Mikanović presudio Farmaceutima

Hajduk je u pred više od 14 tisuća gledatelja na Poljudu u dvoboju 26. kola SuperSport HNL-a odličnim pogotkom Dine Mikanovića u 71. minuti susreta slavio protiv Slaven Belupa.

Bili su tako došli do 15. ovosezonske pobjede kojom su upisali 50. bod. Na taj način su uz odigranu utakmicu više zaostatak za vodećim Dinamom smanjili na šest bodova razlike.

Izabranici Zorana Zekića su pak došli do devetog poraza u sezonu te su time dali priliku Lokomotivi da ih eventualnom sutrašnjom pobjedom nad Istrom preskoči na sedmom mjestu ljestvice.

Na samom početku susreta Torcida se šutnjom, pigodnom bakljadom i čuvenim transparentom “Hajduk živi vječno” oprostila od nedavno preminulog Borislava Jelovića Uše.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 13. minuti kad je Benrahou proigrao Livaju koji se oslobodio Božića, a onda je u posljednji trenutak ispred njega loptu odnio Soldo.

Nakon lošeg dodavanja Ferra u 27. minuti Martinaga se sjurio prema golu Hajduka te se odlučio na udarac s 30-ak metara iskosa koji je prošao pokraj suprotne stative.

U 31. minuti sa 17 metara iskosa je udarac uputio Krovinović, a lopta također odlazi pokraj suprotne vratnice.

Livaja je u 35. minuti s desne strane ubacio na drugu stativu, a Mlakar je s tri metra u duelu s Hlevnjakom pucao pored gola. Tri minute kasnije Krovinović je iz slobodnog udarca pronašao Ferra, a njegov udarac glavom uspio je blokirati Božić.

U 43. minuti Livaja se oslobodio Hlevnjaka nakon čega je povratnim dodavanjem asistirao za Benrahoua, a njegov pokušaj u posljednji trenutak uspijeva blokirati Božić.

Prvu šansu u drugom dijelu bilježimo u 47. minuti kada je Ferro ubacio s lijeve strane, a Vušković je spustio loptu koju u petercu nije uspio iskoristiti Pukštas tako da je Čović upisao obranu.

Dvije minute kasnije Melnjak je pronašao Livaju, a njegov prizemni udarac s 15 metara prolazi pokraj stative.

U 65. minuti Bel je pustio prednost nakon prekršaja nad Pukštasem na sredini terena što je rezultiralo da Benrahou u šansu izbaci Livaju, no njegov udarac s desetak metara iskosa odlično brani Čović.

Hajduk u vodstvo dolazi u 72. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane Božić je kratko odbio loptu na koju je natrčao Mikanović te je snažnim udarcem iz prve sa 17 metara pogodio donji lijevi kut Čovićeva gola. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni.

U posljednjoj minuti osnovnog dijela utakmice Livaja je uposlio Kalinića, ali u posljednji trenutak ispred njega loptu je odnio Božić.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati u Puli sastaju Istra 1961 i Lokomotiva dok će u 17:30 na Maksimiru početi sraz Dinama i Rijeke.

U sklopu 26. kola SuperSport HNL na Poljudu od 18:10 počinje sraz Hajduka i Slaven Belupa. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Splitu završio je slavljem Bilih s čak 5:1 dok u Koprivnici nije bilo pobjednika (2:2).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na L. Kalinića, Prpića, Eleza, Kalika i Sahitija dok su gosti bez Boseca i Žuljevića.

Trener Hajduka Ivan Leko je u najavi rekao: “Slaven Belupo je jako dobra ekipa, imam ogroman respekt prema kolegi Zekiću koji je svoj karakter i mentalitet uspio prenijeti na svoje igrače. Teško ih je izdominirati i stvarati im šanse, primili su samo pet golova u nastavku sezone i mogu igrati dva do tri različita načina nogometa. Mi moramo igrati tako da lopta ide brzo, treba nam promjena tempa kroz posjed i puno trke bez lopte u zadnjoj trećini. Ne smijemo raditi neforsirane pogreške jer imaju brze igrače i dobri su u tranziciji. Nakon ove utakmice slijedi i reprezentativna stanka, a to znači da ovi bodovi vrijede duplo. Pobjeda prije stanke donosi dva tjedna mira, a poraz suprotno.”

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Utakmica s Hajdukom bit će dvoboj dva protivnika u suprotnom raspoloženju, Hajduk nakon slavlja i dobre igre u Osijeku, a mi nakon poraza od Lokomotive. Unatoč tome, očekujem veliku borbu na terenu i pravu igru mojih igrača. Čeka nas dobra atmosfera na tribinama i to nam mora biti dodatan motiv.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Valpovo) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb), a za sigurnost će brinuti Miroslav Marković.