Naši vani: Livaja strijelac u pobjedi AEK-a protiv Celtica; Krovinović i Pivarić u playoffu (VIDEO)

U jučer igranim utakmicama trećeg pretkola Lige prvaka, Marko Livaja, Filip Krovinović i Josip Pivarić izborili su plasman u playoff. Livaja je osim plasmana, za svoj AEK postigao i pogodak.

Livaja strijelac u prolasku AEK-a

Grčki AEK izborio je plasman u playoff Lige prvaka izbacivši škotskog prvaka, Celtic. Nakon 1:1 u Škotskoj, u Ateni je grčki prvak slavio rezultatom 2:1 te se tako plasirao dalje. Marko Livaja igrao je cijeli susret, a u 50. minuti bio je strijelac drugog pogotka svoje ekipe. Nakon prekida, loptu mu je glavom poslao Lambropoulos, a hrvatski napadač glavom zabija svoj prvi službeni pogodak u novoj sezoni. U playoffu, AEK će igrati protiv mađarskog MOL Vidi, koji je bio bolji od švedskog Malmöa.

Pivarićev Dinamo Kijev u playoffu

Nakon 1:1 u Pragu, momčad Dinamo Kijeva svladala je Slaviu Prag rezultatom 2:0 te se plasirala u playoff Lige prvaka. Za kijevsku momčad cijeli je susret odigrao hrvatski branič Josip Pivarić, koji će sa svojim suigračima u playoffu snage odmjeriti s nizozemskim Ajaxom.

Ozobićev Qarabag ispao

Azerbajdžanski prvak Qarabag koji je prošle sezone igrao grupnu fazu Lige prvaka ispala je jučer od bjeloruskog BATE Borisova. Nakon 0:1 pobjede bjeloruske momčadi u prvom susretu, jučer je utakmica završena rezultatom 1:1 što je BATE-u bilo dovoljno za prolazak dalje. Za Qarabag je od 77. minute igrao hrvatski veznjak Filip Ozobić koji se ovom klubu priključio ovog ljeta nakon isteka ugovora u Gabali.

I Dangubić se oprašta od Lige prvaka

Slovačka Trnava i Crvena Zvezda u Srbiji su odigrali neodlučeno 1:1, pa je odluka o putniku u playoff padala u utorak. Obje ekipe postigle su po pogodak već nakon sedam minuta igre, a taj rezultat nije se mijenjao do 90. minute. Nakon toga, utakmica je otišla u produžetke gdje Crvena Zvezda pogotkom Radonjića u 98. minuti stiže do drugog pogotka koji ih vodi u playoff. Trnava je u 120. minuti imala šansu vratiti bar tračak nade, no promašili su kazneni udarac. Hrvatski napadač Filip Dangubić koji je stigao ovog ljeta iz slovenskog Celja za Trnavu je odigrao posljednjih 20 minuta u produžecima.

Od Lige prvaka jučer se oprostio i Duje Čop sa svojim Standardom. Bolji je od njih bio Ajax s uvjerljivih 3:0, a Duje Čop nije bio niti na klupi kao i u prvom susretu ove dvije ekipe. Još jednom spomenimo i Astanu i našeg Marina Tomasova, koji su ispali od aktualnog hrvatskog prvaka, Dinama, s ukupnih 3:0. U playoff Lige prvaka plasirala se Benfica za koju nastupa naš mladi veznjak Filip Krovinović. On u dvije utakmice protiv Fenerbahcea kojeg je portugalski tim izbacio s ukupnih 1:2 nije igrao. Još nije u potpunosti spreman nakon teške i dugotrajne ozljede koljena prošle sezone.