Meksiko i Rusija u izravnom okršaju za polufinale

Facebook/FIFA Confederations Cup

Skupine A ovogodišnjeg izdanja Kupa konfederacija, a derbi kola od 17 sati odigrat će Meksiko i Rusija. Prvoplasirani Meksiko osvojio je bod u prvoj utakmici protiv Portugala kada ih je u prvoj minuti sudačke nadoknade Hector Moreno spasio od poraza, a susret je tada okončan rezultatom 2:2. U drugom susretu, Meksiko se dobro namučio protiv autsajdera s Novog Zelanda, a tek preokretom u drugom poluvremenu osigurali su pobjedu od minimalnih 2:1. Reprezentacija Rusije nalazi se na trećem mjestu s bodom manje od svojih današnjih protivnika. Rezultatom 2:0 u prvom kolu svladali su Novi Zeland, dok ih je u drugom kolu srušio Cristiano Ronaldo koji je jedini pogodak postigao već u 8. minuti utakmice. S obzirom na to da je pobjeda Portugala nad Novim Zelandom izgledna, Rusiji (koja ima bod manje od Meksika) će za prolazak dalje trebati pobjedati pobjeda nad današnjim suparnikom. Meksiko je ‘na papiru’ u ovoj utakmici ipak favorit, te će momčad Stanislava Cherchesova svakako trebati najbolje izdanje na turniru do sada, kako bi se ipak plasirali u polufinale. Drugi par čine Portugal i, već toliko spominjani, Novi Zeland. Sve osim pobjede aktualnih europskih prvaka bilo bi veliko iznenađenje pa je za vjerovati da će Ronaldo i društvo današnjom pobjedom osigurati prolazak dalje. S druge strane, Novozelanđani drže posljednje mjesto bez ijednog osvojenog boda. Ova utakmica na rasporedu je, također, od 17 sati.