NAŠI VANI: Beljo upisao prvijenac za Augsburg, Balić 2/2 od dolaska u Bansku Bystricu, Kotarski i Brkić nižu utakmice bez primljenog pogotka

Dion Drena Beljo

Ponedjeljak je, a to znači samo jedno – novi, najopširniji pregled nastupa hrvatskih internacionalaca u Europi u vikendu iza nas.

ENGLESKA

Mateo Kovačić je kao kapetan predvodio momčad Chelseaja u pobjedi od 1:0 protiv Leedsa u kojoj su „Plavci“ prekinuli niz od 5 utakmica bez pobjede. On je za 75 minuta na terenu imao 6 oduzetih lopti te je osvojio 6 od 8 duela.

Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od 1:0 protiv Wolverhamptona. Ivan je upisao jedno ključno dodavanje, osvojio 4 od 10 duela, precizno je uputio 2 od 10 centaršuteva, dok je promašio jednu veliku priliku. Perišić je posljednji put izravno sudjelovao kod prvenstvenog pogotka 4.1. u gostujućoj pobjedi od 4:0 protiv Crystal Palacea.

Duje Ćaleta Car i Mislav Oršić nisu bili ni na klupi u pobjedi Southamptona od 1:0 protiv Leicestera.

ŠPANJOLSKA

Ivan Rakitić je kao kapetan predvodio Sevillu u teškom porazu od 6:1 na gostovanju kod Atletico Madrida, a pritom je propustio realizirati i kazneni udarac pri rezultatu 4:1. Ivo Grbić je ostao na klupi za Atletico.

Luka Modrić je zbog viška žutih kartona propustio utakmicu između njegovog Reala i Betisa na Benito Villamarinu.

NJEMAČKA

U derbiju kola između Borussije Dortmund i Leipziga, domaćini su slavili s 2:1, a za goste je svih 90 minuta odigrao Joško Gvardiol. Joško je osvojio samo 2 od 7 duela, dok je precizno uputio 9 od 11 dugih lopti te je imao 3 otklonjene opasnosti i po jedan blokiran udarac i oduzetu loptu.

Hoffenheim je u grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi, a minimalni poraz od 1:0 kod Mainza ih je gurnuo u dodatne probleme te su trenutno na 16. mjestu u prvenstvu. Andrej Kramarić je odigrao 59 minuta tijekom kojih nije uputio niti jedan udarac, a imao je 2/2 uspješna driblinga i jedno ključno dodavanje.

Josip Stanišić je u gostujućoj pobjedi njegovog Bayerna od 2:1 protiv Stuttgarta ponovno odigrao svih 90 minuta. Josip je oduzeo 5 lopti, presjekao dvije te je imao jedno ključno dodavanje. Precizno je uputio 4 od 5 dugih lopti, a osvojio je 5 od 11 duela. Nagelsmann je izjavio kako je Josipa po drugi uzastopni put izabrao ispred Cancela zbog boljih defanzivnih karakteristika. Borna Sosa nije igrao za domaće zbog suspenzije izazvane prekomjernim brojem žutih kartona.

Nogometaši Augsburga su s 2:1 svladali Werder u utakmici u kojoj je Dion Drena Beljo postigao prvijenac u dresu domaće momčadi. Uz pogodak, izdvajamo podatak da je Beljo osvojio 6 od 9 duela za 74 minute na terenu. David Čolina nije bio ni na klupi za Augsburg.

Josip Juranović je odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogoodaka između njegovog Union Berlina i Kolna i to na poziciji lijevog krilnog bočnog. Josip je imao dva uspješna driblinga, 5 od 9 preciznih dugih lopti te 3 od 8 uspješnih centaršuteva. Kod gostiju je Nikola Soldo ostao na klupi.

Filip Uremović je odigrao svih 90 minuta na poziciji središnjeg stopera u teškom porazu njegove Herthe na gostovanju kod Bayer Leverkusena od 4:1, dok je Ivan Šunjić u igru ušao u 84. minuti. Filip je osvojio svih 5 zračnih duela uz 3 otklonjene opasnosti, dva blokirana udarca i dvije oduzete lopte, ali je dva puta bio predriblan. Ivan je imao 6 dodira s loptom.

U remiju od 2:2 između Wolfsburga i Eintrachta, samo je Kristijan Jakić od tri Hrvata na ova dva rostera dobio priliku. Jakić je odigrao posljednjih 15-ak minuta tijekom kojih je imao 9 dodira s loptom. Njegov suigrač Hrvoje Smolčić je ostao na klupi, dok Bartol Franjić nije konkurirao za utakmicu u redovima Wolfsburg.

