Lokomotiva preokretom svladala Hrvatski dragovoljac i preuzela vrh ljestvice (VIDEO)

U prvoj utakmici 3. kola HT Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala Hrvatskog dragovoljca rezultatom 3:2 (1:1). Prvi pogodak na utakmici zabili su gosti preko Marija Veljače, no u završnici prvog dijela autogolom Lokomotivu u igru vraća Tomislav Valentić da bi u drugom poluvremenu za pobjedu zabili Ivan Milićević i Lukas Kačavenda. Konačni rezultat je u završnici duela postavio Ricardo Bagadur.

Momčad s Kajzerice je tako barem privremeno preuzela vrh ljestvice nakon što je u prva tri kola osvojila sedam bodova dok novi prvoligaš iz Sigeta još uvijek čeka na prvi bod.

U 6. minuti susreta Pivarić je iz kornera na prvoj stativi pronašao Kačavendu čiji je udarac glavom išao pod samu gredu, ali vratar Šubarić je dobro reagirao i prebacio loptu u korner. Samo minutu kasnije snažno je s dvadesetak metara pucao Marić, a lopta je prohujala pored vratnice.

Hrvatski dragovoljac do gola dolazi iz svoje prve prilike. Valentić je u 14. minuti pronašao Veljaču šesnaestercu, a mladi 19-godišnji napadač je nakon okreta gađao suprotni kut te je izvrsno zatresao mrežu golmana Santinija. Bio je to njegov drugi ovosezonski pogodak.

Već u 17. minuti nova opasnost pred golom gostiju. Cipetić je uputio snažnu loptu u peterac, a ispred Dabre loptu u korner izbacuje Bagadur. Nakon udarca iz kuta Pivarića glavom je pokušao Soldo, no nije dobro zahvatio loptu. Uslijedila je kontra Dragovoljca koju je udarcem u vanjski dio mreže okončao Petković.

U 22. minuti novi ubačaj iz kuta Pivarića, ovaj put je lopta upućena na drugu stativu, a glavom je pucao Marić, no nije bilo opasnosti za gol Dragovoljca.

Kačavenda se u 26. minuti nakon prodora po desnoj strani odlično oslobodio Veljače nakon čega je ubačajem u peterac tražio Pivarića, no loptu ispred njega u novi korner izbacuje Vulikić.

Pivarić je u 34. minuti spustio loptu za Dabru, no njegov udarac s dvadeset metara od bloka Bagadura odlazi u korner. S iste pozicije je tri minute kasnije probao i Kačavenda, ali i njegov udarac završava u bloku gostujućih igrača.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi u 39. minuti kada je Pivarićev ubačaj s desne strane u vlastitu mrežu poslao Valentić koji je neuspješno pokušao očistiti loptu ispred Aliyua.

Novi blok Dragovoljca i novi korner za Lokomotivu bilježimo u 43. minuti kada je s dvadesetak metara udarac okušao Cokaj. Iz kuta je ponovno ubacio Pivarić, no ovaj put nije bilo opasnosti po gol gostiju.

Prvi napad u drugom poluvremenu pripao je Dragovoljcu, sa 17 metara suprotni kut je gađao strijelac prvog gola Veljača, no ovaj put njegov šut je završio u bloku.

Veliku priliku za vodstvo Lokomotiva je propustila u 51. minuti. Cokaj je iz kornera na drugoj stativi pronašao De Haasa, koji je spustio loptu za Dabra, a on s pet metara ne pogađa okvir gola.

Dvije minute kasnije domaćini su ipak zatresli mrežu gostiju. Bašić je loptu je na tridesetak metara od gola predao Milićeviću koji je potom uputio snažan prizemni udarac, a lopta se od suprotne stative odbija u mrežu Dragovoljca. Za 23-godišnjeg lijevog bočnog to je bio prvijenac u dresu Lokomotive.

