Međimurje prekinulo pozitivan niz Varteksa

Nakon šest kola u kojima su osvajali bodove, nogometaši Varteksa danas su danas gostovali u susjednom Čakovcu u sklopu 26. kola 3. HNL Istok, gdje su s visokih 4:0 izgubili od domaćina Međimurja.

Poraz ne dolazi kao iznenađenje, iako su se Bumbari potajno nadali osvajanju bodova, no već stanje na tablici jasno sugerira da je Međimurje u ovom trenutku jača momčad i s pravom drži treće mjesto lige, a to su dokazali danas kad su Bumbarima zabili četiri pogotka.

Prva prilika za Međimurje rezultirala je i pogotkom. Imali su domaći slobodni udarac s desne strane, ubacio je Munivrana do Režića koji je neobjašnjivo sam na drugoj vratnici i rezultat je u 17. minuti 1-0. Nevrijeme koje se nadvilo nad stadion Mladosti i jak vjetar te momčad Međimurja nisu dali ni najmanje šanse svojim gostima.

U 34. minuti Režić pronalazi Pataftu samog na 12 metara, ali njegov udarac odlazi daleko od gola. Četiri minute kasnije krasna akcija Međimurja nakon koje Marcijuš ostaje sam pred Posavcem koji odlično brani njegov udarac. Tragičar prvog dijela unatoč odličnom rezultatu svoje momčadi bio je Filip Škvorc. Nevjerojatno je što je bivši napadač Dinama uspio promašiti u 41. 43. i 45. minuti.

Što nije polazilo za nogom napadačima Međimurja, ipak je stoperima. Polako su se spremale ekipe u svlačionicu kad je Režić sa svoje polovice pokušao iznenaditi Posavca. Umalo je to i uspio pa loptu potpomognutu vjetrom Posavec izbacuje u korner nakon kojeg poentira drugi stoper Ivan Ptiček za 2-0.

Zadovoljilo se Međimurje rezultatom pa mreže miruju do 67. minute kad na 3-0 povisuje Škvorc. Minutu kasnije već je 4-0. Ispala je obrana Varteksa, s gola u prazno otišao Posavec, a Munivrana dobio priliku da se sam ušeta u gol gostiju.

Ovog puta Varteksu nije pomogla ni glasna podrška s tribina brojnih White Stonesa koji su organizirano vlakom došli na utakmicu, ali i ostali navijači i simpatizeri koji su “potegnuli” do susjednog Čakovca kako bi bodrili svoje Bumbare u lovu na nove bodove.

Loše vijesti dolaze i iz Požege, gdje se igrao derbi začelja u kojem je Slavonija bila bolja od posljednjeg Belišća te uz tri boda preskočila Varteks na tablici. Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola, a u sljedećem, 27. kolu, Varteks kod kuće dočekuje BSK, još jednu momčad s vrha ljestvice. Utakmica se igra 19. svibnja na SRC Sloboda s početkom u 17 sati.

Spomenimo kako će Bumbari na isti stadion istrčati i ove srijede od 17 sati, kad ih čeka uzvratna utakmica polufinala Županijskog kupa protiv Varaždina, a koji je s 2:1 bio uspješniji u prvoj polufinalnoj utakmici.

Međimurje 4-4-2: Galoši, Munivrana (Malenović), Brcković, Pajić, Ptiček, Hlišć (Tkalčić), Patafta, Marcijuš, Sabol (Antonović), Škvorc, Režić

Varteks 4-3-2-1: Posavec, Novoselec, Radić, Kuhar, Sušac, Jurić (Pakšec), Drožđek (Zajimović), Spasić, Nježić (Šobak), Kukec, Šoštarić