Naši vani: Peti pogodak Jovanovića, Kalinić i Vrsaljko asistenti; Bjelica se novom pobjedom približio vrhu (VIDEO)

Facebook/Lech Poznań

Osim Marija Pašalića, danas se u strijelce upisao i Ivan Jovanović, koji je postigao peti prvenstveni pogodak. Asistenti su bili Nikola Kalinić i Šime Vrsaljko, dok su od trenera pobjede upisali Nenad Bjelica i Ivan Leko, drugi prvenstveni poraz u nizu upisao je Goran Sablić.

Peti pogodak Jovanovića

U 18. kolu treće talijanske lige momčad Bisceglia osvojila je tri boda minimalnom pobjedom nad Casertanom 0-1. Za goste je cijeli susret odigrao 26-godišnji hrvatski napadač Ivan Jovanović koji je u 44. minuti postigao pogodak odluke iz kaznenog udarca. To je bio njegov peti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Asistencija Kalinića u pobjedi Milana

Nakon velikog kiksa kod Beneventa, Milan je danas upisao pobjedu na svom terenu. Prvu pobjedu pod vodstvom Gennara Gattusa Milan je upisao na svom terenu protiv Bologne, bilo je 2-1. Do 68. minute u igri je bio i naš napadač Nikola Kalinić, koji je upisao asistenciju, svoju prvu prvenstvenu ove sezone. Kalinić je u desetoj minuti primio visoku loptu, primirio ju glavom za Bonaventuru koji postiže prvi od ukupno dva pogotka koliko je danas zabio. Milan na tablici ima 24 boda iz 16 kola i zauzima sedmu poziciju.

Asistencija Vrsaljka

Madridski Atletico gostovao je u 15. kolu La Lige u Sevilli kod Betisa. Momčad Diega Simeonea slavila je s minimalnih 0-1 pogotkom Saula u 29. minuti. Asistent kod pogotka bio je naš Šime Vrsaljko, kojem je to druga asistencija u sezoni, nakon jedne u Kupu Kralja.

Bjelica bliže vrhu

Nakon krize i loših rezultata, poljski Lech kojeg vodi naš Nenad Bjelica očito se vratio pobjedničkim stazama. Lech je danas na svom terenu s minimalnih 1-0 svladao Cracoviu te se tako približio vodećim momčadima. Mario Šitum nije igrao zbog ozljede. Lech nakon 19 kola ima 32 boda i nalazi se na četvrtoj poziciji, bod manje od Jagiellonije, tri od Legije te četiri od prvoplasiranog Gornika.

Nova pobjeda Leke

U 18. kolu belgijske Jupiler lige, aktualni prvak Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko upisao je pobjedu protiv Lokerena rezultatom 3-1. Sva tri gola domaća je momčad postigla u prve 24 minute, dok su gosti počasni pogodak postigli u 59. minuti. Za goste je prvo poluvrijeme odigrao i naš Mario Tičinović. Club Brugge nakon 18 kola ima 44 boda i drži prvu poziciju.

Poraz Vulića

Grčki Apollon Smyrnis našeg Zorana Vulića poražen je na domaćem terenu protiv Asterasa rezultatom 1-3. Iako je Vulić uspio izvući Smyrnis iz opasne zone, s nova dva poraza opet je na rubu, na 14. poziciji ima 11 bodova, jednako kao i 15. Kerkyra, a to mjesto vodi u drugu ligu. Danas je cijeli susret za Vulićevu momčad odigrao naš vratar Ivan Čović.

Drugi poraz Širokog u nizu

Sve što je Široki Brijeg gradio tijekom cijele polusezone, momčad Gorana Sablića ‘prokockala’ je u svega tri kola. Nakon remija kod Mladosti, te prošlotjednog poraza protiv Željezničara, Širokobriježani su danas poraženi i kod Borca iz Banja Luke. Domaća momčad povela je u 29. minuti pogotkom Galešića, no Sablićeva momčad početkom drugog dijela poravnava pogotkom 39-godišnjeg napadača Wagnera. Nedostatak (po)najboljeg igrača Dejana Čabraje kojeg nema do kraja sezone uveliko se osjeti, pa gosti do kraja utakmice nisu uspjeli postići pogodak koji bi im donio tri boda. Štoviše, domaća momčad stigla je do pobjede u 91. minuti, zahvaljujući autogolu našeg braniča Josipa Barišića. Dodajmo kako je utakmica u prvom dijelu bila prekinuta na 15 minuta jer su domaći navijači s istočne tribine gađali suce utakmice, te je specijalna policija ispraznila tu tribinu. Široki je sada pao na četvrtu poziciju, imaju 35 bodova kao i trećeplasirano Sarajevo. Zrinjski je drugi s 40, a Željezničar s 41. Nakon zimske stanke, Sablićeva momčad 18.2. dočekuje Sarajevo.