N+ Zagorski nogomet: Tondach uvjerljivo gazi

U nedjelju su se igrale utakmice 1. i 2. Županijske nogometne lige. U 1. ŽNL vodeći Tondach je povećao svoju prednost na tablici zahvaljujući raspletu ostalih rezultata.

U derbiju kola 1. ŽNL svoj susret igrali su domaći Inkop-Poznanovec te gost iz Novog Golubovca-Golubovec. Bio je to sraz druge i četvrte momčadi tako da su i očekivanja od same utakmice bila velika. Prije svega očekivali smo sadržajnu utakmicu što smo svakako i dobili, no krenimo redom. Na samom početku utakmic, u 11. minuti, domaća ekipa dolazi u probleme zbog direktnog isključenja njihovog igrača Jurice Draganića. Gost nakon toga ima priliku sa igračem više riješiti utakmicu već u prvih 30ak minuta no to im ne polazi za „nogom“. Promašaje gostiju iskoristio je Davor Lajšić koji dovodi domaću momčad samo minutu prije kraja prvog poluvremena u vodstvo od 1:0. Početkom drugog poluvremena gost se budi te već u 48. minuti Tomislav Škudar poravnava rezultat na 1:1. U 60. minuti sudac na nezadovoljstvo domaćih igrača i navijača dosuđuje kazneni udarac. Precizan sa bijele točke bio je Nikola Bobek za preokret gostiju. Do kraja utakmice domaćin se nije predavao te su u 78. minuti uspjeli izjednačiti na konačnih 2:2 preko Jurice Vučkovića. Svakako jedna odlična utakmica za neutralne gledatelje koji su mogli gledati vrlo sadržajnu utakmicu u kojoj gost nije iskoristio igrača više.

Oštrc u sudačkoj nadoknadi stigao do boda

U Zlataru smo imali prilike gledati jednu tvrdu utakmicu između domaćina Oštrca i Stubice. Uvijek tvrd domaćin je ugostio, punu sampouzdanja i želje za pobjedom, Stubicu koja je u prošlom kola nanijela prvi poraz Tondachu. Stubica je stigla do prednosti od 0:1 iz kaznenog udarca preko Matije Drempetića. Gosti su držali prednost sve do kraja same utakmice kada Jan Sjepan Dominić postiže u 90+2 minuti pogodak za 1:1. Smatramo da gosti mogu biti jako nezadovoljni gubitkom 2 vrlo važna boda koji bi ih pomaknuli prema vrhu ljestvice.

Podjela bodova u derbiju začelja

U Dubravi Zabočkoj domaća ekipa Rudara ugostila je Mladost iz Marije Bistrice. Susret dvaju klubova koji su sa 8, odnosno 7 bodova bili na dvanaestom, odnosno pretposljednjem mjestu. Susret je bolje započeo Rudar koji već u 5. minuti preko, ove sezone vrlo važnog igrača Rudara, Miljenka Gradečkog dolaze u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao. Početkom drugog poluvremena gost nakon samo 6. Minuta dolazi do poravnanja rezultata. Strijelac pogotka bio je Kikić Marko. Priliku za ponovno vodstvo imao je Rudar iz kaznenog udarca, no domaćini to nisu znali iskoristiti, te je utakmica završila rezultatom 1:1.

Alen Jambrešić priredio iznenađenje kola

U Oroslavju se igrao susret između favoriziranog Oroslavja te Zagorca iz Velikog Trgovišća. Susret u kojem je Oroslavje krenulo bolje u utakmicu i imalo dominaciju od samog početka. Stvorili su mnoge šanse koje nisu uspjeli realizirati. Gost se dobro branio i na kontre pokušavao zaprijetiti domaćinu. Tako su iz jedne polukontre u 30. minuti izborili slobodni udarac kojeg je odlučio preuzeti mladi Alen Jambrešić koji postiže pogodak za 0:1. Na samom početku drugog poluvremena gost ima priliku povećati vodstvo sa bijele točke, no golman Goran Knezić brani udarac. Do kraja susreta imali smo priliku vidjeti i gredu i nekoliko velikih promašaja igrača Oroslavja no rezultata se nije mijenjao.

Tondach uvjerljiv protiv Klanjca

Vodeći Tondach je već u 24 minute imao prednost od 2:0. Strijelac oba pogotka bio je Goran Jaković. U nastavku susreta Tondach je preko Tomislava Rogana povećao svoju prednost na konačnih 3:0 te tako upisao nova 3 boda na putu do osvajanja prvenstva. Ovom pobjedom su pobjegli drugoplasiranom Inkopu na 5 bodova što je svakako velika prednost.

Matija Gubec pobjedom prepustio dno ljestvice Mladosti MB

Matija Gubec predvođen kapetanom Polovancem te ostalim igračima prvoligaškog iskustva ugostili su Stražu koja je u prošlom kolu ostvarila pobjedu od 8:0. Dojma smo kako su u prošlom kolu se ispucali gosti iz Straže te u ovom kolu nismo niti očekivali previše golova sa njihove strane.

Matija Gubec svjestan svoje situacije na ljestvici se bolje snalazi u prvom poluvremenu te preko Marka Hegola u 35. min., te Josipa Barišića u 45. min. dolazi do prednosti od 2:0. U nastavku susreta budi se i gost koji u 66. minuti preko Jutriše Dina dolazi do smanjenja rezultata od 2:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao a domaćin je upisao vrlo važna 3 boda.

