Mladi Vatreni pobjedom protiv Azerbajdžana otvorili novi kvalifikacijski ciklus (VIDEO)

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija je u 1. kolu skupine A kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Velikoj Gorici svladala Azerbajdžan rezultatom 2:0 (2:0). Strijelci za Vatrene su bili Luka Sučić i Roko Šimić.

Nova generacije je pod vodstvom Igora Bišćana sigurnom izvedbom zasluženo došla do tri boda, a već u utorak ih čeka novi ispit na gostovanju u Finskoj.

Domaćini sljedećeg U21 Europskog prvenstva koje se igra 2023. godine su Rumunjska i Gruzija. Plasman na kontinentalnu smotru će izboriti devet pobjednika kvalifikacijskih skupina kao i najbolja drugoplasirana momčad dok će preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija igrati play-off za posljednja četiri mjesta.

Već u 3. minuti utakmice nakon pritiska Marina lopta dolazi do Kačavende koji je u priliku izbacio Šimića, no on iz dobre pozicije nije uspio pogoditi okvir gola.

Marin je u 7. minuti izborio slobodan udarac u opasnoj zoni. Sam je pucao s dvadesetak metara te je prebacivši živi zid zatresao gredu gostiju.

Isti igrač je u akciji i u 9. minuti kad je pobjegao obrani Azerbajdžana, no Huseynov ga je uspio srušiti na dvadesetak metara od gola zbog čega je dobio žuti karton.

Slobodan udarac je ovaj put izveo Sučić, a lopta se odbija od živog zida te vara vratara Mehbalyeva za rano vodstvo Hrvatske.

Gosti u prvu opasnost kreirali u 15. minuti kada se Abdullazada pored Krizmanića izborio za udarac s desetak metara iskosa, no Pandur je bio spreman na njegov pokušaj.

Nakon kombinacije iz kornera i ubačaja u kazneni prostor Hrvatske u prilici se našao Celik, a njegov udarac glavom s desetak metara odlazi iznad gola.

Mladi Vatreni su vodstvo povećali u 24. minuti kada je udarac Biuka sa 17 metara ispred peterca u mrežu Azerbajdžana skrenuo Šimić.

Biuk se u 39. minuti izborio za udarac u kaznenom prostoru, ali Huseynov je u posljednji trenutak uspio blokirat njegov pokušaj nakon čega se lopta odbila u korner. Tri minute kasnije u prilici se našao i Marin, no i njegov udarac sa sedam metara od bloka odlazi u korner.

Prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu vidjeli smo u 57. minuti kada je sa 17 metara dobro pucao Marin, ali vratar gostiju je bio na visini zadatka.

Azerbajdžan uzvraća minutu kasnije kada se u šansi našao Huseynli, no iz dobre pozicije je pucao pored stative.

U 74. minuti Marin nakon nakon kornera pronalazi Ljubičića koji glavom ne pogađa okvir gola. Minutu kasnije u prilici je i Vidović čiji pokušaj brani golman gostiju.

Ofenzivac Bayerna je u šansi i u 84. minuti kada lopta do njega dolazi nakon prodora Bušnje, no sa osam metara šalje loptu poviš gola.

Posljednja minuta utakmice donijela je zadnju priliku za Vatrene. Nakon kornera lopta dolazi do Josipa Šutala koji je pucao s ruba kaznenog prostoa, ali Mehbalyev dobrom reakcijom spašava svoja vrata.