MNK Bjelovar u zadnjim sekundama do naslova prvaka Hrvatske u malom nogometu

MNK Bjelovar pobjedom 5:4 nad momčadi Sobe Apartmani Zagreb novi je prvak Hrvatske u Socca malom nogometu čija se završnica održala na terenu Nogometnog centra Zlatna Lopta na zagrebačkom Žitnjaku.

Na završnici je sudjelovalo 12 ekipa iz cijele Hrvatske koji su prezentirali vrhunski mali nogomet, a najboljeg smo saznali tek u posljednjim sekundama finala. Uz pobjednički MNK Bjelovar i finaliste Sobe Apartmani Zagreb, među četiri najbolje ekipe plasirali su se Restoran Nada Vukovar i Štefan-Kumrovec. Nakon poraza u polufinalu u borbi za treće mjesto boljima se pokazala momčad Štefan-Kumrovca te tako osvojila brončano odličje.

No to je bila samo uvertira u dramatično finale koje je slijedilo i u kojem smo vidjeli čak devet golova. Poveo je Bjelovar u petoj minuti preko Ivice Majića. Četiri minute kasnije Habil Alili zabija zgoditak za 1:1 i vraća stvari na početak, a u 14. minuti Sobe Apartmani preko Davida Kovačića preokreću rezultat na 1:2. Svoju bolju igru kapitalizirali su tri minute kasnije pogotkom za 1:3 preko Nike Breščakovića.  Nije se dugo čekalo na sljedeći pogodak, svega tridesetak sekundi nakon što su izvali loptu s centra Josip Kozić je poentirao za 2:3. Odličnu igru koju su prezentirale obje momčadi začinio je raspoloženi Breščaković u 18. minuti za 2:4, koji je tim pogotkom postao najbolji strijelac turnira.  Nakon dvojbenog duela na sredini igrališta, ekipa MNK Bjelovar zabija pogodak za 3:4. Odmah na početku drugog poluvremena vidjeli smo gol za izjednačenje. Strijelac je bio Josip Kozić. Do zadnje minute gledali smo čvrst i neizvjestan mali nogomet, a kada se već mislilo da će se pobjednik turnira odlučivati socca raspucavanjem, pojavio se Ante Pavličević koji je svojim genijalnim potezom, na asistenciju vratara Srbljanovića, u posljednjoj minuti utakmice odlučio prvaka Hrvatske.

Naslovom najboljih malonogometaša u Hrvatskoj igrači MNK Bjelovar osigurali su si ulaznicu za sljedeću Ligu Prvaka sa svim plaćenim troškovima.

”Nismo očekivali ovakav uspjeh, ali utakmicu po utakmicu smo se dizali i na kraju zasluženo slavili. Finalna utakmica bila je vrlo zanimljiva. Ušli smo malo preopušteno, što nas je koštalo zaostatka od dva pogotka. Onda smo se probudili, zaigrali ozbiljnije i zasluženo slavili”, rekao je Kristijan Srbljanović iz MNK Bjelovar, koji je proglašen i najboljim vratarem turnira.

”Zasluge idu cijeloj ekipi.  U finale smo ušli dosta nervozno i to se vidjelo po rezultatu, ali srećom uspjeli smo okrenuti u zadnjim sekundama i osvojiti naslov. Nadam se da ćemo se dobro pripremiti za Ligu prvaka i da ćemo tamo biti konkurentni ostalim ekipama”, kazao je Ante Pavličević, najbolji igrač turnira.

Drugoplasirana ekipa Sobe Apartmani Zagreb bili su zadovoljni rezultatom i pokazanom igrom na cijelom natjecanju.

”Mislim da smo dobro otvorili finalnu utakmicu. Igrali smo dobro, ali su nas njihovi brzi slobodnjaci izbacili iz ritma i tu smo primili dva brza gola. Sve u svemu zadovoljni smo drugim mjestom, ekipe su bile odlične, isto kao i organizacija”, pojasnio je Petar Progovečki iz drugoplasiranog sastava.

Iako su igrači Štefan-Kumrovca priželjkivali naslov, morali su se zadovoljiti brončanim odličjem.

”Što se tiče trećeg mjesta, nije loše, ali pucali smo na finale. Svih 12 ekipa je prezentiralo dobar mali nogomet i svatko je mogao ući u završnicu. Što se tiče organizacije,  i ovaj put je bila na vrhunskom nivou, što je već uobičajeno za socca natjecanja. Ostaje žal za finalom, ali nadamo se boljim rezultatima u budućnosti”, pojasnio je vratar Ernest Malarić iz Štefan-Kumrovca, koji je bio jedan od reprezentativaca na posljednjem Svjetskom prvenstvu na Kreti.

Restoranu Nada Vukovar pripalo je četvrto mjesto, što zasigurno nije ono čemu su se nadali. Naime, većina sastava prošle godine je na Prvenstvu Hrvatske nastupala za momčad Auto servis Crnaić te je osvojila drugo mjesto i zaigrala na Ligi prvaka u Mariboru.

”Organizacija natjecanja je bila na odličnom nivou kao i prošle godine. Ove godine je konkurencija bila jača, o tome govori i nastup Bojana Vručine. Drago nam je što smo upravo njegovu ekipu izbacili s natjecanja. U polufinalu nam je falilo svježine, imali smo manjak igrača i ostaje svakako žal za neigranjem u finalu”, kazao je Danijel Jaman iz četvrtoplasirane vukovarske ekipe.

Zbog epidemioloških mjera, na završnici nije bilo publike, ali sve utakmice gledatelji su mogli pratiti putem live streama, a sama završnica bila je prenošena u programu Hrvatske Nogometne Televizije (HNTV-a).