Lokomotiva zahvaljujući Grbiću do boda na Rujevici (VIDEO)

Screenshot: Ivan Žeželj / twitter (arhiva)

U posljednjoj utakmici 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Lokomotiva su na Rujevici pred 4.835 gledatelja odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (1:0), a u strijelce su se upisali Franko Andrijašević i Myrto Uzuni.

Domaćini tako nisu uspjeli kapitalizirati terensku nadmoć te doći do tri boda u domaćem debiju novog trenera Simona Rožmana te u susretu u kojem se Armada ponovno vratila navijanju na sjevernoj tribini.

U prvih 45 minuta gledali smo dominaciju Rijeke iako su prvu priliku na utakmici imali gosti kada je u 15. minuti Sammir uposlio Kastratija koji je izašao sam pred Prskala, ali nije pogodio okvir vrata.

Terenom je potom zagospodarila Rijeka te su se nizali napadi pred golom večaras odličnog Grbića. Usprkos dominaciji i znatnom broju prilika Bijelih pogotka nismo vidjeli do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Puljić pronašao Acostyja čiji udarac brani Grbić, ali se lopta odbija ravno na nogu Andrijaševića koji nije propustio priliku postići svoj treći gol otkako se ovog ljeta iz Genta vratio na Rujevicu.

Lokomotiva je do izjednačenja došla već u 49. minuti kada je Kastrati pronašao usamljenog Uzunija koji je sa 18 metara plasirao loptu pored Prskala.

U 59. minuti preokret je spriječio Župarić koji je pred gol linijom izbio pokušaj Budimira.

Rijeka je najbolju priliku u nastavku imala u 68. minuti, no udarac Kvržića zaustavlja vratnica. Prijetili su potom i Puljić te Halilović, a i Grbić je bio na visini zadatka.

U završnici utakmice iskazao se Prskalo koji je nakon kontre gostiju u 89. minuti obranio pokušaj Budimira. U posljednjim trenucima utakmice pokušao je i Babić, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola Grbića.

Lokomotiva – Hajduk

Jedanaesto kolo Hrvatski Telekom Prve lige će od 19 sati na Rujevici zaključiti Rijeka i Lokomotiva. Bit će to debi novog trenera Bijelih Simona Rožmana pred domaćim navijačima koji su nakon odlaska Renata Pilipovića prekinuli bojkot navijanja.

U prvom ovosezonskom međusobnom srazu ove dvije momčadi Rijeka je u Kranjčevićevoj pogotkom Čolaka u sudačkoj nadoknadi slavila rezultatom 0:1.

Domaćini danas ne mogu računati na Murića koji ima kartone dok su ozlijeđeni Raspopović, Šimić i Velkovski. Gosti su pak bez usluga Petraka, Arežine i Pejovića.

Dvoboj će suditi Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Dario Bel (Osijek). Delegat će biti Mladen Jurišić iz Osijeka, a kontrolor suđenja Dragutin Vuk iz Čakovca.

Simon Rožman i Goran Tomić su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim početnim sastavima: