Lokomotiva u odličnom susretu nadvisila Rijeku u Kranjčevićevoj (VIDEO)

Lokomotiva je nakon Osijeka u drugom ovosezonskom susretu na domaćem terenu bila bolja i od Rijeke. U sklopu 4. kola SuperSport HNL-a izabranici Silvija Čabraje su u Kranjčevićevoj slavili rezultatom 3:1 (2:1).

Strijelci za domaćine su bili Silvio Goričan, Enis Cokaj i Jakov Anton Vasilj dok je privremeno nadu Rijeci za pozitivan ishod vratio Bernard Karrica.

Momčad s Kajzerice tako u četiri kola ima po dvije pobjede i poraza dok je Rijeka odigrala utakmicu manje te je pokazala pad forme obzirom da je nakon pobjede i remija uslijedio i prvi poraz.

U startnoj postavi gostiju nenajavljeno je izostao i strijelac iz prošlog kola Matija Frigan. Umjesto njega priliku od prve minute dobio je Karrica.

Ampem je već u 2. minuti uputio udarac s ruba kaznenog prostora koji je Santini lako obranio, a isti igrač je tri minute kasnije s lijeve strane ubacio vanjskom za Karricu, no on nije uspio zahvatiti loptu.

U 13. minuti Lepinjica je ukrao loptu nakon čega je uposlio Vučkića koji se odličnim lažnjakom riješio dvojice igrača Lokomotive, ali je s desetak metara iskosa pogodio vanjski dio stative.

Samo minutu kasnije domaćini dolaze u vodstvo. Obrani Rijeke je nakon odlične asistencije Kulenovića pobjegao Goričan koji je sa šest metara iskosa zakucao loptu pod samu gredu Labrovićeva gola.

U 17. minuti s dvadesetak metara je nakon dobre solo akcije snažno pucao Hodža, a Santini je uspio odbiti loptu.

Lokomotiva do novog gola dolazi u 19. minuti kada je nakon još jednog dodavanja Kulenovića odlično sa 17 metara pogodio Cokaj. Labrović je dirao loptu, no ona je ipak uz pomoć stative završila iza njegovih leđa.

Goričan je u šansi bio i u 24. minuti, ali na koncu s ruba kaznenog prostora nije uspio značajnije ugroziti gol Rijeke.

Gosti se u igru vraćaju u 35. minuti kada je odlično iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti gornji desnu kut Santinijevog gola pogodio Karrica. Vratar Lokomotive je također dirao loptu, ali nije upisao obranu.

Kulenović je hat-trick asistencija zamalo upisao u 39. minuti kada je fenomenalno petom proigrao Cokaja, a on je s deset metara poslao loptu pokraj Labrovića pogodivši stativu.

Na isteku 50. minute Halilović se izborio za udarac sa 17 metara, a lopta je prohujala pokraj stative. Pet minuta kasnije na drugoj strani travnjaka dobro je s desetak metara iskosa pucao Pivarić, a Labrović paradom odbija loptu koja je išla u suprotni kut.

U 60. minuti Hodža je nakon jedne minijature uputio snažno udarac prema drugoj stativi na koji Vučkić nije stigao reagirati. Minutu kasnije Ampem je pripremio odličnu šansu za Vučkića koji s 12 metara šalje loptu iznad grede.

Halilović je snažno iz daljine pucao u 68. minuti, lopta je išla pod samu gredu, a Santini je uspio reagirati. Četiri minute kasnije Obregon je pobjegao po desnoj strani, no ometen Soldom šalje loptu u vanjski dio mreže.

Novopridošli Djouahra je okušao udarac u 73. minuti, ali Santini je spreman na njegov udarac iz daljine. Minutu kasnije na suprotnoj strani terena Vasilj s 15 metara iz voleja puca ravno u Labrovića.

Pitanje pobjednika Lokomotiva je riješila u 79. minuti kada je nakon pogreške Jurišića sjevnula kontra u kojoj se Tuci prometnuo u asistenta, a Labrovića je preciznim udarcem u donji desni kut matirao Vasilj.

Rijeka – Slaven Belupo 14.8. 21h

Od 21 sat u Kranjčevićevoj se u sklopu 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige sastaju Lokomotiva i Rijeka. Domaćini su u sezonu startali porazima kod Dinama i Šibenika te pobjedom nad Osijekom dok su gosti nakon slavlja na Šubićevcu remizirali s Goricom dok su odgodili Jadranski derbi.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Kačavendu, Aliyua, Krivaka i Groznicu dok su gosti bez Merkulova i Mitrovića.

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Rijeka je jedna kvalitetna ekipa koja je imala određenih promjena tokom ovog prijelaznog roka. Doveli su nova imena, nova pojačanja. Mislim da su i dalje među najkvalitetnijim ekipama u ligi. Teško je kazati kakvu utakmicu možemo očekivati, no mislim da će Rijeka isto kao i mi ući u utakmicu otvorenog garda i tražiti bodove, i mi tražimo bodove, tako da vjerujem kako će utakmica svakako biti vrlo zanimljiva.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Dragan Tadić je izjavio: “Očekujemo zahtjevnu utakmicu. Vidimo kako ide prvenstvo da su sve utakmice teške, da favorit možeš biti jedino na papiru. Ovaj tjedan ušli smo u normalan ritam rada, očekujem protiv Lokomotive dobru prezentaciju.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Marjan Tomas (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Ivan Matić (Osijek) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), kontrolor suđenja Draženko Kovačević (Križevci), a za sigurnost će se ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.