Manchester United osvojio Europsku ligu! (VIDEO)

Manchester United je osvojio svoj prvi trofej u Europskoj ligi slavljem od 2-0 protiv Ajaxa. U finalu igranom u Stockholmu slavlje momčadi Josea Mourinha donijeli su golovi Pogbe i Mkhitaryana. Ajax je još jednom poražen od portugalskog stratega, sedmi put u povijesti, čime su i nakon 22 godine ostali bez europskog trofeja.

Prva ozbiljnija prijetnja u prvom dijelu zabilježena je u 18. minuti, i to je bio pogodak. Paul Pogba je primio loptu na 15 metara od gola i odmah pucao lopta se odbila od Ajaxova stopera Sancheza što je prevarilo njegova vratara. Lopta je završila u mreži.

U nastavku prvog poluvremena Manchester se povukao i prepustio igru Ajaxu. Nizozemci su imali posjed, nekoliko puta su stigli i do gola, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Romeru. Sredinom drugog dijela dobar je pokušaj imao Antonio Valencia koji je dobro probio po desnoj strani, ali je vratar Ajaxa Onana bio spreman.

Manchester je povisio vodstvo već na početku drugog dijela. Smalling je odlično skočio nakon kornera i produžio loptu do Mikhtaryana, koji sjajno reagira i zabija svoj šesti pogodak u Europskoj ligi ove sezone.

U 87. minuti Lingaard je istračo sjajnu kontru, ali je mladi stoper Ajaxa Davinson Sanchez sjajnom rekacijom spriječio i treći pogodak u mreži svoje ekipe. U istoj minuti na drugoj je strani van de Beek sjajno izbacio Smallinga i pucao iskosa, ali je to ipak bio lagan plijen za Romera.

U posljednjoj minuti produžetka Ziyech je proigrao Veltmana koji je lijepo lobovao Romera, ali je Antonio Valencia izbacio loptu.

Crveni vragovi su ovom pobjedom osigurali i plasman u Ligu prvaka za iduću sezonu što im nije uspijelo kroz domaće prvenstvo