Naši Vani: Jurina i Čabraja strijelci, Mujan, Brekalo i Livaja asistenti (VIDEO)

Hrvati su jučer ponovno bili aktivni u svojim klubovima. Marin Jurina bio je strijelac za Krško,  a Dejan Čabraja u pobjedi Širokog Brijega. Asistencije su upisali Tonći Mujan, Josip Brekalo i Marko Livaja. Nesretnik dana ovog je puta Ivan Lovrić, koji je postigao autogol za mađarski Honved.

Pogodak Jurine, asistencija Mujana

Momčad Krškog  našeg Stipe Balajića poražena je u osmom kolu slovenske Prve Lige. Bolja je bila Olimpija Igora Bišćana koja je slavila rezultatom 2-4. Krško je povelo, u osmoj minuti nakon pogreške gostujuće obrane pogodio je hrvatski napadač Marin Jurina na asistenciju Sturma.

U 25. minuti Bišćanova je momčad poravnala rezultat na 1-1 pogotkom veznjaka Savića, ali je prednost na poluvremenu imao Krško, jer je u 33. minuti, na asistenciju Tonćija Mujana pogodio Škrbić.

U drugom dijelu gosti iz Ljubljane uspjeli su preokrenuti, postigavši tri zgoditka. Dva puta strijelac je bio portugalski veznjak Ricardo Alves, te je jedan gol dodao Andres Vormbegar. Jurina je za Krško odigrao cijeli susret, Mujan je zamijenjen u 78. minuti, Nikola Mandić u 90., a cijeli je susret još odigrao Roko Nakić. Za goste su cijeli susret odigrali naši nogometaši Dario Čanađija te Dino Štiglec, dok je Tomislav Tomić zamijenjen na poluvremenu.

Krško nakon osam kola ima 11 bodova i nalazi se na petoj poziciji, a Olimpija je prva s 20 bodova, dva više od Maribora.

Asistencija Brekala u porazu Stuttgarta

Pred nešto više od 60 tisuća ljudi na Veltins Areni, momčad Schalkea pobijedila je Stuttgart s 3-1. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski veznjak Josip Brekalo. Upravo je Brekalo bio asistent jedinog pogotka za svoju ekipu, u 40. minuti. Nakon tri kola Stuttgart ima jednu pobjedu uz dva poraza, te se nalazi na 14. poziciji Bundeslige.

Asistencija Marka Livaje

Momčad grčkog AEK-a uvjerljivo je svladala AEL Larissu s 4-0 u trećem kolu grčkog prvenstva. Do 76. je minute u igri za domaće bio hrvatski napadač Marko Livaja, koji im se pridružio ovog ljeta iz španjolskog Las Palmasa. U 34. minuti veznjak domaće momčadi Klonaridis postigao je drugi pogodak na utakmici, nakon što se Livaja lijepo oslobodio čuvara i asistirao belgijskom igraču.

Za goste je početkom drugog dijela ušao hrvatski veznjak Adnan Aganović, no igru je napustio samo četiri minute kasnije jer je zaradio crveni karton. AEK nakon tri kola ima sedam bodova i dijeli prvu poziciju s Olympiakosom te Panioniosom.

Pogodak Čabraje u pobjedi Sablićeva Širokog Brijeg

Široki Brijeg kojeg vodi Goran Sablić upisao je četvrtu prvenstvenu pobjedu u sedmom kolu BH Premijer Lige. Široki je slavio rezultatom 2-0 protiv Borca, a drugi pogodak u 69. je minuti postigao hrvatski veznjak Dejan Čabraja, iz kaznenog udarca. Također, treba napomenuti da je utakmica čak tri puta prekidana zbog lošeg vremena, i problema s rasvjetom. Za Široki su igrali još naši Bernardo Matić, Josip Barišić, Edi Baša, Luka Menalo, Luka Begonja i Slavko Bralić. Trećeplasirani Široki se ovom pobjedom vratio na pet bodova zaostatka za Zrinjskim, koji ima 18 bodova. Željezničar na drugoj poziciji ima 16 bodova.

Autogol Lovrića

Mađarski Honved remizirao je u osmom kolu mađarske OTP Bank Lige s Paksom 2-2. Cijeli susret za goste odigrao je hrvatski stoper Ivan Lovrić, koji je u 80. minuti nesretno reagirao, te pogodio vlastitu mrežu. Honved nakon osam kola ima 15 bodova i nalazi se na drugoj poziciji.