NAŠI VANI: Kramarić s bijele točke prekinuo Hoffenheimov crni niz; Perišić postigao prvijenac za Tottenham; dva bivša Hajdukovca u najboljih 11 kola u Poljskoj

achtzehn99.de

Ponedjeljak je, a to znači samo jedno – novi, najopširniji pregled nastupa hrvatskih internacionalaca u prvim razredima europskih liga u vikendu iza nas.

ENGLESKA

Ivan Perišić je, u susretu između Southamptona i njegovog Tottenhama koji je završio remijem od 3:3, postigao svoj prvijenac u dresu „Pijetlova“ te je tako zabio i u 8. seniorskom klubu u karijeri. Za Southampton ni Duje Ćaleta-Car ni Mislav Oršić nisu konkurirali za nastup.

Ivanov prvijenac nije bio dovoljan za pobjedu Tottenhama.

Mateo Kovačić je ponovno kao kapetan predvodio Chelsea u remiju od 2:2 protiv Evertona. Za 81 minutu na terenu, hrvatski veznjak je imao 3 ključna dodavanja, 2 oduzete lopte i 4/8 osvojenih duela.

ŠPANJOLSKA

Neuspješna nedjelja za Hrvate u Španjolskoj je započela porazom Osasune od 3:0 na domaćem terenu protiv Villarreala. Ante Budimir je odigrao 26 minuta tijekom kojih je imao 12 dodira s loptom i sva 3 osvojena zračna duela.

Ivan Rakitić je odigrao posljednjih 35 minuta u porazu Seville na gostovanju kod Getafea od 2:0 te je za to vrijeme provedeno na terenu upisao jedno ključno dodavanje i 2/2 osvojena duela.

Za kraj, Luka Modrić je odigrao 76 minuta u porazu Real Madrida od 2:1 na Camp Nou od Barcelone. Hrvatski kapetan je imao 4/4 precizne duge lopte, 3/12 osvojenih duela te po jednu oduzetu loptu i jedno presijecanje, dok je 3 puta bio predriblan pa je napravio i 3 prekršaja.

NJEMAČKA

Nogometašima Hoffenheima je pod hitno trebala pobjeda u borbi za ostanak u Bundesligi, a nakon 14 utakmica bez prvenstvene pobjede, ovog vikenda su ju ostvarili svladavši Herthu s 3:1. Andrej Kramarić je bio dvostruki strijelac s bijele točke za momčad iz Sinsheima te je sada, unatoč skromnoj sezoni za njegove standarde, samostalno najbolji klupski strijelac sa 7 prvenstvenih pogodaka ove sezone. U redovima poraženih je svih 90 minuta odigrao Filip Uremović koji je skrivio jedan kazneni udarac. Ivan Šunjić nije bio ni na klupi Herthe.

Dion Drena Beljo je odigrao posljednjih 15 minuta u remiju njegovog Augsburga od 1:1 protiv Schalkea. Ističemo da je osvojio 4 od 7 duela u tom razdoblju. David Čolina je igrao za rezervnu momčad proteklog vikenda.

Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od 1:0 protiv Bochuma. Hrvatski stoper je osvojio samo 4 od 10 duela, a imao je i 3 presijecanja, 2 ključna dodavanja, 2 otklonjene opasnosti, 2 blokirana udarca, 2 oduzete lopte te čak 10 od 11 preciznih dugih lopti.

Borna Sosa je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Stuttgarta od 1:0 protiv Wolfsburga. Lijevi bek je imao 2 otklonjene opasnosti, jednu oduzetu loptu i jedno ključno dodavanje koje je proizašlo iz jednog uspješnog centaršuta od 12 pokušaja. Bartol Franjić nije bio ni na klupi Wolfsburga.

Josip Juranović je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Union Berlina od 2:0 protiv Eintrachta za kojeg je Hrvoje Smolčić odigrao cijeli susret. Izuzev pogođenog okvir gola, Josip je imao samo 6 točnih dodavanja (40%), 1 uspješnu dugu loptu (1/5), 1 uspješan centaršut (1/10) i 1 osvojen duel (1/3). S druge strane, Hrvoje je imao 5 otklonjenih opasnosti, 7/14 osvojenih duela i 3 pretrpljena prekršaja. Kristijan Jakić je utakmicu odgledao s klupe za pričuve momčadi iz Frankfurta.

