Mladi Vatreni pobjedom na Farskim otocima otvorili kvalifikacije za EURO

U svom prvom nastupu u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo 2025. godine, mladi Vatreni pobijedili su na gostovanju kod Farskih Otoka rezultatom 4:2, prenosi HNS.

Poslije ovoljetnog Europskog prvenstva u Rumunjskoj i Gruziji, mlada hrvatska nogometna reprezentacija pod vodstvom izbornika Dragana Skočića uspješno je otvorila nove kvalifikacije.

Slavila je na Farskim Otocima, a za vodstvo se pobrinuo Šimić u 17. minuti, nakon ubačaja Lisice s desne strane. Na 2:0 povisio je Hodža preciznim udarcem na isteku prvog poluvremena.

Treći pogodak Hrvatske potpisao je Beljo petnaestak minuta prije kraja utakmice, da bi ubrzo dva pogotka za domaćine postigao džoker s klupe, Dahl-Olsen. No, u sudačkoj je nadoknadi Ljubičić uspio zapečatiti hrvatsku pobjedu.

Hrvatska u sljedećem susretu odlazi u goste Grčkoj, a ta je utakmica na rasporedu 13. listopada.

U-21: FARSKI OTOCI – HRVATSKA 2:4 (0:2)
Kvalifikacije za EP 2025., Skupina G.
Stadion Við Djúpumýrar, Klaksvik.

Strijelci: 0:1 – Šimić (17′), 0:2 – Hodža (44′), 0:3 – Beljo (75′), 1:3 – Dahl-Olsen (78′), 2:3 – Dahl-Olsen (85′), 2:4 – Ljubičić (90+2′)

Žuti kartoni: J. Nielsen (45′), Perković (47′), Bukvić (88′)

Farski Otoci: A. Petersen, Dam, Rusborg (76′ Dahl-Olsen), Johannesen, Oregaard, Brunni (27′ Poulsen), Samuelsen, Mneney, B. Petersen, Bardarson (46′ Sorensen), J. Nielsen. Izbornik: E. Klakstein.

Hrvatska: Čavlina, Perković (81′ Ljubičić), Tikvić, Katinić, Bukvić, Hodža, Sigur, Lisica (72′ Soldo), Biuk, Šimić (81′ Vidović), Beljo (81′ Ivanović). Izbornik: D. Skočić.