Maribor slavi Rudarevo “razvaljivanje” Olimpije , Dangubić strijelac za Krško (VIDEO)

Vikend u Deželi obilježio je visok poraz Olimpije protiv Rudara, što je voda na mlin vodećeg Maribora, koji će odgođeni susret protiv Gorice odigrati u utorak.

Najveće iznenađenje 23. kola slovenskog prvenstva zasigurno su priredili nogometaši velenjskog Rudara, koji su iznenađujuće lako na gostovanju u Stožicama svladali Olimpiju. Mrežu domaćina načeo je hrvatski napadač Dominik Glavina, koji je uz Mariborovog Luku Zahoviča glavni kandidat za prvog topnika lige. U 61. minuti Rudar je poveo čak s 0:3, u 77. minuti mrežu gostiju zatresao je Alexandre Cretu, no Glavina je u 89. minuti povisio na 1:4, dok je Leon Benko u sudačkom produžetku s penala zabio za konačnih 2:4. “Nije važna moja pozicija, važno je da gubimo bitku za naslov prvaka. Isprika za navijače je premalo. Stvari moramo analizirati”, kazao je razočarani trener Olimpije Luka Elsner, koji još uvijek nije dokazao da je pravi čovjek za vruću klupu momčadi iz glavnog grada Slovenije.

Zmajčeki su tako propustili priliku da se barem na dva dana bodovno izjednače s Mariborom na vrhu ljestvice. Subotnji susret u Novoj Gorici između Gorice i Maribora naime odgođen je zbog jake kiše i natopljenog terena par minuta prije planiranog početka te odgođen na utorak.

Bez bodova ostale su i trećeplasirane Domžale, koje su na domaćem stadionu pokleknule proti Kopra. Gostujuća momčad se i ovaj put mora zahvaliti protivničkom igraću. Remi protiv Celja donio im je autogolom Elvedin Džinić, dok je u subotu loptu u svoju mrežu pospremio branič domaćina Miha Blažič.

Posuđeni napadač Rijeke Filip Dangubić donio je Krškom važan bod u borbi za ostanak na gostovanju kod Aluminija, dok je Celje s minimalnim 1:0 svladalo posljednjeplasirane Radomlje.

Prva liga Telekom Slovenije, 23. kolo: Gorica – Maribor odgođeno za utorak, Olimpija – Rudar 2:4 (0:1), Domžale – Koper 0:1 (0:1), Celje – Radomlje 1:0 (0:0), Krško – Radomlje 1:1 (0:1).