Lokomotiva u Koprivnici svladala Slaven Belupo (VIDEO

Lokomotiva je došla do prve prvenstvene pobjede u novoj sezoni. Na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa slavili su rezultatom 1:2 (0:1). Strijelci za goste su bili Enis Cokaj i Josip Pivarić dok je privremeno izjednačenje Farmaceutima iz kaznenog udarca donio Ivan Krstanović. Domaćini će sigurno prigovarati zbog drugog gola Lokomotive i procjene suca Bela da se nije radilo o zaleđu.

U 4. minuti susreta Brković je dobrim dodavanjem uposlio Krstanovića, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora u posljednji trenutak blokira Soldo.

Krstanović je u šansi i u 12. minuti kada ga je ubačajem s desne strane pronašao Marina, a njegov udarac glavom s desetak metara odlazi daleko pored gola.

Prvi gol na susretu vidjeli smo u 22. minuti. Lokomotiva je mrežu domaćih zatresala iz prvog udarca u okvir gola Slavena. Cipetić je odlično s desne strane ubacio za natrčalog i usamljenog Cokaja koji je sa sedam metara glavom proslijedio loptu iza leđa Čovića.

Farmaceuti su nadomak izjednačenja bili u 26. minuti kada je Božić s vrha peterca dobro pucao glavom za odličnu obranu Santinija koji je odbio loptu preko gola u novi korner. Ovaj put je uslijedila kombinacija Glavčića i Brkovića nakon koje srpski veznjak ponovno pronalazi Božića, a ovaj put njegov udarac glavom sa sedam metara odlazi iznad prečke.

Lokomotiva je novu priliku imala u 32. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera s druge stative glavom pucao De Haas, no lopta ne pronalazi okvir vratiju Farmaceuta.

Milićević je u 38. minuti oštro ubacio pred gol Slavena, no Aliyu nije uspio doći do lopte i tome zaprijetiti golu Čovića.

Na početku drugog dijela susreta Kačavenda je imao veliku priliku da poveća vodstvo Lokomotive, no njegov udarac sa šest metara u posljednji trenutak je blokirao Božić.

Već u 52. minuti Aliyu u šesnaestercu pronalazi Soldu koji puca iz okreta sa sedam metara, a lopta je prohujala malo pokraj vratnice. Tri minute kasnije Čović je pravovremenim izlaskom spriječio da pokušaj Pivarića završi u golu. U 57. minuti u prodoru je u Milićević koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu pred gola.

Slaven je nakon pokušaja Laušića u 59. minuti izborio korner nakon kojeg je Glavčić još jednom pronašao Božića, a on nije iskoristio lošu intervenciju Santinija te je glavom s pet metara prebacio vrata.

Farmaceuti do izjednačenja dolaze u 65. minuti nakon što je kazneni udarac realizirao Krstanović. Sudac Bel je prethodno pokazao na bijelu točku nakon što je Cipetić nespretno napravio prekršaj nad Monjcem. Za iskusnog napadača to je pak bio 110. pogodak u Prvoj HNL.

Utakmica je u 69. minuti prekinuta na nesšto manje od deset minuta nakon što su se zbog nestanka struje ugasili reflektori na stadionu.

Cipetić je u 86. minuti s desne strane na drugu stativu ubacio za Dabru, no njega je lopta za malo preletjela, a potom ju je u korner izbacio Zidrum.

Lokomotiva ponovno trese mrežu Slavena u 88. minuti kada je Stojković ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a lopta se potom odbija od Krstanovića do Pivarića koji je s tri metra šalje u gol Slavena. Pogodak je nakon duže provjere VAR-a ipak priznat jer je sudac Bel nakon pregleda snimke smatrao da se prilikom ubačaja nije radilo o kažnjivom zaleđu Aliyu.

Stojković je u 93. minuti snažno pucao iz daljine za obranu Čovića. Obzirom na prekid zbog nestanka struje i dugotrajnu provjeru VAR-a kod trećeg gola utakmica se igrala do 114. minute, ali to nije bilo dovoljno domaćima do dođu do novog izjednačenja. Najbolju priliku je upravo u posljednjoj minuti imao Krstanović koji je nakon ubačaja Zirduma s pet metara glavom pucao malo pokraj stative.

Drugo kolo se nastavlja od 21 sati kada u Velikoj Gorici počinje utakmica između Gorice i Šibenika.

U prvom susretu subotnjeg programa 2. kola HT Prve lige Slaven Belupo od 18:55 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Lokomotivu. Farmaceuti su u uvodnom kolu iznenadili Dinamo na Maksimiru rezultatom 0:2 dok je Lokomotiva u Kranjčevićevoj remizirala s Hajdukom.

Domaćini u današnjem ogledu zbog ozljeda ne mogu računati na Godu i Lulića dok kod gostiju iz istog razloga nedostaju Mersinaj, Marku, Đira te Goričan.

Trener Slavena Dean Klafurić je u najavi dvoboja izjavio: “Čeka nas teža i potpuno drugačija utakmica od one koju smo imali u prošlom kolu protiv Dinama, ali spremni smo za novi izazov. Želimo zadovoljiti naše navijače kroz zalaganje i igru i, naravno, želimo pobijediti. Svjesni smo komplikacija zbog situacije s COVID-om, ali svi bismo voljeli da naši navijači, čija nam je podrška potrebna, dođu u što većem broju jer se nogomet igra zbog njih.”

Strateg Lokomotive Slivije Čabraja je dodao: “Slaven Belupo je organizirana ekipa, vrlo su dobri u tranziciji. Što se tiče nas, sastav će biti gotovo isti kao i u prvom kolu protiv Hajduka, no naravno da neke stvari moramo promijeniti jer se radi o drugom protivniku. Očekujem tešku utakmicu, gostujemo kod ozbiljnog protivnika i vrlo iskusne ekipe.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), a suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka).