Lokomotiva teže od očekivanog do slavlja nad Interom (VIDEO)

Lokomotiva je u utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Kranjčevićevoj rezultatom 3-1 (1-0) svladala posljednjeplasiranu momčad prvenstva Inter i tako osamnaestom ligaškom pobjedom u sezoni stigla do šezdeset bodova na kontu.

Strijelci za Tomićevu momčad bili su Stipo Marković (30.), Marko Tolić (89. kazneni udarac) i Kristijan Jakić (94.) dok je pogodak za (danas zaista odlične) goste postigao Ivan Mamut (52.).

Prvu nešto opasniju situaciju za vratare vidjeli smo u 13. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane napada domaćih na udarcu u sredini na dvanaest metara bio Uzuni, no njegov pokušaj završio je u bloku te je Matković na kraju ipak ostao nezaposlen.

U 22. minuti Inter je dobro izašao u polukontru, Mamut je dobio loptu lijevo duboko u prostor i petom odigrao povratno, ubačaj Boseca u korner odbija Karačić.

Lokomotiva je imala posjed lopte no nije nikako uspijevala konkretnije doći u posljednju trećinu gostiju koji su se vrlo dobro branili, a u nekoliko situacija i opasno izlazili u kontre. Upravo iz takve situacije u 24. minuti Andrić sa sedamnaest metara fantastičnim udarcem posprema loptu u mrežu, no glavni sudac Dario Kulušić na asistenciju prvog pomoćnika Gorana Perice opravdano označava zaleđe gostujućeg napadača. Uslijedila je i tiha provjera s kolegama u VAR sobi, te je odluka potvrđena.

Lokomotiva do rezultatske prednosti dolazi iz prvog udarca u okvir. Nakon akcije po desnoj strani napada Tuci prima loptu okrenut leđima od gola i dodaje lijevo za natrčalog Markovića koji u 30. minuti udarcem iz prve precizno pogađa za 1-0 i svoj prvijenac u 30. Prva HNL nastupu.

U 37. minuti Jakić je udarcem s osamnaest metara poslao loptu malo iznad okvira vrata.

Mlinar u 42. s lijeve strane napada dodaje za Mamuta čiji je udarac neprecizan i lopta završava iznad vratnice. Domaći su dobru akciju odigrali u 44. kada je Tuci ubacio s lijeve strane napada u sredinu za Uzunija, njegov udarac glavom s pet metara nije bio snažan i opasan te Matković upisuje obranu.

Vrlo, vrlo siromašno poluvrijeme okončano je odličnom prilikom za goste. U prvoj (i jedinoj) minuti sudačke nadoknade Andrić je spustio dugu loptu za Mlinara, on igra povratnu u prostor i gostujući napadač se u duelu s Kolingerom izborio za loptu no istu je u padu sa sedam metara pored istrčalog Grbića poslao pored vratnice.

Inter je puno bolje od suparnika ušao u nastavak utakmice. Pritisak gostiju očitovao se u nekoliko izborenih prekida, a upravo iz slobodnog udarca u 50. minuti Mlinar je odličnim udarcem s osamnaest metara natjerao Grbića na fantastičnu paradu i odbijanje u korner.

Odlično izdanje u nastavku Ivkovićeva je momčad kapitalizirala u 52. minuti. Mitrović (ušao na poluvremenu umjesto Roma) je pobjegao čuvaru na desnoj strani napada i kvalitetnim dodavanjem pronašao u sredini Mamuta koji odličnom reakcijom i dodirom iz prve šalje loptu u suprotni kut za 1-1 i svoj šesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno jedanaesti u 64. Prva HNL nastupu.

Tomićeva momčad se ‘probudila’ nakon primljenog pogotka. Tolić udarcem s preko dvadeset metara u 54. tjera Matkovića na dobru reakciju. Dvije minute poslije Tolić šalje loptu u mrežu no na reakciju pomoćnika Perice pogodak nije priznat zbog nedozvoljene pozicije Tolića.

U 66. domaći traže kazneni udarac nakon pada Uzunija unutar šesnaesterca poslije povlačenja od strane Grgića. Interov igrač imao je ruku na leđima Uzunija, no suci su poslije tihe provjere odlučili da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Veliku priliku Lokomotiva je imala u 70. minuti. Na Tolićev ubačaj iz kuta s crte Karačićev pokušaj glavom odbija Bosec.

Osam minuta poslije odličan izalazak Intera i velika prilika za goste. Izašla je Ivkovićeva momčad sa šest igrača u završnicu u kojoj je na ubačaj Mitrovića usamljen na petercu ostao Andrić koji traljavo zahvaća loptu i Grbić ju hvata na samoj crti!

Lokomotiva do nove rezultatske prednosti stiže u 89. minuti iz kaznenog udarca. Budimir (ušao u 77. umjesto Tucija) je pobjegao gostujućoj obrani i izašao sam pred Matkovića koji ga ruši, a Kulušić odmah pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Tolić kojem je to bio deseti ligaški pogodak u sezoni i ukupno u Prvoj HNL.

Konačnih 3-1 postavio je Jakić nakon lijepe akcije po desnoj strani napada u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Ubacio je Kastrati, Uzuni kratko spustio za Jakića koji udarcem s dvanaest metara trese mrežu za svoj treći ligaški pogodak u sezoni.

Lokomotiva je tako uz dosta više problema od očekivanog ipak svladala posljednjeplasiranu momčad lige i stigla do osamnaeste ligaške pobjede u sezoni i 60 bodova na kontu, četiri više od prvog pratitelja Osijeka i šest više od četvrtoplasiranog Hajduka.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok će Inter u Zaprešiću biti domaćin Rijeci. Program ovog kola zaključuje se sutra derbi utakmicama Hajduka i Osijeka na Poljudu (18:55) te Rijeke i Dinama na Rujevici (21:05).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Kranjčevićeva je od 21:05 poprište susreta 33. kola HT Prve lige u kojem Lokomotiva dočekuje Inter-Zaprešić. Domaćini su u odličnoj formi te se bore za drugu poziciju koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka, a gosti love posljednji vlak da izbjegnu ispadanje iz prvog ranga natjecanja.

U tri prethodna međusobna ovosezonska duela tri pobjede je upisala Lokomotiva koja je u Zaprešiću slavila s 1:2 i 0:2 te u Zagrebu s 3:1.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Sammira i Petraka, a gosti su bez kartoniranog Potonjskog, nedostupnog Serderova te Tsoneva koji se oporavlja od ozljede.

Veznjak Lokomotive Kristijan Jakić je uoči susreta rekao: “Izvrsno je pogledati stanje na tablici, dati ćemo sve od sebe da tako i ostane. Svi smo željni dokazivanja, nemamo pritisak, borba za drugo mjesto nam je samo veliki motiv. U subotu dočekujemo Inter u Kranjčevićevoj. Svaka utakmica do kraja je izazov, trebamo bit maksimalno fokusirani i predani, nikako ne smijemo nikoga podcijeniti ali isto tako nikoga se bojati. Nećemo imati laku utakmicu, svaka utakmica je zahtjevna. Interu su bodovi važni kao i nama. Očekujem pravu natjecateljsku utakmicu, ali što je i najvažnije, našu pobjedu!”

Utakmica je povjerena Dariju Kulušiću iz Šibenika kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin) i Andrej Burilo (Osijek). U VAR sobi će biti Duje Strukan (Split) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Antun Valić iz Slavonskog Broda, a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić iz Koprivnice.