Maglica i Schildenfeld strijelci u derbiju kola; Tudor i Bišćan na vodećim pozicijama (VIDEO)

Do pogodaka je u večernjim satima stiglo šest hrvatskih nogometaša. U derbiju kola ciparskog prvenstva u strijelce su se upisali Gordon Schildenfeld i Anton Maglica, dok je Josip Knežević bio precizan s bijele točke u Mađarskoj. Marin Ljubičić pogodio je za Dunajsku Stredu, Josip Ivančić za Ashkelon, a  Petar Franjić za Domžale. Od trenera, pobjede su upisali Tudor i Bišćan, čiji klubovi drže prve pozicije.

Schildenfeld i Maglica odlučili susret

Derbi kola na Cipru su igrali Anorthosis i Apollon, a u glavnim su ulogama bili hrvatski nogometaši. Utakmica je završena bez pobjednika, 1-1. Goste je u 15. minuti u vodstvo doveo Anton Maglica, da bi bod gostima 20 minuta prije kraja donio Gordon Schildenfeld. Osim Schildenfelda za Anorthosis i Maglice za Apollon, za goste je igrao i Antonio Jakoliš koji je zamijenjen u 76. minuti.

Knežević za bod Puškaš Akademije

Puškaš Akademija i Ferencvaros odigrali su utakmicu bez pobjednika (1-1) u 12. kolu mađarskog prvenstva. Gosti su imali vodstvo iz prvog poluvremena do 84. minute, kada je Josip Knežević poravnao rezultat iz kaznenog udarca i donio bod svojoj momčadi. Osim Kneževića, cijeli je susret za domaće odigrao i hrvatski napadač Antonio Perošević, dok je veznjak Stipe Bačelić-Grgić u igru ušao početkom drugog dijela. Kneževiću je to već sedmi prvenstveni pogodak, čime je došao na drugo mjesto ljestvice strijelaca. Puškaš Akademija nakon 12 odigranih utakmica ima 15 bodova i nalazi se na osmoj poziciji.

Igor Tudor i dalje ‘gazi

Igor Tudor i njegov Galatasaray i dalje ne posustaju u turskom prvenstvu. Danas je momčad splitskog trenera svladala Konyaspor na gostovanju rezultatom 0-2, zahvaljujući dva pogotka Bafetimbi Gomisa. Nakon osam kola Galatasaray ima 22 boda na prvoj poziciji, šest više od drugoplasiranog Göztepea.

Pogodak Ljubičića

Marin Ljubičić junak je pobjede Dunajske Strede, koja je bila bolja od Podbrezova rezultatom 0-2. Poveli su gosti u 65. minuti pogotkom Huka. U 88. minuti Marin je potvrdio pobjedu svoje momčadi drugim pogotkom u sezoni. Posljednjih pola sata za Dunajsku je Stredu odigrao i mladi hrvatski napadač Marko Divković. Dunajska Streda nakon 12 kola ima 24 boda i nalazi se na trećoj poziciji slovačke Fortuna Lige.

Ivančić za bod Ashkelona

U sedmom kolu izraelskog prvenstva bodove su podijelili Ashdod i Ashkelon (1-1). Domaći su vodili od 35. minute, no gostima je bod osigurao hrvatski napadač Josip Ivančić 15 minuta prije kraja. Ivančić je u igri bio do 82. minute, a Mirko Oremuš do 60. kod gostiju. Za domaće je Karlo Bručić odigrao cijeli susret. Ashdod se nakon sedam kola nalazi na pretposljednjoj 13. poziciji sa samo dva boda, dok je Ashkelon sedmi s devet bodova.

Pogodak Franjića u golijadi Domžalea

U 12. kolu slovenskog prvenstva Domžale je s visokih 6-0 svladao posljednjeplasirani Ankaran. Za domaće je do 65. minute igrao hrvatski branič Petar Franjić, koji je u 58. minuti postigao četvrti pogodak na utakmici. Osim Franjića, za Domžale su igrali i Marko Alvir te Dario Melnjak koji su odigrali cijeli susret. Alvir je također bio asistent petog pogotka u 90. minuti. Kod gostiju je cijeli susret odigrao Marko Klapan, Tin Karamatić odigrao je prvo poluvrijeme, a Vinko Cerovec 72. minute. Domžale nakon 12 kola ima 16 bodova i nalazi se na petoj poziciji, dok je Ankaran posljednji sa samo šest bodova.

Bišćan preokretom do nove pobjede

Igor Bišćan i njegova Olimpija vratili su se na prvo mjesto tablice nakon samo jednog dana izbivanja. Olimpija je svladala Aluminij rezultatom 1-2, iako su domaći imali vodstvo od pete minute. Za Olimpiju su cijelu utakmicu odigrali Dino Štiglec i Dario Čanađija, dok je Leon Benko odigrao posljednjih 15 minuta. Kod domaćih su cijeli susret odigrali vratar Kovačić te Muminović, dok je Vedran Mesec igrao do 54. minute.