ITALIJA

U remiju bez pogodaka između Atalante i Udinesea, Mario Pašalić je odigrao 30 minuta tijekom kojih je imao jedno ključno dodavanje i jednu promašenu veliku priliku.

Marko Pjaca je dobio posljednjih 20 minuta u porazu Empolija od 2:1 kod Monze, a za to vrijeme na terenu je imao jedno ključno dodavanje te jedan osvojen duel.

U pobjedi Fiorentine nad Milanom od 2:1, Josip Brekalo je ostao na klupi, dok je u redovima poraženih Ante Rebić igrao do 66. minute. Ante nije imao niti jedan uspješan dribling od 4 pokušaja, dok je osvojio 4 od 13 duela u kojima je sudjelovao.

Domagoj Bradarić je u dresu Salernitane odradio svih 90 minuta u gostujućem remiju bez pogodaka protiv Sampdorije. Imao je 3 otklonjene opasnosti, jedan uspješan dribling te po jedno presijecanje i oduzetu loptu, dok je osvojio 2 od 4 duela.

U pobjedi Intera od 2:0 protiv Leccea, Marcelo Brozović je odigrao posljednjih 20 minuta, a za to vrijeme je imao dvije otklonjene opasnosti.

Toma Bašić nije nastupio za Lazio u gostujućoj pobjedi protiv Napolija.

FRANCUSKA

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u očuvanju čiste mreže svog Lyona u remiju protiv Lorienta. Nekadašnji stup hrvatske obrane je imao 5 otklonjenih opasnosti, dva presijecanja, jedan blokiran udarac i 3/3 precizne duge lopte, dok je osvojio samo 2 od 6 duela.

Lovro Majer je ušao tek u 86. minuti u porazu njegovog Rennesa od 1:0 protiv Marseillea. Za tih par minuta na terenu je osvojio 2/2 duela i uputio svih 8 točnih dodavanja.

Ante Palaversa još uvijek nije spreman za nastupe u dresu Troyesa.

NIZOZEMSKA

Vitesse i AZ su u petak otvorili 24. kolo Eredivisie, a za domaće su u minimalnom porazu od 1:0 nastupili Dominik Oroz i Gabriel Vidović. Dominik je na poziciji desnog stopera odigrao 82 minute prije nego što je izašao zbog ozljede. Nije to bila najbolja utakmica za njega pošto je osvojio samo 2 od 6 duela, a bio je predriblan čak 3 puta. Gabriel je u igru ušao u 54. minuti, a do kraja susreta je osvojio 6 od 7 duela, imao 2 od 3 uspješna driblinga i 4 pretrpljena prekršaja.

Fortuna Sittard je na gostovanju kod Utrechta slavila s 2:1, a prvijenac za goste je upisao Kristijan Bistrović koji je tako zaokružio sjajan početak u dresu Nizozemaca. Hrvatski vratar na golu Fortune  Ivor Pandur je imao četiri obrane, dok je Stipe Radić u igru ušao u 94. minuti.

Tibor Halilović nije bio u konkurenciji za nastup u utakmici između njegovog Heerenveena i Twentea.

PORTUGAL

Boavista i Arouca su remijem bez pogodaka otvorili 23. kolo portugalske Primeira lige, a za goste je svih 90 minuta odigrao Nino Galović. Bila je to treća utakmica u posljednje četiri u kojoj Arouca nije primila pogodak, a u novu „čistu mrežu“ Nino je ugradio 5 otklonjenih opasnosti.

Petar Musa je u pobjedi Benfice od 2:0 nad Famalicaom u igru ušao u 83. minuti te je imao 7 dodira s loptom.

Fabijan Buntić je na gostovanju kod Estorila ostvario 8. utakmicu bez primljenog pogotka za Vizelu koja je slavila s 3:0. Na putu do pobjede je Fabijan imao dvije obrane.

Renato Pantalon nije konkurirao za Rio Ave na gostovanju kod Brage.