Josip Stanišić je odigrao posljednjih pola sata u porazu Bayerna od 2:1 na gostovanju u Leverkusenu kod Bayera, a za to vrijeme provedeno na terenu je imao jedno ključno dodavanje, jednu oduzetu loptu, 2/3 osvojena duela te jednu grešku koja je dovela do udarca.

Nikola Soldo je težak poraz Kolna od 6:1 na gostovanju kod Borussije Dortmund odgledao s klupe.

ITALIJA

Martin Erlić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Sassuola od 1:0 protiv njegove bivše momčadi – Spezije. Reprezentativni stoper je osvojio samo 1/4 duela te je imao 3 presijecanja i jednu otklonjenu opasnost.

Mario Pašalić je odigrao 89 minuta u pobjedi Atalante od 2:1 protiv Empolija, a susret je okončao s čak 3 promašene velike prilike. Od pozitivnih stavki ističemo 6/6 preciznih dugih lopti, 4/9 osvojenih duela i dvije oduzete lopte. Marko Pjaca je utakmicu gledao s Empolijeve klupe za pričuve.

U remiju Salernitane i Bologne od 2:2, svih 90 minuta je u domaćim redovima odigrao Domagoj Bradarić, dok je za goste cijelu utakmicu odigrao Nikola Moro. Domagoj je upisao 2 ključna dodavanja i 3/3 osvojena duela na tlu uz 2 oduzete lopte i po jedno presijecanje, blokiran udarac i otklonjenu opasnost. Moro je, s druge strane, oduzeo 4 lopte, osvojio 9/16 duela i precizno uputio 4 od 5 dugih lopti.

Ante Rebić je ušao u 64. minuti u porazu Milana od 3:1 na gostovanju kod Udinesea. Imoćanin je osvojio samo 1 od 4 duela u kojima je sudjelovao.

Nikola Vlašić je odigrao 85 minuta u teškom domaćem porazu Torina od 4:0 protiv Napolija. Upisao je dva ključna dodavanja, 3 oduzete lopte, a osvojio je i 5/7 duela.

Toma Bašić je ušao u igru u 89. minuti „Derby della Capitale-a“ u pobjedi Lazia od 2:1 protiv Rome. Imao je 6 dodira s loptom i 1 osvojen duel.

U posljednjoj utakmici kola i velikom derbiju, Marcelo Brozović je kao kapetan predvodio Inter na Giuseppe Meazzi u porazu od 1:0 protiv Juventusa. Za 90 minuta na terenu, Brozović je imao 2 ključna dodavanja, 2 oduzete lopte, poslao je 5/5 preciznih dugih lopti, a osvojio i sva 4 duela na tlu.

FRANCUSKA

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju Lyona protiv Nantesa od 1:1. Bivši hrvatski reprezentativac je imao 7 otklonjenih opasnosti, 3/6 osvojenih duela, 5/10 preciznih dugih lopti te po jednu oduzetu loptu i blokiran udarac.

Lovro Majer nije ulazio u igru u gostujućoj pobjedi Rennesa kod PSG-a, dok Ante Palaversa nije bio ni na klupi Troyesa u remiju protiv Bresta.

NIZOZEMSKA

Ivor Pandur i Kristijan Bistrović su odigrali svih 90 minuta u gostujućem porazu Fortune od 2:1 protiv Volendama. Pandur nije imao nijednu obranu, dok je Bistrović bio najbolje ocijenjeni igrač gostiju s 4 ključna dodavanja, 9/14 uspješnih centaršuteva, 5/6 preciznih dugih lopti te 2 presijecanja.

Vitesse je na svom terenu osvojio bod remiziravši rezultatom 1:1 protiv PSV-a. Dominik Oroz je odigrao svih 90 minuta te je imao 6 otklonjenih opasnosti, 2 presijecanja, 2 oduzete lopte, 4/8 osvojenih duela i 5/8 preciznih dugih lopti. Gabriel Vidović je u igru ušao u 66. minuti pa je imao jedan uspješan dribling, 3/5 osvojenih duela na tlu i jednu oduzetu loptu.

Tibor Halilović je Derbi sjevera između Groningena i njegovog Heerenveena, koji je obilježio prekid zbog tučnjave između navijača i nogometaša domaćih, odgledao s klupe.

PORTUGAL

Renato Pantalon je na otvaranju 25. kola Primeire između Santa Clare i njegovog Rio Avea odigrao svih 90 minuta u pobjedi od 2:0. Renato je 5 puta otklonio opasnost kraj svog gola, presjekao je dvije lopte, osvojio 3/7 duela, poslao 3/11 preciznih dugih lopti, a uspio je izblokirati jedan udarac i oduzeti jednu loptu.

Vratar Vizele Fabijan Buntić je u gostujućoj pobjedi nad Portimonenseom upisao 3 obrane te je stigao do 9. utakmice bez primljenog pogotka u prvenstvu.

Nino Galović je odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju Arouce protiv Pacos de Ferreire te je imao 5 otklonjenih opasnosti i po jedan blokiran udarac, osvojen duel i presijecanje.

U pobjedi Benfice od 5:1 protiv Vitorije, Petar Musa je dobio posljednjih 15 minuta koje je iskoristio za drugu ovosezonsku asistenciju. Uz to je imao i 2/2 uspješna driblinga i jednu promašenu veliku priliku.

BELGIJA

Nakon što su u prošlom kolu do boda stigli u 97. minuti, nogometaši Oostendea su proteklog vikenda bez boda ostali u 92. u domaćem porazu od Westerloa rezultatom 1:2. Matej Rodin je odigrao svih 90 minuta tijekom kojih je osvojio 8/12 duela, precizno odigrao 6/12 dugih lopti, a imao je i jednu promašenu veliku priliku. Njegov suigrač Ivan Durdov je u igru ušao u 66. minuti te je osvojio sva 4 duela u kojima je sudjelovao, a imao je samo 11 dodira s loptom.

Stipe Perica je odigrao posljednjih 20 minuta u domaćem remiju od 2:2 protiv Zulte Waregema. Imao je svega 9 dodira s loptom, ali i jednu promašenu veliku priliku.

ŠKOTSKA

Nogometaši Rangersa su na gostovanju kod Motherwella slavili s 4:2 u utakmici u kojoj je Antonio Čolak do 65. minute bio na terenu. Za to vrijeme je imao 4 udarca prema golu domaćih, dvije promašene velike prilike i samo 1 osvojen duel od 5 u kojima je sudjelovao.

Marijan Čabraja je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu Hiberniana od 3:0 protiv Celtica. Marijan je imao 6 otklonjenih opasnosti, 3 oduzete lopte, 2 presijecanja, jedan blokiran udarac, a osvojio je i 5/6 duela.

AUSTRIJA

Jan Jurčec je imao 3 dodira s loptom za 22 minute na terenu u remiju Altacha od 1:1 na gostovanju kod Salzburga.

Marin Ljubičić je svojim 11. prvenstvenim pogotkom ove sezone donio bod LASK-u na gostovanju kod Hartberga (2:2) u čijim je redovima Matija Horvat imao 12 dodira s loptom za 28 minuta provedenih na terenu.

Hrvatska kolonija u Riedu je osvojila bod u utakmici bez pogodaka protiv Wolfsbergera. Tin Plavotić je odigrao svih 90 minuta kao i Roko Jurišić, dok je Leo Mikić igru napustio u 69. minuti. Tin je osvojio čak 13/18 duela, a imao je i sva 3 uspješna driblinga, 5 otklonjenih opasnosti, 2 oduzete lopte i jedan blokiran udarac. Roko je presjekao 5 lopti, otklonio 2 opasnosti kraj svog gola, oduzeo 2 lopte i osvojio 7/12 duela, dok je Leo susret okončao s 2 oduzete lopte, jednom promašenom velikom prilikom i 4/10 osvojenih duela.

Plavotićev nastup je zaslužio uvrštavanje u SofaScoreovu najbolju postavu kola po 4. put ove sezone.

Team of the Week provided by Sofascore

SRBIJA

Dražen Bagarić je odigrao 62 minute u gostujućoj pobjedi Kolubare od 1:0 protiv Novog Pazara.

TURSKA

Antonio Mršić je postigao jedini pogodak svog Ümraniyespora u remiju od 1:1 na gostovanju kod Kasimpase. Hrvatski napadač ima 6 pogodaka i 2 asistencije ove sezone te samo bivši Hajdukovac Mehmet Umut Nayir ima više zgoditaka za momčad koju kao kapetan predvodi Tomislav Glumac. Glumac je tijekom ove utakmice otklonio čak 13 opasnosti kraj svog gola, osvojio 8/10 duela i uputio 4 precizne duge lopte.

Robert Murić je odigrao posljednjih 15 minuta u pobjedi Konyaspora od 2:1 protiv Galatasaraya, a njih je iskoristio za jednu kreiranu veliku priliku i 2 ključna dodavanja sa samo 6 dodira s loptom.

ŠVICARSKA

Zurich je proteklog vikenda upisao veoma vrijednu pobjedu u nastojanju da ostane u elitnom društvu. S 2:1 su svladali Luzern, a svih 90 minuta je odigrao Nikola Katić. On je za to vrijeme na terenu imao 4/6 osvojenih duela, 3 otklonjene opasnosti te po jedno ključno dodavanje i presijecanje. Roko Šimić je utakmicu presjedio na klupi.

Nogometaši St. Gallena su poraženi na gostovanju kod Winterthura s 1:0, no Matej Maglica je usprkos porazu dospio u najboljih 11 kola s 9 otklonjenih opasnosti, 5/8 osvojenih duela, 2 presijecanja i 2 oduzete lopte.

ČEŠKA

Matej Mršić i Robert Mišković su dobili po 15-ak minuta za Češke Budejovice, odnosno Ostravu u njihovom međusobnom ogledu i pobjedi Budejovica od 2:1.

UKRAJINA

Ivijan Svržnjak je odigrao 57 minuta u remiju Lviva od 2:2 protiv Kryvbasa.

Neven Đurasek je odigrao 66 minuta u pobjedi Shakhtara od 2:0 protiv Rukha.

DANSKA

Matej Delač je bio između stativa Horsensa u gostujućem remiju od 1:1 protiv Lyngbyja.

Nogometaši Brondbyja su poraženi na gostovanju kod Nordsjaellanda rezultatom 2:1, a za gostujuću momčad su s klupe ušli Josip Radošević u 63. minuti te Marko Divković u 93.

GRČKA

Nogometaši PAOK-a su na gostovanju kod Arisa slavili rezultatom 2:1, a između vratnica gostiju je bio Dominik Kotarski koji je upisao jednu obranu.

AEK i Panathinaikos su remizirali bez pogodaka, a Domagoj Vida za domaće te Zvonimir Šarlija za goste nisu bili u kadru.

IZRAEL

Ante Puljić je odigrao svih 90 minuta u remiju od 2:2 između Sakhnina i Maccabi Bnei Raine.

CIPAR

Ivica Ivušić je po treći put od prelaska u Paphos utakmicu kompletirao bez primljenog pogotka. Ovog puta do pogotka nisu mogli doći nogometaši APOEL-a u utakmici na kojoj nisu viđeni golovi.

Christian Ilić je ušao u igru u 95. minuti u pobjedi Doxe od 2:0 protiv Karmiotisse.

Vinko Međimorec je odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju njegove Chlorake i Paralimnija rezultatom 2:2.

Petar Filipović je debitirao za AEL Limassol ušavši u igru u 59. minuti u gostujućoj pobjedi od 3:2 protiv Nea Salamine.

Martin Šlogar je odigrao posljednjih 20 minuta za Olympiacos Nicosiju u domaćem porazu od 2:1 protiv Anorthosisa.

