti kada ja Kastrati ubačaajem odlično na drugoj stativi pronašao Uzunija čiji prvi udarac Kahlina brani, ali odbijena lopta ponovno udara u albanskog napadača i završava u golu domaćih.

Samo minutu kasnije Gorica je zamalo došlo do izjedančenja. Lovrić se driblingom oslobodio svojih čuvara, a potom je opasno zapucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi pokraj stative.

U 78. je na drugoj strani terena pucao Kastrati, ali ni njegov pokušaj ne pronalazi okvir gola.

Četiri minuta kasnije zamalo je do pogotka stigao Karačić, ali i njemu je u ključnom trenutku nedostajalo preciznosti.

Gosti su pobjedu potvrdili u 87. minuti. Ponovno je presudila kombinacija Kastratija i Uzunija. Odličan centaršut prvog i odličan skok drugog kojim je glavom zakucao loptu iza leđa Kahline.

Minutu kasnije vodstvo gostiju je mogao smanjiti Špikić, ali njegov udarac je blokirala obrana Lokomotive. Potom je u 90. minuti udarac okušao i Mudrinski, ali s 15 metara šalje loptu pored stative za posljednju priliku na utakmici.

Varaždin – Dinamo

Od 18 sati u posljednjem susretu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica dočekuje Lokomotivu.

U njihova prethodna dva ovosezonska prvenstva susretu u Velikoj Gorici nije bilo golova dok je u Kranjčevićevoj Lokomotiva slavila s 4:0.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđenog Čelića dok su gosti iz istog razloga bez Sammira i Leškovića.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec (Varaždin) kojem će pomagati Vedran Đurak (Sisak), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Marko Cestarić (Sisak). O video tehnologiji će brinuti Dario Bel (Osijek) i Tomislav Petrović (Valpovo). Delegat dvoboja je Darko Matošić (Peteranec), a kontrolor suđenja Mario Marijanović (Osijek).