BELGIJA

Nogometaši Oostendea s jakim hrvatskim snagama su poprilično iznenadili sve i na otvaranju 28. kola svladali Club Brugge s 3:0 na svojoj Diaz Areni. Sva trojica Hrvata su utakmicu započela u startnih 11 – Matej Rodin kao desni stoper, Mateo Barać kao lijevi stoper, a Ivan Durdov kao jedan od dva napadača. Rodin je imao 6 otklonjenih opasnosti, 5 presijecanja, 3 oduzete lopte, a osvojio je i 9 od 11 duela. Barać je upisao jedno ključno dodavanje, 2 presijecanja i jednu otklonjenu opasnost, dok je Durdov odigrao sat vremena tijekom kojih je imao 8 od 14 osvojenih duela. Domaćini su slali dosta dugih lopti prema 192 centimetra visokom Hrvatu, a ovaj je osvojio 6 zračnih duela.

Matej je uvršten i u najboljih 11 kola prema SofaScoreu:

Team of the Week provided by Sofascore

Stipe Perica je odigrao posljednjh 15 minuta za Standard u pobjedi od 2:0 protiv Eupena te je imao 6 dodira s loptom.

ŠKOTSKA

Nogometaši Rangersa su s 3:1 svladali Kilmarnock u utakmici 28. kola škotskog Premiershipa, a asistenciju je u tom susretu upisao Antonio Čolak, dok je Borna Barišić odigrao svih 90 minuta tijekom kojih je imao 3 ključna dodavanja, 4 oduzete lopte i 5/7 osvojenih duela na tlu.

Marijan Čabraja je odigrao svih 90 minuta na poziciji lijevog bočnog u gostujućoj pobjedi njegovog Hiberniana od 4:1 nad Livingstonom te je osvojio 6/11 duela, upisao jedno ključno dodavanje, tri oduzete lopte i dvije otklonjene opasnosti.

AUSTRIJA

Nogometaši Rieda su na domaćem terenu s 3:1 poraženi od Austrije Beč. Tin Plavotić i Roko Jurišić su odigrali svih 90 minuta u redovima poražnih, dok je Leo Mikić utakmicu presjedio na klupi. Plavotić je imao 4 otklonjene opasnosti i dva presijecanja, ali je osvojio samo 3 od 8 duela. S druge strane, Jurišić je imao 5 otklonjenih opasnosti, 4 presijecanja, dvije oduzete lopte i dva presijecanja, dok je osvojio 4 od 8 duela.

Jan Jurčec je odigrao prvih 45 minuta u porazu njegovog Altacha od 3:0 na gostovanju kod Austrije Lustenau, dok Jurica Jurčec nije konkurirao za nastup.

Luka Sučić je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena između Rapida iz Beča i Salzburga napustio igru zbog ozljede.

Matija Horvat nije ulazio s klupe za Hartberg, dok njegov suigrač Marin Karamarko nije konkurirao za utakmicu protiv Wolfsbergera. Marin Ljubičić također nije konkurirao za nastup za svoj LASK.

TURSKA

Nogometaši Umraniyespora su na gostovanju šokirali Trabzonspor te su slavili s 2:1. Goste je kao kapetan predvodio Tomislav Glumac sa 6 otklonjenih opasnosti, dok je Antonio Mršić u drugoj uzastopnoj utakmici upisao asistenciju i to za pogodak nekadašnjeg nogometaša Hajduka – Mehmeta Umuta Nayira. Samo Nayir (12) ima više izravnih sudjelovanja kod pogodaka u redovima Umraniyespora od Mršića (7).

Robert Murić je ušao u 58. minuti u remiju bez pogodaka između njegovog Konyaspora i Giresunspora te je za to vrijeme na terenu imao dva ključna dodavanja i jedan pogođen okvir gola gostiju. Domagoj Pavičić nije konkurirao za nastup, a njima dvojici se proteklog tjedna pridružio još jedan Hrvat – Niko Rak koji je u Konyaspor stigao iz Šibenika.

ŠVICARSKA

Matej Maglica je odigrao 83 minute u remiju njegovog St. Gallena od 1:1 protiv Grasshoppera. Matej je otklonio 6 opasnosti, presijekao dva dodavanja, osvojio 8 od 12 duela, a precizno je uputio 7 od 9 dugih lopti.

Nogometaši Zuricha i Servettea su kompletirali još jedno kolo puno remija u Švicarskoj s remijem od 1:1. Nikola Katić je odigrao svih 90 minuta za domaće tijekom kojih je imao 7 otklonjenih opasnosti, 6 oduzetih lopti i 9/12 osvojenih duela, dok je njegov suigrač Roko Šimić odigrao drugo poluvrijeme u kojem je osvojio 5 od 6 duela i kreirao jednu veliku priliku sa samo 15 dodira s loptom.