RUSIJA

Silvije Begić i Danijel Miškić su bili u početnoj postavi Urala u minimalnom domaćem porazu od 1:0 protiv Dynama iz Moskve. Begić je imao 5 presijecanja i 5/7 osvojenih zračnih duela, dok je Miškić imao jedno ključno dodavanje i 3/8 preciznih dugih lopti.

Zoran Nižić je odigrao posljednjih 10 minuta u gostujućoj pobjedi Akhmata od 1:0 protiv Krylye Sovetov te je imao 2 dodira s loptom i jednu preciznu dugu loptu.

MAĐARSKA

Andrej Lukić je postigao ovosezonski prvijenac za Mezõkövesdu remiju od 1:1 protiv Kisvárde. Na suprotnoj strani je svih 90 minuta odigrao Dominik Kovačić.

Antonio Mance je odigrao drugih 45 minuta u domaćem porazu Debrecena od 2:1 protiv Kecskemetija.

Ivan Lovrić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu Honveda od 2:0 protiv Fehervara.

Karlo Bartolec je upisao asistenciju u velikoj pobjedi Puskas Akademije od 5:1 protiv Újpesta.

Zoran Lesjak je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Zalaegerszega od 1:0 protiv Ferencvarosa.

RUMUNJSKA

Nogometaši Cluja i Rapid Bukurešta su remizirali rezultatom 2:2 u utakmici u kojoj smo gledali trojicu Hrvata. Za Cluj je Karlo Muhar odigrao svih 90 minuta, dok je njegov suigrač Anton Maglica u igru ušao u 69. minuti. S druge strane, svih 90 minuta za Rapid odigrao Marko Dugandžić.

Adnan Aganović je odigrao svih 90 minuta u porazu Sepsija od 2:1 na gostovanju kod Farul Constante.

Ante Roguljić je ušao u igru u 89. minuti u remiju njegove Universitatea Craiove i FCSB-a od 1:1.

Karlo Letica je bio između vratnica Hermannstadta u remiju od 1:1 na gostovanju kod Voluntarija, dok je njegov suigrač Matko Babić u igru ušao u 82. minuti.

BUGARSKA

Petar Čuić je odigrao 71 minuta u porazu Septemvrija od 3:0 na gostovanju kod Cherno Mora.

Maks Juraj Čelić je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Beroea od 1:3 protiv CSKA 1948 Sofije.

Loren Maružin je upisao asistenciju za Hebar u domaćem porazu od 1:3 protiv Ludogoretsa. Njegov suigrač Zvonimir Mikulić je branio svih 90 minuta, dok je Ante Živković u igru ušao u 84. minuti.

U dvoboju između Botev Plovdiva i Lokomotiv Plovdiva koji je završio remijem od 1:1, za domaće je svih 90 minuta odigrao Renato Punčec, a za goste vratar Dinko Horkaš, dok je Martin Sekulić za Botev u igru ušao u 60. minuti.

SLOVAČKA

Jedini Hrvat u Slovačkoj, Andrija Balić, nastavio je sa sjajnim izvedbama od početka posudbe u dresu Banske Bystrice. Andrija je u porazu njegove momčadi od 6:4 na gostovanju kod Žiline postigao dva pogotka te je tako stigao do brojke od 4 pogotka u 3 nastupa za novi klub.

POLJSKA

U prvoj utakmici 25. kola Ekstraklase, Gornik je s 3:2 svladao Wislu Plock za koju je Marko Kolar odigrao 24 minute tijekom kojih je imao samo 10 dodira s loptom.

Dante Stipica je u drugom uzastopnom kolu zadržao mrežu netaknutom za Pogon Szczecin. Bivši vratar Hajduka je upisao tri obrane u remiju bez pogodaka protiv Korone Kielce.

Nogometaši Rakowa 9 kola prije kraja imaju 9 bodova prednosti ispred drugoplasirane Legije, a novi korak prema naslovu su napravili za vikend kada su s 4:1 svladali Cracoviju. Fran Tudor je u pobjedu ugradio jednu asistenciju, 6. ove sezone te je u ovom trenutku na diobi prvog mjesta ljestvice najboljih asistenata prvenstva. Zoran Arsenić je ponovno bio kapetan momčadi u utakmici koju je završio s 11/15 osvojenih duela, jednim ključnim dodavanjem i uz 2 otklonjene opasnosti i 2 presijecanja.

Kapetan Lechije Mario Maloča nije imao to zadovoljstvo da povede momčad do pobjede jer su poraženi na gostovanju kod Warte s 2:0. Mario je imao 4 otklonjene opasnosti, 3 blokirana udarca, 2 presijecanja te 3/7 osvojenih duela.

Antonio Milić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Lecha od 2:1 protiv Widzew Lodza, a za to vrijeme je imao 2/3 precizne duge lopte, 3/4 osvojena duela, 2 blokirana udarca i jednu otklonjenu opasnost.

Prema portalu SofaScore, Stipica i Tudor su zaslužili mjesto u najboljih 11 proteklog kola:

AZERBAJDŽAN

27. kolo azerbajdžanske Premier lige nam je donijelo okršaj između dva hrvatska vratara, ujedno i jedina dva Hrvata u natjecanju, Neftchijevog Ivana Brkića i Kapazovog Marija Mustapića. Obojica su branila svih 90 minuta, a utakmica je završila remijem od 2:2.

KAZAHSTAN

Vratar Josip Čondrić i Marin Tomasov su odigrali svih 90 minuta u teškom domaćem porazu Astane od Aktobe rezultatom 1:4. S druge strane, za goste je briljirao Andrija Filipović koji je postigao dva pogotka te sada nakon tri nastupa za novi klub ima 2 pogotka i 2 asistencije.

Ivan Graf i njegov Kyzylzhar nastavljaju po svome pa su tako u trećem kolu upisali treću 1:0 pobjedu. Ovog puta su tim rezultatom slavili na gostovanju kod Okzhetpesa, a Graf je odigrao svih 90 minuta na poziciji stopera.

Bernardo Matić je ušao u igru u 85. minuti u pobjedi njegovog Ordabasyja od 2:0 protiv Zhetysua.

SLOVENIJA

Nogometaši Radomlja i Maribora su remijem od 1:1 otvorili 28. kolo slovenske Prve lige. Asistent kod jedinog pogotka Maribora bio je hrvatski nogometaš Marko Tolić kojem je to bila jubilarna 10. asistencija ove sezone. Uz Marka, u početnih 11 Maribora je bio i Ivan Brnić koji je igrao do 75. minute, a upravo u toj minuti je u igru ušao Marin Laušić. U redovima domaćih je Tin Hrvoj odigrao svih 90 minuta, dok je Mario Čuić odigrao drugih 45.

Nogometaši Celja, u čijim su redovima od prve minute igrali Matko Obradović, Luka Bobičanec i Danijel Štefulj, su s 1:0 svladali Domžale za koji je Franko Kovačević odigrao 76 minuta.

Nogometaši Brava su s 2:1 svladali ND Goricu u utakmici u kojoj je Filip Brekalo asistirao za jedini pogodak gostiju. Uz Brekala je svih 90 minuta za Goricu odigrao Tino Agić, dok su za domaće cijeli susret odigrali Matija Orbanić i Maro Katinić, dok je Denis Bušnja u igru ušao u 78. minuti.

Nogometaši Tabor Sežane su poraženi na domaćem terenu od Kopera rezultatom 0:1. Za Tabor su nastupili Mihael Briški, Sacha Marasović te Dino Halilović, dok su za goste nastup upisali Ivan Novoselec te Nikola Krajinović.

Mihael Klepač je upisao dvije asistencije u domaćoj pobjedi Mure od 2:1 protiv Olimpije. Uz Mihaela, za Muru su nastupili i Darick Kobie Morris te Ivan Šarić, dok je Goran Milović za goste odigrao posljednjih 10 minuta.

LATVIJA

U remiju Rige i RFS-a od 1:1, za domaću momčad je Hrvoje Babec igrao do 66. minute, dok je Marko Dabro ušao s klupe u 82. minuti.

Božo Mikulić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Aude od 2:0 protiv Metta/LU. Auda je jedina momčad lige s dvije utakmice bez primljenog pogotka u isto toliko kola.

LITVA

Tomislav Duka je po drugi put u četvrtom nastupu ove sezone zadržao mrežu netaknutom. Njegov Žalgiris je s 1:0 svladao Riterai u utakmici koju je Petar Mamić proveo na klupi.

Filip Dangubić je već drugo kolo u nizu bio među strijelcima. On je u pobjedi Hegelmanna od 2:0 protiv Dziugas Telsiaija postigao drugi pogodak na susretu.

Marko Pejić je ušao i 88. minuti u gostujućem porazu njegovog Kauno Žalgirisa od 2:1 kod Panevežysa.

ARMENIJA

Ivan Pešić je kao „joker s klupe“ postigao prvijenac u trećem nastupu za Alashkert u pobjedi od 3:0 protiv Shiraka, dok je njegov suigrač Mateo Mužek odigrao svih 90 minuta za 4. momčad armenskog prvenstva.

Dragan Lovrić je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Ararat-Armenije od 2:1 protiv Vana.

BOSNA I HERCEGOVINA

Mario Tičinović bio je strijelac prvog pogotka u pobjedi Zrinjskog od 2:1 protiv Igmana. Uz Tičinovića, među prvih 11 “Plemića” bili su Marko Marić, Mario Ćuže i Antonio Ivančić, dok su s klupe još ušli Tomislav Kiš te Matija Malekinušić. U redovima poraženih je Mirko Oremuš odigrao svih 90 minuta.

Borac iz Banja Luke je s 2:0 svladao Leotar, a za domaću momčad su nastupili Ivan Lagundžić te Jakov Blagaić.

Josip Bender bio je između vratnica u pobjedi Željezničara od 4:1 protiv Sloge.

Široki Brijeg je remizirao rezultatom 1:1 protiv Tuzle City, a svih 90 minuta su za domaće odigrali Renato Josipović, Mihael Kuprešak koji je bio asistent kod jedinog pogotka domaćih, Di Mateo Lovrić i Dominik Radić, dok su s klupe ušli Ilan Pejić te Frano Medić koji je zamijenio upravo Pejića.

Jedinu utakmicu bez pogodaka u ovom kolu bosanskohercegovačko Premijer lige su odigrali Velež i Sloboda, a svih 90 minuta su za domaće odigrali Ante Hrkać i Tino Blaž Lauš, dok je za goste cijeli susret odradio Marko Pervan.

Sarajevo je u posljednjoj utakmici kola s 3:1 svladao Posušje, a svih 90 minuta je u pobjedničkim redovima odigrao Ivan Jelić Balta. Jedini pogodak za goste je u sudačkoj nadoknadi zabio Luka Marković. Uz njega, za Posušje su nastupili Gabrijel Boban, Arijan Brković, Toni Jović, Luka Kukić, Luka Lučić, Frane Maglica, Tomislav Dadić te Vinko Rozić.

LUKSEMBURG

Filip Bojić je zabio prvi pogodak za Dudelange u gostujućoj pobjedi od 5:2 protiv Etzelle. U 15 prvenstvenih nastupa ima 5 pogodaka i 5 asistencija.

ALBANIJA

Amir Kahrimanović je odigrao svih 90 minuta za Erzeni u remiju od 1:1 protiv Kukësija za koji je Edi Baša igrao do 79. minute.

Marko Jurić je odigrao posljednjih 40-ak minuta za Vllazniju u porazu od 2:0 na gostovanju kod Lacija.

SJEVERNA MAKEDONIJA

Mario Vrdoljak je odigrao 67 minuta za Akademiju Pandev u remiju od 1:1 protiv Shkupija.

Tomislav Turčin je odigrao 56 minuta za Sileks u gostujućoj pobjedi od 5:1 protiv Pobede.

CRNA GORA

Duje Javorčić je ušao u igru u 93. minuti u minimalnoj gostujućoj pobjedi njegovog Rudara od 1:0 protiv Arsenala iz Tivata.

Lukas Rosić je remi bez golova između njegovog Mornara i Iskre odgledao s klupe za pričuve.