Nakon trilera u Ljudskom vrtu Bišćan nadohvat titule s Olimpijom (VIDEO)

Uff, kakav derbi! Subotnji sraz Maribor i Olimpije nikog nije ostavio ravnodušnim. Odluka o najboljoj momčadi Prve lige Telekom Slovenije u sezoni 2017/18 past će u posljednja dva kola, a Olimpija u posljednji tjedan ulazi s dva boda prednosti ispred Maribora.

Teško je riječima opisati što se sve događalo u subotu navečer u Ljudskom vrtu. Na rasprodanom stadionu viđena je prava drama, u kojoj su puni plijen kući odnijeli gosti iz Ljubljane. Već u trećoj minuti Zeleno-bijeli su došli do vodstva zahvaljujući sretnom pogotku Darija Čanađije. Šokirani domaćini brzo su uzvratili i izjednačili preko Luke Zahoviča, koji se u trenutku prijema lopte nalazio u zaleđu, no pomoćnici glavnog suca Damira Skomine ovaj su put zakazali.

Nastavak prvog poluvremena nije ponudio većih uzbuđenja, a u drugih 45 minuta odigrala se predstava za nogometne sladokusce. U 52. minuti “Vijoličasti” su već počeli slaviti novu titulu, jer su drugim pogotkom Zahoviča najbližim pratiteljima pobjegli na virtualnih +4. Gostujući strateg Igor Bišćan u tom trenutku sve karte je očekivano bacio na napad, a napadačke snage pojačao je i Darko Milanič, što je bio znak ta totalni run&gun. Prvo je Olimpijin Issah Abass pogodio prečku, a isti igrač je u 74. minuti idealno poslužio Stefana Savića, kojeg je u kaznenom prostoru morao srušiti Jasmin Handanović. Iskusni vratar Maribora je kod kaznenog udarca Roka Kronavetera dotaknuo loptu, no potonja je ipak završila u mreži za 2:2. Pet minuta kasnije domaći rezervist Jasmin Mešanović pogodio je stativu, a za potpuni delirij u gostujućoj momčadi u 90. minuti pobrinuo se joker s klupe Andres Vombergar, koji je nakon asistencije Dina Štigleca glavom matirao Handanovića.

U sudačkom produžetku Mešanović je još jedan put stresao stativu, tako da se Milanič nakon susreta razumljivo mogao potužiti na (ne)sreću: “Zaslužili smo više. U jednom trenutku smo zaigrali s čak četiri napadača, no to nam nije donijelo pobjedu. U ključnim trenucima falilo nam je mirnoće. U posljednje dvije utakmice moramo pobijediti i nadati se kiksu Olimpije.” Bišćan je nakon serije kikseva u posljednjim tjednima konačno sretan dočekao kraj derbija: “Presretan sam zbog rezultata. Obje momčadi so odigrale odlično. Pronašli smo način, kako pobijediti tako kvalitetnog suparnika. Odlučio sam se za potpuni napad. Potpuno nam je jasno, što moramo napraviti u posljednje dvije utakmice.

Prva liga Telekom Slovenije: Maribor – Olimpija 2:3 (1:1), Triglav – Aluminij 0:2 (0:1), Rudar – Gorica 0:1 (0:1), Domžale – Krško in Ankaran – Celje u nedjelju.