Nikola Katić je uvršten među najboljih 11 kola prema SofaScoreu:

ČEŠKA

Robert Mišković je igrao do 64. minute u gostujućem remiju od 1:1 između njegove Banik Ostrave i Pardubica.

Matej Mršić je u iznenađujućoj pobjedi njegovih Čeških Budejovica nad Slavijom Prag utakmicu gledao s klupe, dok Marko Alvir nije konkurirao za nastup za Viktoriju Plzen u remiju od 1:1 protiv Hradec Kralova.

UKRAJINA

Neven Đurasek je odigrao svih 90 minuta za Shakhtar u „šamaranju“ Metalista od čak 0:7.

Ivijan Svržnjak je u pobjedi PFC Lviv od 1:0 u derbiju začelja protiv Minaja debitirao u redovima pobjednika. Odigrao je 63 minute u vrhu napada, ali je njegova zamjena postigla pogodak za pobjedu.

DANSKA

Marko Divković je odigrao posljednjih 15-ak minuta u iznenađujućem porazu njegovog Brondbyja na gostovanju kod Lyngbyja te je imao jedno ključno dodavanje.

GRČKA

Vodeća momčad grčkog prvenstva AEK Atena je na gostovanju kod OFI Crete slavila s uvjerljvih 3:0. Svih 90 minuta je za goste odigrao Domagoj Vida tijekom kojih je osvojio 6 od 8 duela (sva 4 zračna), otklonio 4 opasnosti, presijekao 3 lopte, oduzeo dvije, a pokazao je i lakoću u igru s nogom jer je precizno poslao svih 6 dugih lopti.

Jedan od lakših „clean sheetova“ ove sezone je upisao Dominik Kotarski između vratnica PAOK-a koji su sa 6:0 svladali Ionikos, a Dominik nije imao potrebu upisati niti jednu obranu te je upisao 13. utakmicu bez primljenog gola u grčkoj eliti.

IZRAEL

Nakon što je u prošlom kolu upisao asistenciju u porazu od Ashdoda, hrvatski veznjak Hrvoje Ilić je u tek trećem nastupu za Hapoel Tel Aviv postigao svoj prvi pogodak. Ilić je postigao prvi pogodak na susretu u gostujućoj pobjedi Hapoela od 3:1 protiv Beitara.

Ante Puljić je odigrao svih 90 minuta na poziciji središnjeg stopera u remiju njegovog Bnei Sakhnina od 1:1 protiv Ashdoda.

CIPAR

Marin Jakoliš je odigrao 74 minute u pobjedi AEK Larnace od 3:1 protiv Paralimnija.

U srazu između Chlorake i Doxe u kojoj su gosti slavili s 2:1, Vinko Međimorec je za poražene odigrao 90 minuta, dok je Christian Ilić za pobjednike igrao od 55. minute.

RUSIJA

Silvije Begić i Danijel Miškić su ušli s klupe za pričuve u gostujućem remiju njihovog Urala od 2:2 protiv Spartaka. Begić je za 11 minuta imao jedan blokiran udarac, dok je Miškić kreirao jednu veliku priliku i oduzeo jednu loptu.

Mario Ćurić za Torpedo te Zoran Nižić za Akhmat Grozny nisu ulazili u igru u proteklom kolu.

MAĐARSKA

U remiju na gostovanju kod Ferencvarosa, Andrej Lukić je odigrao svih 90 minuta, a Marko Brtan posljednjih 15-ak za Mezokovesd.

Dominik Kovačić je odigrao svih 90 minuta u porazu Kisvarde od 0:1 protiv Kecskemetija.

Zoran Lesjak je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu Zalaegerszega od Paksija rezultatom 3:1.

Luka Capan i Ivan Lovrić su odigrali svih 90 minuta u pobjedi Honveda od 3:1 protiv Puskas Akademije, dok su kod gostiju Karlo Bartolec i Jakov Puljić utakmicu započeli u početnih 11.

RUMUNJSKA

Karlo Letica je u proteklom kolu bio heroj Hermannstadta, dok je Marko Dugandžić bio tragičar za Rapid Bukurešt. Naime, Hermannstadt je slavio s 0:1 protiv Rapida, a pri tom rezultatu u sudačkoj nadoknadi, Letica je Dugandžiću obranio kazneni udarac i gosti su iz glavnog grada otišli s punim plijenom. Bio je to drugi promašeni kazneni udarac za Dugandžića u posljednja četiri kola. Ljuban Crepulja je za domaće odigrao prvih 45 minuta, dok je Matko Babić presjedio cijeli susret na klupi gostiju.

Juraj Badelj je utakmicu između njegove Universitatea Craiove i Petrolula napustio u 16. minuti zbog ozljede.

Antonio Jakoliš je odigrao svih 90 minuta za Arges u remiju bez pogodaka protiv Voluntarija.

BUGARSKA

U pobjedi Septemvrija od 2:1 na gostovanju kod Beroea, Petar Čuić je odigrao svih 90 minuta u redovima pobjednika na poziciji lijevog krila, dok je Maks Juraj Čelić odigrao svih 90 minuta na poziciji središnjeg stopera za Beroe.

Petar Bosančić je odigrao svih 90 minuta u porazu Cherno Mora od 2:1 protiv Boteva, dok je za Botev u 71. minuti u igru ušao Martin Sekulić.

Dinko Horkaš je bio među vratnicama Lokomotiv Plovdiva u gostujućem remiju od 1:1 protiv CSKA Sofije.

Ante Živković je odigrao svih 90 minuta u porazu Hebara od 0:2 protiv Levskog, dok je Loren Maružin odigrao posljednjih pola sata.

SLOVAČKA

Andrija Balić je proteklog vikenda odigrao drugu utakmicu za Bansku Bystricu od početka njegove posudbe iz Dunajske Strede te je postigao svoj drugi pogodak. Andrijin pogodak u 69. minuti je donio gostima pobjedu od 2:1 protiv Skalice. U sljedećem kolu Banska Bystrica dočekuje Dunajsku Stredu.

POLJSKA

Antonio Milić je postigao prvi ovosezonski pogodak u pobjedi od Lecha od 5:0 protiv Lechije za koju je svih 90 minuta odigrao Mario Maloča koji je osvojio 3 od 5 duela, otklonio 3 opasnosti kraj svog gola i imao po dva blokirana udarca i dva presijecanja.

Marko Kolar je odigrao 67 minuta za Wislu Plock u porazu od 1:0 protiv Korone Kielce. Kolar je otklonio 3 opasnosti, osvojio jedan duel i imao jedno ključno dodavanje.

Zoran Arsenić je kao kapetan predvodio Rakow do nove gostujuće pobjede od 2:0 protiv Pogona na čijim je vratima branio Dante Stipica koji nije imao nijednu obranu. Arsenić je imao 4 otklonjene opasnosti, 3 presijecanja te 7/13 osvojenih duela, dok je njegov suigrač Fran Tudor imao 7 oduzetih lopti, 3 presijecanja, dvije otklonjene opasnosti, dva uspješna driblinga te 10/17 osvojenih duela na tlu.

AZERBAJDŽAN

Mario Mustapić je bio između vratnica Kapaza u porazu od 2:0 protiv Sabaha.

Ivan Brkić je u pobjedi Netfchija od 4:0 protiv Turana upisao jubilarnu 10. utakmicu bez primljenog gola u 17. nastupu ove sezone.

KAZAHSTAN

Nogometaši Astane su s 2:1 svladali Shakhtar Karagandy u utakmici 1. kola u kojoj su svih 90 minuta odigrali Josip Čondrić te Marin Tomasov.

Ivan Graf je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Kyzylzhara od 1:0 protiv Kaisara.

Andrija Filipović je igrao do 77. minute u gostujućoj pobjedi Aktobea od 1:0 protiv Zhetysa, a upravo je njegova zamjena postigla pogodak za pobjedu.

Bernardo Matić je odigrao svih 90 minuta za Ordabasy u pobjedi od 3:1 protiv Kaspija.

SLOVENIJA

Nogomtaši ND Gorice su pod novim trenerom Edoardo Rejom s 1:0 slavili na gostovanju kod Celja. U početnoj postavi gostiju su krenuli Filip Brekalo i Matej Jukić, a s klupe su još ušli i Miroslav Iličić te Denis Cerovec. Vratar Matko Obradović je kao i Luka Bobičanec te Danijel Štefulj krenuo od prve minute za Celje, dok je Tin Matić ušao s klupe.

Domžale i Koper su remizirali bez pogodaka u utakmici u kojoj je za domaće nastupio Bartol Barišić kao igrač s klupe, dok su za Koper u početnoj postavi bili Karlo Bilić te Nikola Krajinović.

Olimpija je s minimalnih 1:0 svladala Radomlje, a u pobjedničkim redovima su Goran Milović te Ivan Posavec ušli s klupe, dok su kod poraženih Mario Čuić i Vicko Ševelj krenuli u početnih 11.

Jedini Hrvat koji je zabio u 25. kolu slovenske Prve lige bio je Sacha Marasović za Tabor u remiju od 1:1 protiv Brava. Uz Marasovića je Mihael Briški startao za Tabor, dok je Dino Halilović u igru ušao kao zamjena. Za Bravo je branio Matija Orbanić, a od prve minute su nastupili i Maro Katinić te Denis Bušnja.

LITVA

Tomislav Duka i Petar Mamić su zaigrali u početnoj postavi u porazu njihovog Žalgirisa od 2:3 protiv Dziugasa, a Mamić, drugi najbolji asistent prošlosezonskog prvenstva Litve, je upisao asistenciju kod vodećeg pogotka Žalgirisa.

ARMENIJA

Alashkert i Ararat-Armenia su remizirali bez pogodaka u „hrvatskom derbiju“ pošto sva trojica Hrvata koja nastupaju ove sezone u Armeniji igraju za ova dva kluba. Mateo Muzek je odigrao svih 90 minuta za domaćine, dok je Ivan Pešić u igru ušao početkom drugog dijela. Dragan Lovrić je za goste ostao na klupi.

BOSNA I HERCEGOVINA

Marko Pervan je odigrao svih 90 minuta za Slobodu u porazu od 1:0 na gostovanju kod Željezničara.

Nogometaši Veleža su s 1:0 svladali Borac, a svih 90 minuta u pobjedničkim redovima je odigrao Ante Hrkać, dok je Tino Blaž Lauš igrao do 70. minute. U redovima poraženih je Ivan Lagundžić odigrao svih 90 minuta, a Jakov Blagaić je igru napustio u 65. minuti.

U remiju bez pogodaka između Tuzle City i Sloge Doboj, za domaće je Robert Radić odigrao kompletnu utakmicu.

HŠK Zrinjski je s 5:0 svladao HŠK Posušje, a treći pogodak na utakmici je bio djelo hrvatske koprodukcije. Tomislav Kiš je upisao asistenciju, a Mario Tičinović drugi pogodak u trećoj utakmici polusezone. Za Zrinjski su od prve minute nastupili spomenuti Tičinović, Mario Ćuže, Antonio Ivančić te vratar Marko Marić koji je upisao drugi „clean sheet“ od dolaska u Mostar, dok su s klupe još ušli već spomenuti Kiš te Matija Malekinušić. 7 Hrvata je startalo za Posušje – vratar Luka Kukić, Toni Jović, Luka Lučić, Luka Marković, Vinko Rozić, Ivan Roca te Frane Maglica koji je pocrvenio, dok su s klupe još ušli Arijan Brković i Tomislav Dadić.

Nogometaši Širokog Brijega su poraženi od Sarajeva na Pecari s 1:3, a u početnoj postavi domaćih su bili vratar Renato Josipović, Ilija Bagarić, Mihael Kuprešak, Di Mateo Lovrić i Ivan Pranjić, dok su s klupe ušli Frano Medić, Tomislav Knežević i Fran Vukelić. U redovima pobjednika je Ivan Jelić Balta odigrao svih 90 minuta.

LUKSEMBURG

Filip Bojić je igrao do 59. minute u gostujućoj pobjedi Dudelangea od 2:1 protiv Strassena.

SJEVERNA IRSKA

Hrvoje Plum je na klupi Glentorana presjedio četvrtfinale Kupa protiv Crusadersa.

MALTA

Nogometaši Gzire su na domaćem terenu poraženi s 2:1 od Vallette. Za domaću momčad su svih 90 minuta odigrali vratar Darijan Žarkov, stoper Marko Ćosić te napadač Toni Kolega.

Nogometaši Hamruna su s 2:1 svladali Mosta FC na gostovanju te im pet kola prije kraja natjecanja samo jedan bod nedostaje kako bi i matematički osigurali titulu. Roko Prša nije konkurirao za utakmicu protiv Moste.

ALBANIJA

Amar Kahrimanović je pogotkom s bijele točke u 91. minuti donio bod Erzeniju na gostovanju kod Bylisa. Bio mu je to 6. pogodak ove sezone.

Edi Baša je odigrao 79 minuta u gostujućoj pobjedi od 2:1 protiv Lacija.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Mario Vrdoljak je upisao asistenciju u remiju njegove Akademije Pandev od 3:3 protiv Shkupija, a na terenu je proveo 74. minute.

Tomislav Turčin je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Sileksa od 4:1 protiv Pobede.