Modrić strijelac u pobjedi Real Madrida na Camp Nou (VIDEO)

U prvom ovosezonskom El Clasicu Real Madrid je u sklopu 6. kola LaLige pred praznim tribinama Camp Noua slavio protiv Barcelone rezultatom 1:3 (1:1), a posljednji pogodak na susretu postigao je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić.

35-godišnji veznjak je u igru ušao u 69. minuti te je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu kraljevskog kluba. Modrić je spretno reagirao na asistenciju Rodryga te je prevario vratara Neta da bi s deset metara zatresao mrežu domaćih.

Desetki Reala ovo je bio drugi pogodak u sezoni obzirom da je strijelac bio i u 1. kolu Lige prvaka u porazu od Šahtar Donjecka (2:3).

Utakmica je odlično počela za goste koji su u vodstvo došli već u 5. minuti kada je Benzema uposlio Valverdea, a on je iz kaznenog prostora poslao loptu pod prečku.

Barcelona je uzvratila nakon tri minute. Rezultat je poravnao 17-godišnji Ansu Fati koji je na asistenciju Albe iz peterca poslao loptu pokraj nemoćnog Courtoisa. Mladi nogometaš je tako postao najmlađi strijelac u El Clasicu u 21. stoljeću.

Gosti su ponovno u vodstvo u 63. minuti. Nakon intervencije VAR-a sudac Munar je pogledao snimku na kojoj se vidjelo povlačenje Sergija Ramosa od strane Lengleta te je pokazao na bijelu točku. Kapetan Reala je sam odlučio izvesti kazneni udarac te je bio uspješan u tome.

Ovom pobjedom Real je preuzeo vodeću poziciju na ljestvici te trenutno ima šest bodova više od najvećeg rivala koji je odigrao utakmicu manje.