Susjedski derbi završio neodlučeno

Domaćin Rudar iz Mihovljana ugostio je Radoboj. Utakmica dvije susjednih općina u kojoj smo očekivali tvrdu utakmicu no prednost smo dali ipak gostu koji ima četveroligaško iskustvo. Utakmica je počela odlično za goste, te već u 4. minuti preko Josipa Smrečkog dolaze u vodstvo.  Samo 8 minuta kasnije domaćin ostaje sa 10 igrača nakon što Ivan Risek dobija 2 opomene. Gost to nije znao iskoristiti te se na poluvrijeme odlazi sa 0:1. U nastavku susreta gost u 56. minuti također ostaje sa 10 igrača nakon što Matija Zaplatić zbog dvije opomene dobiva crveni karton.  Samo 5. minuta kasnije domaćini preko Marijana Kovačića dolaze do izjednačenja. No gosti traže pobjedu te u 72. minuti Jurica Cigula donosi ponovno vodstvo Radoboja. Na samom kraju susreta gost ostaje sa 9 igrača. Drugi žuti karton, odnosno isključujući dobiva Sinković Martin koji radi prekršaj za kazneni udarac. Matija Šalković preuzima odgovornost te poravnava rezultat sa bijele točke na konačnih 2:2.

U 2. ŽNL stanje na tablici se potpuno zakompliciralo nakon što konkurenti iz kolo u kolo kiksaju i daju priliku borbe za naslova ostalim klubovima.

„Joker s klupe“ iznenadio Ivančicu

Derbi kola igrao nam se u Belcu gdje je domaća Mladost dočekala vodeću Ivančicu. Utakmica u kojoj je Ivančica bila favorit i očekivali smo pobjedu bez obzira na vrlo neugodnog domaćina koji jačim protivnicima kod kuće stvara probleme. Tako je bilo i ovaj put. Već u 10. minuti vodstvo domaćinu donosi Matija Brnjak. Za poravnanje rezultata pobrinuo se najbolji strijelac lige Mario Šumiga, koji je zabio za 1:1 u 45. minuti. U nastavku susreta trener domaćina u 53. minuti u igru uvodi Antuna Bručića koji nakon samo 3 minute provedena u igre donosi ponovno vodstvo Belca. Do kraja susreta istoimeni igrač svojim drugim pogotkom povećava rezultat na konačnih 3:1.

Susjedski derbi pripao gostima

U susjedskom derbiju između Toplica te gosta iz Gubaševa-Đalski imali smo priliku vidjeti utakmicu sadržajnu utakmicu sa nekoliko predivnih golova. Gosti su već u 9. minuti preko Marka Mikuljana stigli do vodstva. Samo 9 minuta kasnije Kaurloto Karlo poravnava rezultat na 1:1. U 32. minuti gost ponovno dolazi do vodstva, ovaj put preko Tomislava Beloševića. 7 minuta kasnije Štefanić Mario poravnava rezultata na 2:2. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U nastavku drugog poluvremena čekali smo na gol sve do 78 minute. Golom Ivana Korušića Đalski dolazi 3. put do vodstva te do konačne pobjede od 2:3. Đalski se ovom pobjedom izjednačio na tablici sa Ivančicom gdje dijele drugo mjesto sa 15 bodova iza vodećeg Jedinstva koji ima 16 bodova te utakmicu više.

U preostalim susretima Jedinstvo uvjerljivo slavilo protiv Milengrada rezultatom 4:0. Strijelci pogotka su bili Lončar Dražen, Lekaj Paul, Piljek Matija te Junković Dario. Lobor slavio kod posljednjeg Desinića sa uvjerljivih 0:4. Mrežu Desinića su „tresli“ Luka Đurinec, Plašć Karlo, Petrovečki Mario te Gregurić Matija iz kaznenog udarca. Pregrada preko Luke Kantolića i Luke Kantocija došla u posljednjih 12 minuta do vodstva od 0:2 u Konjščini kod Sloge.

Sljedeće kolo u 1. ŽNL nas očekuju novi zanimljivi susreti. Derbi kola igra se u Oroslavju gdje istoimeni domaćin dočekuje Tondach. Susjedski derbi nas očekuje u Golubovcu kojem u goste dolazi Rudar iz Mihovljana. Stubica nakon pobjede kod kuće protiv Tondacha prije dva kola traži i pobjedu protiv drugog kluba iz Općine Bedekovčina-Inkopa. U preostalim susretima nas mogu očekivati vrlo sadržajne utakmice sa ponekim iznenađenjem.

U 2. ŽNL derbi kola je svakako ono u Zlatar Bistrici između vodeća dva kluba. Ivančica kao domaćin dočekuje Jedinstvo. Nadamo se da će utakmica proči i završiti u nogometnom raspoloženju i da neće biti nikakvih incidenata. Đalski u drugom derbiju u samo dva kola igra kod kuće protiv Omladinca. U Pregradi nas također očekuje vrlo zanimljiv susret dva susjedna kluba između istoimenog domaćina te Toplica iz Krapinskih Toplica. Zanimljivi susreti začelja nas očekuju i u Budinščini gdje Milengrad dočekuje posljednji Desinić, te u Loboru gdje dolazi Sloga.