Maglica dvostruki strijelac protiv Marseillea (VIDEO)

Twitter/Apollon FC

Danas su okončani susreti ranijeg termina posljednjeg kola grupne faze Europa lige, a jedini se od Hrvata na listu strijelaca upisao 27-godišnji Anton Maglica, koji je bio dvostruki strijelac u 1-3 slavlju Apollona kod Marseillea.

Bila je ovo druga pobjeda u skupini H za ciparski klub, a nekadašnji napadač Osijeka i Hajduka prvi je pogodak na susretu postigao u 8. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Kamara, zbog čega je zaradio i izravni crveni karton.

Domaći su izjednačili u 11. minuti preko Thauvina, no Maglica u 30. minuti ponovno dovodi Apollon u vodstvo.

Konačnih 1-3 prekrasnim je pogotkom u 56. minuti postavio Stylianou. Maglici (koji je igru danas napustio u 71. minuti) ovo su bili jedini golovi u grupnoj fazi Europa lige, a njegov Apollon se sa 7 bodova na kontu oprostio od europskog natjecanja.

Vida, Tomasov, Barišić i Katić se oprostili od Europe; Rebić, Barać, Močinić, Pivarić, Fiolić i Kovačić osigurali daljnje natjecanje

Od europskog klupskog takmičenja oprostio se i turski Besiktas našeg Domagoja Vide. U izravnom okršaju za drugo mjesto skupine I Malmo je pogotkom Antonssona u 51. minuti odnio tri boda iz Istanbula i tako se s ukupnih 9 na kontu plasirao u daljnje natjecanje. Vida je u redovima domaćih odradio svih 90+ minuta.

Kazahstanska Astana, za koju nastupa Marin Tomasov, u izravnom je okršaju za drugo mjesto skupine K rezultatom 2-0 poražena u gostima kod Rennesa. Dvostruki strijelac za francuskog prvoligaša bio je Ismaila Sarr (66. i 73. minuta), a Tomasov je u redovima gostiju odradio čitav susret. Njegova Astana od Europe se tako oprošta s 8 bodova na kontu, a 31-godišnji Hrvat s jednim pogotkom i dvije asistencije.

Izravan dvoboj za drugo mjesto i prolazak skupine vodili su danas i Rapid Beč i škotski Rangers.

Susret je u konačnici odlučen pogotkom 21-godišnjeg Dejana Ljubičića u 84. minuti utakmice, te je Rapid, koji je u utakmicu ušao s bodom prednosti pred gostima, grupnu fazu okončao s 10 bodova na kontu, koliko je imao i prvoplasirani Villarreal. U redovima domaćih svih je 90+ minuta odradio Mateo Barać, baš kao i Borna Barišić na suprotnoj strani terena. Nikola Katić cijeli je susret odgledao s gostujuće klupe za pričuve.

Osim Baraća, nastavak natjecanja s Rapidom osigurao je i Ivan Močinić, koji danas nije bio u kadru zbog ozljede. Spomenutom hrvatskom dvojcu u ždrijebu šesnaestine finala pridružili su se još i Josip Pivarić (također nije nastupao zbog ozljede) sa svojim Dynamom iz Kijeva, Ivan Fiolić s Genkom (i on je također ozlijeđen), Kovačić (da, isto ozljeda danas) s Chelseaom te Rebić (odgledao 1-2 slavlje kod Lazija s klupe danas) s Eintrachtom.

Jurčić s Bani Yasom upisao četvrtu pobjedu, Mamić s Al Ainom osigurao četvrtfinale Svjetskog klupskog prvenstva

U 13. kolu emiratske prve lige Bani Yas, kojeg s klupe vodi hrvatski strateg Krunoslav Jurčić, danas je rezultatom 6-1 (1-0) svladao posljednju momčad na ljestvici – Dibba Al Fujairah. Gosti su od 34. minute igrali s igračem manje.

Nakon ispadanja u osmini finala domaćeg kupa, Jurčić i njegova momčad nanijeli su najveći ligaški poraz u aktualnoj sezoni momčadi iz Fujairah emirata. Hat-trick za Bani Yas postigao je najbolji klupski strijelac, 30-godišnji Španjolac Pedro Conde, koji je s današnjim učinkom ukupno upisao 11 prvenstvenih pogodaka, te trenutno zajedno s Tagliabueom dijeli mjesto trećeg strijelca lige, iza Wellitona i Mabkhouta koji na kontu imaju po 15 pogodaka.

Nakon nekompletiranog 13. kola Jurčićeva je momčad peta na prvenstvenoj ljestvici s 18 bodova na kontu.

Al Ain, kojeg s klupe vodi u RH nepravomoćo osuđeni Zoran Mamić, jučer je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca osigurao nastup u glavnom turniru 15. izdanja FIFA Svjetskog klupskog prvenstva.

Priliku kvalificirati se u četvrtfinale turnira Al Ain je dobio zahvaljujući činjenici da su Ujedinjeni Arapski Emirati domaćin natjecanja, te da je Mamićeva momčad aktualni prvak države. Protivnik im je bio polu-profesinalni novozelandski klub Team Wellington, koji je svoje mjesto u kvalifikacijama za četvrtfinale turnira osigurao osvajanjem OFC Lige prvaka.

U uzbudljivoj utakmici, u kojoj je Mamićeva momčad gubila 0-3, u konačnici su nogometaši Al Aina bili koncentriraniji i sretniji pri izvođenju jedanaesteraca (4-3), te tako osigurali dvoboj protiv klupskog prvaka Afrike – tuniškog Espérancea.

Susret je na rasporedu 15. prosinca, a u drugom četvrtfinalnom dvoboju sastaju se prvak Azije – japanski Kashima Antlersi i meksička Guadalajara, osvajači CONCACAF Lige prvaka. Ukoliko svladaju Espérance, Mamića i društvo čeka polufinalni okršaj protiv River Platea, dok će pobjednik drugog četvrtfinalnog para na noge prvaku Europe – Real Madridu.