NAŠI VANI: Juranović u debiju upisao asistenciju; zapaženi nastupi naših internacionalaca u Nizozemskoj

Juranovic

Travnjaci po Njemačkoj, Nizozemskoj i Španjolskoj su bili puni hrvatskih internacionalaca pa donosimo pregled onoga što su radili ove večeri.

NJEMAČKA

Josip Juranović je debitirao za Union iz Berlina na poziciji desnog “krilnog-bočnog” te je debi okrunio asistencijom za pobjednički pogodak protiv Werdera tako što je njegov centaršut iz kornera u 46. minuti Kevin Behrens pretvorio u konačnih 1-2. Union je tako proslavio 50. pobjedu u elitnom razredu njemačkog nogometa i trenutno drže drugo mjesto, sa samo 3 boda manje od vodećeg Bayerna.

Drugu utakmicu u nizu, Dion Drena Beljo je startao za Augsburg u Bundesligi. Danas je odigrao 66 minuta protiv Borussije Mönchengladbach te je postigao pogodak u prvom poluvremenu koji mu je ipak poništen zbog zaleđa koje mu je prethodilo. David Čolina nije ulazio u igru za Augsburg.

Hrvoje Smolčić je odigrao svih 90 minuta u remiju Eintrachta od 1-1 protiv Freiburga te je, prema SofaScoreu, bio najbolje ocijenjen nogometaš gostiju. Odigrao je izvrsno te je imao čak 14 otklonjenih opasnosti, 3 oduzete lopte, 10/14 osvojenih duela, a imao je i 68 točnih dodavanja (88% uspješnosti). U konkurenciji igrača s barem 7 odigranih utakmica u ovosezonskoj Bundesligi, Hrvoje drži 8. mjesto po prosječnom broju otklonjenih opasnosti po utakmici – 4.1. Njegov suigrač Kristijan Jakić je ovaj ogled presjedio na klupi.

NIZOZEMSKA

Nogometaši Vitessea su remizirali rezultatom 2-2 protiv Twentea u utakmici u kojoj je svoj drugi pogodak od dolaska na posudbu iz Bayerna postigao mladi hrvatski reprezentativac Gabriel Vidović. Još jedan mladi hrvatski nogometaš je danas nastupio za Vitesse, a riječ je o 22-godišnjem Dominiku Orozu koji je u 19. minuti zamijenio ozlijeđenog Tronstada te je tako debitirao za klub iz Arnhema koji ne zna za pobjedu u posljednjih 7 prvenstvenih utakmica. Oroz je imao 5 otklonjenih opasnosti te 2 oduzete lopte.

Naša mala kolonija u Fortuni Sittard je danas upisala sva 3 boda protiv Heerenveena. U pobjedi od 2-0, svoju 4. utakmicu bez primljenog pogotka ove sezone je uknjižio vratar Ivor Pandur koji ju je okrunio s 4 obrane (sve nakon udaraca unutar 16 metara). U konkurenciji vratara s barem 10 nastupa u Eredivisie, Ivor Pandur se nalazi na 5. mjestu po prosječnom broju obrana po utakmici – 4.3, dok zauzima 2. mjesto što se tiče obrana udaraca unutar kaznenog prostora – 2.9. Uz Justina Bijlowa, Pandur je jedini vratar s dvoznamenkastim brojem nastupa u nizozemskom prvenstvu ove sezone koji nije primio pogodak izvan 16 metara. Za Fortunu je danas debitirao Kristijan Bistrović koji je u Nizozemsku došao na posudbu iz CSKA Moskve. 24-godišnjak je bio izvrstan u veznom redu te je upisao 2 ključna dodavanja, osvojio je sva 3 duela, a imao je i 2 uspješna driblinga. Stipe Radić je za domaće u igru ušao u 94. minuti, dok je Tibor Halilović za goste utakmicu presjedio na klupi.

ŠPANJOLSKA

Na Pirinejima su se danas igrale dvije utakmice Kupa Kralja, a Ivan Rakitić je kao kapetan predvodio momčad Seville na gostovanju kod Osasune. U Pamploni se igralo prekovremeno, a domaćini su slavili s 2-1 u produžetcima. I dok je Ivan odigrao svih 120 minuta za Sevillu koja nije uspjela na pravi način proslaviti 133. rođendan, Ante Budimir je za Osasunu, koja se plasirala u prvo polufinale kupa nakon sezone 2004/05, igrao od 80. minute.