Lokomotiva uvjerljivo slavila na Aldo Drosini

Deseto kolo SuperSport HNL-a zaključeno je slavljem Lokomotive koja je na Aldo Drosini u Puli svladala domaćina Istru 1961 rezultatom 0:4 (0:2). Za pobjedu gostiju su pogotke postigli dvostruki stijelac Marin Šotiček, Robert Mudražija i Indrit Tuci.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali treću pobjedu u prvenstvu kojom su se bodovno poravnali s Osijekom na šestom mjestu ljestvice. Zeleno-žuti su pak već peti put u sezoni i treći u nizu travnjak napustili poraženi te se nalaze na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Za tjedan dana Istra gostuje kod Dinama u Maksimiru dok će Lokomotiva u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Goricom.

Lokomotiva je u vodstvo došla u 22. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Mersinaj je prenio loptu do Šotičeka, a njegov udarac glavom s pet metara na gol crti nisu uspjeli zaustaviti Majkić i Majstorović.

Osam minuta kasnije gosti su povećali prednost. Mudražija je presjekao loše dodavanje Devetaka prema Petrusenku te se odlučio na udarac s dvadeset metara koji je nakon velike pogreške Majkića završio iza njegovih leđa. Bio je to njegov prvijenac u dresu zagrebačkog kluba.

Zeleno-žuti su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zatresli mrežu Čavline, ali je Erceg nakon proigravanja Čuića to napravio iz zaleđa tako da pogodak nije priznat.

Novi zgoditak u mreži domaćih vidjeli smo u 83. minuti kada je Krivak pobjegao obrani Istre, a potom je uposlio Tucija koji je prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca svladao Majkića. Albanski napadač je tako došao do drugog gola u prvenstvu.

Konačni rezultat utakmice je postavljen u drugoj minuti sudačke nadoknade kada se ponovno u strijelce upisao Šotiček. Nakon asistencije Čopa prizemnim udarcem sa sedam metara zatresao je mrežu Istre. Mladi ofenzivac je tako došao do brojke od tri postignuta gola u aktualnoj sezoni.

Dinamo – Istra 1961 8.10. 17:15h

Desetu dionicu SuperSport HNL-a će od 18 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli zaključiti Istra 1961 i Lokomotiva. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Kranjčevićvoj završio je bez pobjednika, bilo je 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Marešića dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Zeleno-žutih David Catala je u najavi rekao: “Danas je za nas nova prilika, nakon dva negativna rezultata. Trebamo biti pozitivni, ući u utakmicu s dobrom energijom kao i uvijek i naravno, pokušati uzeti tri boda. To će biti naša namjera od početka utakmice pa sve do posljednje minute, idemo za dobrim rezultatom. Mislim da će Lokomotiva pokušati snažno pritisnuti, ali naša ideja ostaje ista, pokušati što je više moguće zadržati loptu, imati posjed i zabijati golove, što i je bit nogometa. Uvijek je glavni cilj pogodak i to je ono što nam je na prošlim utakmicama nedostajalo i na čemu moramo poraditi.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Istra je kvalitetna momčad koja teži posjedu lopte, čeka nas neizvjesna i teška utakmica, uostalom, kao i svaki dosadašnji susret protiv Istre. Nakon Poljuda smo tokom tjedna uspješno apsolvirati šesnaestinu Kupa, izrotirali smo momčad i neke igrače odmorili. Dobili smo dodatna riješenja u napadu dolaskom Duje Čopa koji će svojim iskustvom i kvalitetom  pomoći momčadi. Idemo u Pulu odigrati što bolju utakmicu, želimo se vratiti u Zagreb s bodovima.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Ante Terzić (Podstrana) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), a suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka).