Naši vani: Livaja i Pranjić strijelci; dvije asistencije Pašalića (VIDEO)

Dva su se naša nogometaša danas upisala u strijelce. Marko Livaja pogodio je za AEK a Danijel Pranjić za Anorthosis, dok je Mario Pašalić upisao dvije asistencije. Od trenera, poražen je Leko, dok je remi upisao Kopić.

Livaja strijelac

AEK je uvjerljivo slavio u 17. kolu grčkog prvenstva. Aktualni grčki prvak slavio s je sa sigurnih 3:0 protiv Asterasa, a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Marko Livaja. Bio je to peti pogodak našeg napadača a zabio je nakon kornera za prvi pogodak AEK-a danas već u devetoj minuti.

AEK je na tablici treći s 30 bodova nakon 16 kola.

Pogodak Pranjića

Ciparski prvoligaš Anorthosis slavio je danas na svom terenu u 17. kolu ciparske prve lige. Bolji su bili od Paralimnija s 2:0, a u strijelce se upisao i Danijel Pranjić. Pranjić je poentirao u 60. minuti, kada je iz kaznenog udarca pogodio za konačnih 2:0, svoj treći pogodak u prvenstvu. Osim Pranjića koji je igrao do 74. minute, cijeli susret za Anorthosis odigrali su stoper Gordon Schildenfeld te vratar Ivan Vargić.

Anorthosis je na tablici četvrti s 27 bodova iz 17 kola.

Pašalić dvostruki asistent

Atalanta je danas uvjerljivo svladala Frosinone u 20. kolu talijanske Seria A, bilo je 0:5. Do 60. minute za goste je igrao hrvatski veznjak Mario Pašalić koji se kod prva dva pogotka upisao u asistente. Mario je najprije asistirao Manciniju u 11. a onda i Duvanu Zapati koji je danas postigao četiri pogotka u 44.

Atalanta je na tablici šesta s 31 bodom nakon 20 kola.

Poraz Leke

Nastavak belgijskog prvenstva nije donio dobre stvari našem Ivanu Leki i njegovom Club Bruggeu. Aktualni belgijski prvak poražen je na domaćem terenu protiv Charleroia 0:1, te se tako njihov zaostatak za prvoplasiranim Genkom još povećao.

Club Brugge je na tablici sada drugi s 41 bodom koliko ima i treći Antwerp. Prvoplasirani Genk bježi im velikih deset bodova.

Remi Kopića

Ciparski prvoligaš Paphos kojeg vodi naš Željko Kopić remizirao je u golijadi protiv Alki Orklinija 3:3. Cijeli susret je za njegovu momčad odigrao hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Paphos je na tablici deseti s 15 bodova iz 17 kola, koliko ima i njihov današnji protivnik.