U 63. minuti Dabro je tražio kazneni udarac nakon što je na rubu šesnaesterca pao nakon duela s Bagadurom, no sudac Kulušić nije dijelio njegovo mišljenje.

Dvije minute kasnije udarac je s dvadesetak metara okušao Roca, a lopta od bloka De Haasa završava u korneru iz kojeg gosti nisu uspjeli opasnije zaprijetiti.

Milićević je iz slične pozicije iz koje je zabio pogodak pucao i u 70. minuti, ovaj put je udarac uputio iz poluvoleja, ali ravno u vratara Šubarića.

Tri minute kasnije nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta se odbija na drugu stativu gdje je vratar Dragovoljca u posljednji trenutak uspio boksati loptu ispred Aliyua.

Vodstvo domaćih je u 80. minuti povećao Kačavenda koji je nakon prodora pored Vulikića i Valentića izbio ispred Šubarića, a onda je s pet metara iskosa odličnom reakcijom prebacio vratara.

Maleš je u 86. minuti u korner odbio udarac Skorupa. Nakon njega u velikoj prilici se na drugoj stativi našao Vulikić čiji udarac završava na gredi. Na odbijenoj lopti najbrži je bio Perić čiji udarac također završava u bloku, ali iz novog odbijanca mrežu Lokomotive uspijeva zatresti Bagadur.

Igrači Dragovoljca su u 90. minuti tražili kazneni udarac smatrajuća da je rukom u kaznenom prostoru igrao Stojković, no Kulušić se i ovaj put nije oglasio, a VAR je potvrdio njegov stav. Gosti u preostale četiri minute sudačke nadoknade nisu uspjeli kreirati priliku kojom bi ugrozili gol Santinija.

Treće kolo se nastavlja sutra kada se od 20 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli sastaju Istra 1961 i Gorica.

U prvoj utakmici 3. kola HT Prve lige Lokomotiva od 20 sati na stadionu u Kranjčevićevoj dočekuje Hrvatski dragovoljac. Klub s Kajzerice je sezonu otvorio remijem s Hajdukom (2:2) i pobjedom kod Slaven Belupa (1:2) dok su Crni upisali poraze od Istre 1961 (3:1) i Dinama (0:4).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Bushaja dok kod gostiju iz istog razloga nedostaju Mersinaj, Marku, Đira, Petrak, Goričan i Tuci.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi utakmice rekao: “U principu smo zadovoljni s četiri osvojena boda u prva dva kola, no prva dva kola nisu prava mjerila kvalitete i stanja momčadi, za sada dobro izgledamo na terenu. Slijedi nam Hrvatski dragovoljac. Biti će to vrlo teška utakmica, oni su novaci u Prvoj ligi i vjerojatno će biti maksimalno angažirani da dođu do svojih prvih bodova protiv nas. Što se tiče izmjena, nekakvo je nepisano pravilo da se ne mijenja momčad koja pobjeđuje, međutim vidjeti ćemo, možda će biti jedna ili dvije promjene.”

Njegov kolega Miroslav Kuljanac je za SN dodao: “Lokomotivi pripada uloga papirnatog favorita, uostalom momčad koja uspije ostati neporažena protiv Hajduka i slaviti na gostovanju u Koprivnici zaslužuje maksimalan respekt. No mi nemamo previše izbora, nadam se da će se momčad osloboditi određene psihološke zategnutosti i pomalo i impresioniranosti koje u sebi nosi nastup u 1. HNL. Pokušat ćemo još bolji biti prema naprijed jer ukoliko samo budemo razmišljali o obrani, tek onda nećemo imati nikakvih izgleda. Nema razloga za nikakvim malodušjem poslije samo dva odigrana kola, još čekamo neka pojačanja i vjerujem da se večeras možemo predstaviti u boljem svjetlu nego u prve dvije utakmice.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Alen Jakšić (Solin) i Goran Pečarić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Robert Balen (Zagreb), a kontrolor suđenja Domagoj Ljubičić (Osijek).