Lovrić zabio za pobjedu Gorice protiv Lokomotive (VIDEO)

Gorica je došla do četvrte ovosezonske prvenstvene pobjede. U 7. kolu HT Prve lige na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive slavili su rezultatom 0:1 (0:0), a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Kristijan Lovrić.

Izabranici Krunoslava Rendulića su s ova tri boda i uz odigranu utakmicu više preskočili današnjeg suparnika na prvenstvenoj ljestvici te se trenutno nalaze na trećem mjestu. Domaćini su pak doživjeli i drugi uzastopni poraz obzirom da su prošlo kolo izgubili protiv Dinama.

Dabro je u 5. minuti tražio kazneni udarac nakon što je pao u šesnaestercu poslije duela s Jovičićem, a sudac Strukan je smatrao da tu nema elemenata da pokaže na bijelu točku.

Dvije minute kasnije s ruba kaznenog prostora odlično je pucao Cokaj, ali Banić je spreman na njegov pokušaj te dobrom intervencijom čuva svoja vrata.

Lovrić je u 20. minuti imao priliku iz slobodnog udarca s dvadesetak metara udaljenosti, no ovaj put je loše pucao tako da nije bilo opasnosti po gol domaćih.

Vratar Lokomotive Santini je u 28. minuti dobrom obranom reagirao na udarac kojeg je Babec nakon solo prodora uputio s desetak metara iskosa.

Dabro je u 32. minuti sa 17 metara udarcem iz prve nakon asistencije Aliyua pokušao iznenaditi Banića koji ipak uspijeva odbiti loptu i otkloniti opasnost.

U 44. minuti Mitrović je uposlio Stojanovskog koji je s 18 metara pucao ravno u Santinija.

Mitrović je u 52. minuti prizemnom loptom pokušao uposliti Stojanovskog, no napadač Gorice pored Solde nije uspio uputiti udarac.

Lokomotiva je uzvratila dvije minute kasnije kada je iz daljine dobro pucao Cipetić, a lopta je prohujala malo iznad gola.

Lovrić je u 69. minuti dobro ubacio iz slobodno udarca, no Santini boksanjem lopte otklanja opasnost.

Gorica do vodstva dolazi u 74. minuti kada se Dvornekovićev ubačaj s desne strane odbija od bloka i dolazi do Lovrića, a on se ubacio ispred Cipetiće te je glavom s pet metara matirao Santinija.

U posljednji dvadesetak minuta utakmice gledali smo borbeni nogomet u kojem nijedna momčad nije kreirala konkretniju priliku.

Sedmo kolo se nastavlja od 21 sat na Šubićevcu kada će snage odmjeriti Šibenik i Istra 1961.

U prvom susretu subotnjeg programa 7. kola HT Prve lige Lokomotiva od 18:55 u Kranjčevićevoj dočekuje Goricu. Domaćini su u dosadašnjem tijeku sezone zabilježili pobjede protiv Slaven Belupa, Hrvatskog dragovoljca i Istre 1961, remi s Hajdukom i poraz od Dinama dok su gosti slavili protiv Šibenika, Istre 1961 i Slaven Belupa, a poraženi su od Rijeke, Hajduka i Dinama.

Lokomotiva u današnjem dvoboju ne može računati na Čelikovića, Musu i Tucija koji su ozlijeđeni dok je Marić kartonirani, a u redovima Gorice nedostaju Suk i Musa Muhammed.

Trener domaćih Silvijo Čabraja je u najavi susreta rekao: “U subotu dočekujemo ozbiljnog protivnika. Gorica je dosadašnjim igrama u prvenstvu pokazala kako će nastaviti gdje su stali prošle sezone. Iako je u prošloj utakmici u mojoj ekipi došlo do velike potrošnje, momčad je i fizički i mentalno spremna za subotnju utakmicu. U sastavu će biti nekoliko promjena zbog akumuliranih žutih kartona i jedne lakše ozljede, no sustav igre i kostur momčadi bi trebali biti ne promijenjeni. Sve u svemu, ponavljam, pred nama je zahtjevna utakmica i dati ćemo sve od sebe kako bi bodovi ostali u Kranjčevićevoj.”

Strateg gostiju Krunoslav Rendulić je izjavio: “Nakon pobjede je naravno uvijek bolje, no moram naglasiti da je kod nas atmosfera uvijek dobra i poticajna, ovaj tjedan je također bila takva. Normalno je da smo zadovoljni nakon pobjede, ali ostavili smo to iza nas i cijeli tjedan iskoristili na pripremu za Lokomotivu.  Lokomotiva je dobra momčad, čvrsta, kompaktna, puna energije, tako da nas očekuje jako težak zadatak. Igrali smo s njima prijateljsku utakmicu za vrijeme priprema, međutim ta utakmica ništa ne znači jer smo i mi i oni dali minutažu igračima koji do tada nisu puno igrali. Sutra je novi izazov, pripremamo se kao i za svaku utakmicu, s jasnim ciljem – otići tamo uzeti bodove.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Alen Jakšić (Solin), Vice Vidović (Solin) i Jakov Titlić (Potravlje) dok su za VAR zaduženi Dario Kulušić i Goran Perica iz Šibenika. Delegat susreta je Dalibor Kajinić (Požega), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).